Linie autobusowe nr 24 i 26 do likwidacji, 18 będzie jeździła rzadziej!

Każdy kolejny dzień przynosi kiepskie wieści dla mieszkańców gminy Piekoszów. Ostatnio okazało się, że nie ma pieniędzy na oświetlenie ulic. Teraz jednak mamy kolejny efekt zadłużenia gminy – jak donosi kielecka Gazeta Wyborcza, planowana jest likwidacja linii autobusowych nr 24 i 26 i znaczne ograniczenie kursowania linii nr 18. I to już jest duży problem dla dzieci dojeżdżających do szkół w Kielcach, a dorosłych – do pracy.

W powyższym artykule czytamy, że gmina jest winna Zarządowi Transportu Miejskiego 200 tysięcy złotych. 1 lipca przestaną kursować autobusy nr 24 i 26, a już za miesiąc – od 1 czerwca liczba kursów autobusu nr 18 ma zostać ograniczona o 30-40 procent!
Ktoś tu chyba sobie robi żarty z mieszkańców! Jak będziemy teraz dojeżdżać do Kielc? Przecież setki dzieci codziennie jeździ do szkoły, a dorośli do pracy. Nie każdy ma samochód, a busy nie będą w stanie przejąć takiej ilości pasażerów. Pomijam już, że przejazd busem jest droższy niż bilet autobusowy.
Czy na prawdę gmina nie może oszczędzać na innych rzeczach, niż bezpieczeństwo mieszkańców i zapewnienie im transportu publicznego?
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonymous
Gość
Anonymous

Niech dojda do osoby (osób), które przyznawali „naszemu kochanemu” wójtowi nagrody i statuetki za najlepszego wójta. Kto sie pytam i k**wa za co!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonymous
Gość
Anonymous

Świetnie, naprawdę jest coraz lepiej, a do szkoły będę latać na miotle chyba =.= I 3 zeta dziennie w plecy =.=

Anonymous
Gość
Anonymous

MOIM ZDANIEM JA BYM NIE ZABIEGAŁA O LINIE AUTOBUSOWE PRZECIEŻ W GMINIE MAMY DUZĄ LICZBĘ PRZEWOŻNIKÓW KTÓRZY MAJĄ AUTOKARY UMOWA Z NIMI DOBRY ROZKŁAD JAZDY I JAZDA NAPEWNO BYŁO BY TO TAŃSZE BEZ DODATKOWYCH OPŁAT I WIĘCEJ MIEJSC PRACY
AUTOBUS GMINNY PIEKOSZÓW-KIELCE I WTEDY CO NA TP ZTM

Piekoszów Blog
Gość

To też jest jakiś pomysł, ale nie wiem czy są przewoźnicy posiadający tabor o takiej jakości jak kielecki ZTM. Czerwono-żółte autobusy są wygodne, punktualne i bezpieczne. Osobiście uważam, że władze gminy powinny zrobić wszystko, żeby nie zmniejszać liczby kursów.

Anonymous
Gość
Anonymous

Niestety nie jest stać gminy ,na utrzymanie tylu kursów autobusowych ,powinno się szukać prywatnego przewoźnika wykonującego regularne połączenia na określonych liniach,w tej gminie wszystko się rozpadnie ,czekam bo nie dowierzam (a obserwuje jak jest na zachodzie) kto utrzyma tyle szkół ?to są poważne wydatki ,a jest szkoła w Piekoszowie rozbudować było i podnieć standard ,jak pływalnię ,boisko i rożne kompleksy ,lub ograniczyć ,bo podatki będą płacili mieszkańcy nawet od tlenu jaki jest nad ich posiadłością.I jeszcze jedno powiem ,mieszkańcy są sami sobie winni ,bo się nie interesują co ich otacza ,a żyją w tej gminie ,dlatego tacy radni są pól… Czytaj więcej »

Piekoszów Blog
Gość

Co do autobusów – nie zgodzę się. Kursów w naszej gminie wcale nie jest dużo, a wszystkie pozostałe gminy graniczące z Kielcami płacą porównywalne kwoty za utrzymanie linii podmiejskich i jakoś je na to stać. To nie są duże pieniądze, rzędu 500 tysięcy złotych rocznie – czyli około 40 tysięcy miesięcznie. Nie sądzę, żeby prywatny przewoźnik za takie pieniądze zapewnił transport na takim poziomie jak ZTM. Warto pamiętać, że w autobusach ZTM dzieci i młodzież płacą połowę, a małe dzieci i emeryci jeżdżą za darmo. W busach wszyscy płacą tyle samo (dużo).

Piekoszów Blog
Gość

Aha – jeszcze jedno – w autobusach na jednym bilecie można dojechać z Piekoszowa do Kielc i w mieście kilka razy się przesiąść, są też bardzo opłacalne bilety okresowe. W busach tego nie ma. Dodam jeszcze, że kultura jazdy kierowców autobusów jest bez porównania do busów, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo i komfort pasażerów.

Anonymous
Gość
Anonymous

Szczerze to jestem za autobusem ,bo te busy to syf i złom ,ale to inny temat.Nie wiem jak dalej ta gmina będzie prosperować ,jest coraz gorzej.

Anonymous
Gość
Anonymous

tak trzeba zmienić cały zarząd gminy bo oni tylko czekaja jak są wybory to wtedy coś robią zmniejszyć im pęsje do średniej krajowej czyli do 1600 i wtedy może się wezmą do pracy a nie tylko zebrania i picie