Po co Urzędowi Gminy strona internetowa?

Tak się zastanawiam, po co Urzędowi Gminy w Piekoszowie strona internetowa? W swojej naiwności myślałem, że może po to, aby informować mieszkańców o ważnych dla nich sprawach, na przykład – zmianach w organizacji ruchu. Ale okazuje się, że nie…

Na oficjalnej stronie internetowej gminy próżno szukać informacji na przykład o tym, że główna droga prowadząca przez Piekoszów została zamknięta dla ruchu – kierowcy musieli się o tym przekonać na własnej skórze, gdy pewnego poranka zobaczyli zakaz ruchu. 
Okazuje się jednak, że nie jest to jakaś wiedza tajemna, ponieważ na stronie Włoszczowy przeczytałem, że do urzędu dotarł harmonogram prac i zmian w organizacji ruchu związanych z remontem drogi nr 786. Podejrzewam, że do Urzędu Gminy w Piekoszowie też taka informacja dotarła – szkoda, że urzędnicy nie podzielili się nią z mieszkańcami.
W związku z remontem drogi wojewódzkiej nr 786 w tym miesiącu już trzy razy zmieniała się trasa linii autobusowej nr 18. O pierwszej zmianie, która miała nastąpić od 9 kwietnia a autobus miał w ogóle nie dojeżdżać do Piekoszowa, wiedziały tylko osoby, które często zaglądają na stroną internetową ZTM. Wśród tych osób znalazłem się ja i dzięki szybkiej interwencji w redakcjach kieleckich gazet i telewizji okazało się, że trasa „osiemnastki” została zmodyfikowana tak, że jednak do Piekoszowa dojedzie. O tej zmianie też na stronie Gminy Piekoszów nie można było przeczytać. Osoba, która te stronę aktualizuje, zauważyła dopiero kolejną – już „kosmetyczną” zmianę trasy i rozkładu jazdy autobusu i o tej zmianie możemy na gminnej stronie przeczytać.
Za to jeszcze 2 dni temu pierwszą informacją na stronie był komunikat na temat zimowego utrzymania dróg…
Tak więc nadal zastanawiam się – po co gminie strona internetowa…

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomasz Białacki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz Białacki
Gość

Witam.
Zgadzam się z autorem, brak istotnych informacji, ważnych w życiu codziennym mieszkańców, brak kontaktu z mieszkańcami (forum); ostatnio próbowałem znaleźć budżet – teraz chyba często poszukiwana informacja – brak – dopiero na BIP`ie znalazłem.
Pozdrawiam