Ile zapłacimy za śmieci po 1 lipca?

1 lipca 2013 zmieni się system odbioru śmieci od mieszkańców. Wszyscy muszą wypowiedzieć swoje umowy na wywóz śmieci, a po tym terminie ich odbiorem zajmie się gmina, a właściwie – wybrana przez nią firma. Problem w tym, że gmina Piekoszów jeszcze jej nie wybrała, no i nadal nie wiadomo, ile za to zapłacimy.

Do tej pory każdy sam podpisywał (lub nie) umowę na wywóz śmieci z wybraną firmą i dochodziło do takich sytuacji, że na przykład 8-osobowa rodzina miała podpisaną umowę na wywóz jednego pojemnika miesięcznie. Efektem było palenie śmieci w piecach i wywożenie do lasów.
Zmiana, która wejdzie w życie 1 lipca ma temu zapobiec. W gminie Piekoszów opłata za wywóz śmieci zostanie ustalona na podstawie liczby osób mieszkających w każdym domu. Każdy mieszkaniec będzie musiał wypełnić deklarację, w której określi ile osób mieszka w domu i czy będzie segregował śmieci.
Z tego, co udało mi się dowiedzieć – były plany, żeby w naszej gminie opłata wynosiła 2 zł od osoby za śmieci segregowane i 4 zł za niesegregowane. Okazało się jednak, że stawki te są za niskie i nie udało się znaleźć firmy, która odbierałaby śmieci. Przetarg został unieważniony. Wiadomo więc, że zapłacimy więcej, ale nie wiadomo jeszcze dokładnie ile.
Gdy tylko uda mi się dowiedzieć – napiszę o tym.
Na razie istotne jest, żeby każdy mieszkaniec złożył wypowiedzenie swojej umowy na wywóz śmieci. W przypadku ZUK Piekoszów trzeba to zrobić do końca maja. Druk wypowiedzenia jest dostępny na stronie http://www.zukpiekoszow.pl/570/

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Piekoszów BlogAnonymous Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonymous
Gość
Anonymous

Czyli teoretycznie każdy mieszkaniec gminy będzie płacił od 1 lipca za śmieci..druga strona medalu jest taka że mogliśmy sobie do tej pory wybrać firmę która zaoferowała najtańszą cenę.Od 1 lipca cenę narzuci gmina i będzie drożej więc państwo poprzez samorząd znowu uderza w przeciętnego Kowalskiego.Dla mnie ustawa śmieciowa jest to bubel prawny który znowu sprzyja korupcji i cała jest do kosza.

Piekoszów Blog
Gość

Przynajmniej będzie (w miarę) sprawiedliwie, skończy się palenie śmieci i zasyfianie lasów.

Anonymous
Gość
Anonymous

zgadzam się w 100%

Anonymous
Gość
Anonymous

WitamPoważnie Pan pisał o tych planach – 2 zł od osoby za segregowane … czy to na miesiąc czy na tydzień … śmieszna cena, więcej chyba na paliwo wyda odbiorca śmieci. Może chodzi o to by nie było rozstrzygnięcia i by ZUK Piekoszów na tym trzymał łapę, pomimo, że jest za cienki na tak duże przedsięwzięcie … a może chodzi o tą sortownię i spółdzielnię socjalną (która rok musi działać by nie zwracać dotacji). Jeszce jedno – co do sortowni – dziwnie rozpanoszyła się tam jedna firma ale informacje jakie mam są za małe by coś więcej pisać ale można… Czytaj więcej »

Piekoszów Blog
Gość

Tak zostałem poinformowany w Urzędzie Gminy. Sprawa się jednak wyjaśniła – już wiadomo, że będziemy płacić 4 zł za śmieci segregowane i 6 zł za niesegregowane.

Anonymous
Gość
Anonymous

Witam
4 zł za segregowane i 6 zł za niesegregowane – decyzja rady gminy – jednak coś brak informacji o tym kto to będzie odbierał, czy wiadomo jaka firma ?
Poczytałem o odpadach – generalnie OK ale z tymi odpadami zielonymi i popiołem – to będzie problem, miałem/mam umowę z Veolią i tam nie było problemu z popiołem – byleby wrzucać zimny. Teraz będę popiół chyba wysypywał na chodnik jaki będzie przy moim domu – z racji obowiązku odśnieżania ipowstanie taka SYNERGIA.
Pozdrawiam
Tomasz

Piekoszów Blog
Gość

Niestety na gminnym BIP-pie nie ma jeszcze wyniku przetargu, więc nie wiadomo jaka firma będzie odbierać śmieci. Więcej o segregowaniu, deklaracjach i innych sprawach związanych z nowymi zasadami „śmieciowymi” – na stronie Gminy: http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=72&artykul=1195&akcja=artykul Niestety nie napisali, co robić z popiołem…