Już wiadomo, ile zapłacimy za wywóz śmieci po 1 lipca

Po 1 lipca mieszkańcy gminy Piekoszów będą płacić 4 złote miesięcznie za śmieci segregowane i 6 złotych – za niesegregowane. Opłata będzie pobierana za każdą osobę. Do 15 czerwca trzeba w urzędzie gminy złożyć deklarację, w której musimy napisać m.in. ile osób mieszka w domu i czy będziemy segregować śmieci.

Wcześniej – do końca maja – trzeba złożyć wypowiedzenie swojej dotychczasowej umowy na wywóz śmieci. Odpowiedni formularz można ściągnąć ze strony ZUK Piekoszów.
Od 1 lipca zmieni się nieco system odbioru śmieci segregowanych. Oprócz żółtych i zielonych worków (na butelki plastikowe i szkło), które dostajemy teraz, będą jeszcze worki niebieskie – na makulaturę. Worki żółte i zielone będą odbierane raz na miesiąc, niebieskie – co trzy miesiące.
Więcej informacji na temat nowych zasad odbioru śmieci od mieszkańców gminy Piekoszów można znaleźć na stronie internetowej UG. Tam też jest do ściągnięcia formularz deklaracji, którą musimy złożyć w urzędzie do 15 czerwca.

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
saskyaPiekoszów Blogmecher1 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mecher1
Gość
mecher1

Szalom
A co z tymi których nie ma w kraju, a są zameldowani? Za nich też trzeba będzie płacić?

saskya
Gość
saskya

Płacimy za osoby zamieszkałe. Do deklaracji trzeba złożyć oświadczenie dlaczego jest inna liczba osób zameldowanych i zamieszkałych. Moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie, a że znajdą się osoby, które będą kombinować to…

Piekoszów Blog
Gość

Myślę, że w takich przypadkach trzeba się dowiadywać w urzędzie – to oni muszą zinterpretować przepisy.

mecher1
Gość
mecher1

Dziękuję za informację 🙂