Kilkanaście uchwał do kosza – czyli jak rada gminy Piekoszów stanowi prawo

Regionalna Izba Obrachunkowa, która sprawdza uchwały dotyczące spraw finansowych podejmowane przez rady gmin, zakwestionowała tylko w tym roku aż 4 uchwały przygotowane przez piekoszowskich radnych. Tym samym Piekoszów stał się „rekordzistą” na liście 22 unieważnionych przez RIO uchwał z całego województwa świętokrzyskiego.

Jeszcze gorzej było w zeszłym roku – na 32 uchwały z całego województwa świętokrzyskiego, które Regionalna Izba Obrachunkowa unieważniła (lub wskazała naruszenie prawa), aż 8 zostało przygotowanych przez radę gminy w Piekoszowie. To też niechlubny rekord, ponieważ żadna inna gmina w 2012 roku nie przygotowała tyle uchwał, które zostałyby unieważnione.
Pozostawiam to bez komentarza…
Wykaz unieważnionych uchwał wraz z uzasadnieniem można znaleźć na stronie internetowej Regionalnej Izby Obrachunkowej.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anonymousmecher1 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mecher1
Gość
mecher1

No cóż, przecie lepiej podnieść sobie pensje, aniżeli zatrudnić kompetentnego radcę prawnego, który to, zweryfikował by legalność wypocin Rady Gminy.
Jeżu kolczasty…tępota niektórych radnych, jest powalająca. Co ja bym dał za rząd fachowców. Takie czary to chyba tylko w naszym kraju. Ludźmi wykształconymi, rządzą półgłówki z podstawowym wykształceniem.

Anonymous
Gość
Anonymous

słyszałam że w gminie była zatrudniona doradca wójta ,ale kto ją widział i miała około8000tys pensji

mecher1
Gość
mecher1

Ciekawe jakie ta persona miała wykształcenie? Ciekawe też, czy nie była to jakaś dalsza, bądź bliższa rodzina?
I jeszcze ciekawi mnie w czym mu doradzała? W wyborze krawata? A może mówiła mu co zrobić, by wyglądać na wyższego, niż się jest w rzeczywistości? Mój bobrze…osiem kawałków, a gmina stoi na krawędzi bankructwa. Coś marne te rady były.