Kolejny problem z autobusami. Linia 28 nie będzie dojeżdżać do Janowa

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego – od dzisiaj autobusy linii nr 28 nie dojeżdżają do Janowa. Powód – „bardzo zły stan nawierzchni pętli manewrowej”. Skąd my to znamy?

Podobna sytuacja miała miejsce półtora miesiąca temu. Sprawę opisywałem 7 kwietnia – z powodu „fatalnego stanu nawierzchni” ulicy Częstochowskiej w Piekoszowie, ZTM chciał wtedy wprowadzić zmianę w kursowaniu autobusów linii nr 18 – autobusy miały jeździć przez Podzamcze do Micigozdu. Na szczęście, dzięki mojej szybkiej interwencji „gdzie się da”, udało się zmienić trasę tak, żeby 18-tka dojeżdżała jednak przez Podzamcze do Piekoszowa.

Pytam zatem – kto odpowiada w Urzędzie Gminy za stan dróg i kursowanie autobusów? Kto doprowadził do tego, że stan nawierzchni pętli manewrowej w Janowie jest aż tak zły, że nie mogą na nią wjeżdżać autobusy? Czy utrzymanie pętli jest aż tak kosztowne, że gminy na to nie stać?

Dlaczego mieszkańcy gminy Piekoszów mają wrażenie, że cofa się ona w rozwoju? Zamiast ułatwiać mieszkańcom życie, gminni urzędnicy je utrudniają – przypomnę, że zamierzają zmniejszyć liczbę kursów autobusów linii nr 18 o 40%, a linie 24 i 26 – zawiesić od 1 lipca. W ten sposób – ograniczenia dotkną wszystkie linie jeżdżące z Kielc do gminy Piekoszów.

Na koniec – dobra informacja. Bardzo sprawnie idzie zbieranie podpisów pod petycją w sprawie cięć w rozkładzie linii nr 18. Ze wstępnych szacunków wynika, że dzięki zaangażowaniu kilku młodych osób mamy już kilkaset podpisów! Ich zbieranie potrwa do poniedziałku 20 maja, następnego dnia zamierzam złożyć petycję u wicewójta.

Komunikat ZTM w sprawie linii nr 28
Komunikat ZTM w sprawie linii nr 28

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Piekoszów BlogAnonymous Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonymous
Gość
Anonymous

Jeśli chcesz, to możesz zajrzeć na ulicę Kasztonową w Piekoszowie. Dziury na tej 'ulicy’ były już tak duże, że mieszkańcy musieli je sobie sami na własną rękę pozasypywać. Gmina zrobiła kostkę jedynie na ulicy Sienkiewicza i Jarzębinowej, a o reszcie najwidoczniej zapomniała. Wspomniana Kasztanowa, Klonowa, czy na osiedlu 40-lecia: Żeromskiego, Witosa, czy Reja, są w fatalnym stanie, a i tak od bardzo długiego czasu nikt z tym nic nie robi.

Piekoszów Blog
Gość

Tak, wiem jaka jest sytuacja z ulicami na osiedlu. O ulicy Witosa pisałem i były zdjęcia.