Moje pomysły na zmiany w kursowaniu autobusów ZTM

Jak już pisałem, z powodu oszczędności władze gminy Piekoszów szykują się do cięć w komunikacji autobusowej. Od 1 lipca mają zostać zlikwidowane linie nr 24 i 26, a od 1 czerwca liczba kursów linii nr 18 ma być zmniejszona o 30-40%. Wiem, że osiemnastką jeździ mnóstwo ludzi i cięcia w rozkładzie będą dla nich dużym problemem. W związku z tym mam pewien pomysł…

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby przedłużenie jak największej liczby kursów linii nr 28 do Piekoszowa, tym bardziej, że wiele kursów pokrywa się czasowo z linią nr 18. Przedłużenie linii nr 28 oznaczałoby wydłużenie trasy zaledwie o 5 przystanków, a autobus nr 28 mimo, że jedzie inną trasą niż 18 – trafia w to samo miejsce w Kielcach, gdzie wysiada większość osób – czyli na ulicę Żytnią.
Drugim pomysłem jest przedłużenie linii nr 114, której końcowy przystanek to teraz pętla przy ulicy Piekoszowskiej.
Mam jednak nadzieję, że panu wicewójtowi uda się jednak znaleźć te brakujące dwieście tysięcy złotych, które gmina jest winna ZTM-owi i cięcia w rozkładach nie będą konieczne.

10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
saskyaPiekoszów BlogAnonymous Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonymous
Gość
Anonymous

Zawsze mozna by zlikwidować 26, a 28 przedłużyć do Łosia, z kursami 28, tymi w soboty i niedziele też, często ja w sobotę chcę gdzieś jechać i albo przepłacam za busy, albo się komuś wpraszam do samochodu 😛 Tłok by był, bo by jeździli ludzie z 28 i 26, ale dla Wincentowa i dalej – wygoda.

Piekoszów Blog
Gość

Też tak myślę. 18 jeździłaby do Micigozdu, a 28 do Łośnia. W ten sposób (prawie) wszyscy byliby zadowoleni.

Anonymous
Gość
Anonymous

Ale zauważ ze do Łośnia jeździ mało ludzi ,a druga sprawa to bezpieczeństwo ,nie wiem kto dopuścił
autobusy ,jak na ul Wolności ,na zakrętach nie zmieści się z osobowym nie mowie już o Ciężarowym ,tylko czekać na tragedie ,a wiem co mowie .

Piekoszów Blog
Gość

W takim razie do Łośnia nie muszą jeździć wszystkie kursy – najważniejsze, żeby jak najwięcej kursów 28 dojeżdżało do Piekoszowa.

Anonymous
Gość
Anonymous

Ulicą Wolności spokojnie przejeżda autobus. Codziennie go widzę jak idę czy wracam z pracy. Owszem jest kilka zakrętów, ale do pokonania. Jedynym problemem jest krzyżówka. Wykonana bez pomysłu, ale kwiatki przy figurce przecież ważniejsze niż odpowiednia widoczność.

Anonymous
Gość
Anonymous

Za każdy przejechany kilometr autobusu gmina płaci podobno 5 zł.

Anonymous
Gość
Anonymous

Przejechać przejedzie te dwa zakręty ,ale byłem świadkiem nie raz, nagłego hamowania i potem cofania ,dwa samochody się nie zmieszczą przy wymijaniu .

saskya
Gość
saskya

Zgadzam się, za krzyżówką jest ciasno, ostre zakręty i kiepska widoczność. Nie da się szybko jechać. Ale miała być to sytuacja przejściowa. Po remoncie drogi autobus jeździłby stałą trasą. Natomiast likwidacja autobusów spowoduje jeszcze większy ścisk w busach. Pamietam, jak o 7:00 rano na przystanku koło przychodni nie dało sie wejść do żadnego busa. Ludzie byli przyklejani do szyb. Czy ktoś z naszej władzy jechał w takim busie? Owszem może będzie więcej busów, ale pewnie zwiększą się też ceny biletów. Natomiast ściska w sercu ta cała sytuacja. W tej gminie załatwienie jakiejś sprawy idzie tak opornie. Pamiętam jak remontowali ulicę… Czytaj więcej »

Anonymous
Gość
Anonymous

wszystko fajnie spoko, myślicie tylko o ludziach z Piekoszowa, Łośnia itd. a co z Brynicą? dzieciaki na sankach mają dojeżdżać do szkół? nie ma wystarczającej ilości busów żeby pomieściła taką ilość ludzi. Hucisko kursuje tylko tymczasowo, a co jeśli nam i ten środek transportu zlikwidują? Zostanie jeden, mały, marny busik. powodzenia…

Piekoszów Blog
Gość

Mam nadzieję, że pan wicewójt zrobi wszystko, żeby nie likwidować linii. W sumie nie są to takie duże pieniądze – gmina płaci rocznie ZTM-owi około 500 tysięcy złotych, pozostałe podkieleckie gminy też podobnie płacą i nie mają z tym problemów.