Nagrania z sesji rady gminy w Piekoszowie 29 maja 2013

Poniżej nagrania najważniejszych i najciekawszych fragmentów sesji rady gminy, która odbyła się 29 maja 2013. Z oczywistych względów nie nagrywałem wszystkiego (sesja trwała 6 godzin).

Pierwszy film – informacja wicewójta Bogusława Krukowskiego na temat wprowadzanych oszczędności (niestety nie cały, ponieważ na początku przeszkodził mi w nagrywaniu przewodniczący rady):

Kolejne nagranie to wypowiedź pani dyrektor ZPO w Piekoszowie na temat wprowadzanych oszczędności – m.in. kontrowersyjnych zwolnień nauczycieli:

Następne nagranie dotyczy zapytania radnego Karlińskiego w sprawie oszczędności w dowozach dzieci do szkół i odpowiedź wicewójta w tej sprawie (pod koniec jest „przeskok” – nie było nic montowane, po prostu musiałem wymienić kartę pamięci, ponieważ się zapełniła):

Przepraszam za jakość obrazu – słońce świeciło w obiektyw, ale dźwięk jest OK, a to najważniejsze.

Kolejne filmy będę wrzucał jako nowe wpisy na blogu, ponieważ dotyczą konkretnych tematów (m.in. działań w sprawie smrodu z biogazowni).

Na koniec – reakcja Przewodniczącego Rady na pytanie jednego z mieszkańców:

Wszystkie nagrane przeze mnie filmy są dostępne na YouTube. Jeśli ktoś z Was ma konto na YouTube lub Google – może zasubskrybować mój kanał, żeby dostawać powiadomienia o nowych filmach. Planuję jeszcze co nie co nagrać 😉 Mam nadzieję, że w lepszej jakości.

25
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PBJESTEM STĄDPiekoszów BlogAnonymous Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonymous
Gość
Anonymous

Dlaczego przeszkodził? O czym była mowa na początku wystąpienia?

Piekoszów Blog
Gość

Dyskusja z Panem Przewodniczącym Rady wyglądała tak:

– Czy pan jest z mediów?
– Tak.
– Dlaczego nie przyszedł się pan przedstawić?
– A muszę?
– No wie pan, wchodzi pan na grunt, gdzie ktoś dowodzi.

Myślę, że nie wymaga to komentarza… 😉

Odnoszę wrażenie, że pan „Dowodzący” tkwi jeszcze w PRL-u…

Na szczęście w tym czasie pan wicewójt zaczynał swoje wystąpienie i były głosy z sali, że nie słychać, więc nic ważnego nie zdążył powiedzieć.

starara
Gość
starara

a z jakich jest Pan, Panie Andrzeju mediów?

Anonymous
Gość
Anonymous

„Dowodzącemu” (marzacemu o tytule „głównodowodzącego”) pomyliły się epoki i miejsca,. Występuje tu, jak na zebraniu OSP. Pewnie w ramach oszczędzania własnego ubrania bo ten garniturek, kupiono za nasze gminne pieniądze.

Anonymous
Gość
Anonymous

dowiedzieliśmy się na sesji ;na straż w 2012r poszło 360000tys przeliczmy i zobaczmy jacy to ochotnicy

Anonymous
Gość
Anonymous

to dlatego było tak dużo pożarów ….

Anonymous
Gość
Anonymous

dlaczego radny a zarazem sołtys Wincentowa Stanisław K nie zbierał podpisów aby odwołać
rade gminy i wójta

Anonymous
Gość
Anonymous

To trzeba zapytac moze o to jego dwie corki, ktore pracuja w Urzedzie Gminy. Dlatego juz gdzies pisalem. To jest konflikt interesow, jesli jest wojt i radny, a wojt zatrudnia jego corki. Czy taki radny wojta bedzie kontrolowal i pisnie slowo kiedy bedzie cos zle? dlatego w niektorych korporacjach trzeba przed zatrudnieniem podpisac oswiadczenieze nikt z rodziny tam nie pracuje.
Po drugie, czy radnym mozna byc wybieranym dozywotnie? powinny byc dwie kadencje i niech lapa pomacha na dowidzenia, a tu jest tak, ze siedzilby nawet 100lat jeden z drugim na stolku radnego.

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

…i jeszcze cytat z P.Kukiza z dedykacja dla RADY GMINY…z nielicznymi wyjatkami… „NADEJDZIE KIEDYS TAKI CZAS,ZA WSZYSTKO ZAPLACICIE,W HELIKOPTERY WSADZA WAS I NIGDY JUZ TU NIE WROCICIE”

Anonymous
Gość
Anonymous

Dobrze,że już tam nie mieszkam..

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

Dyrektorze-Moderatorze,a gdzie jest moj poprzedni post???

Piekoszów Blog
Gość

Post ciekawy, tyle że nie mogę go opublikować, ponieważ nie mam pewności, czy zawarte w nim dość poważne zarzuty skierowane do konkretnej osoby są prawdziwe. Przykro mi…

Anonymous
Gość
Anonymous

Stanisław K. może niedługo będzie zbierał podpisy poparcia pod swoją kandydaturą na wójta to go zapytaj dlaczego nie poparł referendum.

Anonymous
Gość
Anonymous

RADA GMINY NIE MA WSTYDU PO TRUPACH DO CELU POWINNI OD LUDZI ZMNIEJSZYĆ SOBIE DIETY NIE MÓWIĄC O SOŁTYSACH PRZECIEZ ONI REPREZENTUJA NAS MIESZKAŃCÓW A NAWET NIE OTWORZĄ UST PRZEPRASZAM OTWORZĄ PRZY PICIU KAWY

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

DYREKTORZE-MODERATORZE,ale jestes skrupulatny.No trudno,sledze sytuacje dalej.

Piekoszów Blog
Gość

Proszę mnie źle nie zrozumieć – jestem zdecydowanym przeciwnikiem cenzury (dlatego m.in. zdecydowałem się publikować nagrania, żeby każdy kto nie mógł być na sesji posłuchał jak było) ale komentarze z zarzutami pod adresem konkretnych osób jestem zmuszony usuwać (a było ich sporo m.in. dotyczących zwolnień w szkołach) ponieważ nie chcę, żeby ktoś mi zarzucał ataki personalne. Jeśli dostanę informację, że np. prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie jakichś nieprawidłowości, chętnie o tym napiszę, ale osądzać nikogo nie zamierzam. Chcę, żeby ten blog był źródłem informacji dla mieszkańców gminy o tym co się dzieje na jej terenie, ale nie chcę, żeby się… Czytaj więcej »

Anonymous
Gość
Anonymous

Bardzo Panu dziekuje, za trud, jaki Pan wlozyl w obrobke i zamieszczenie tych filmow. Dobrze, ze ludzie zobacza, bo faktycznie czas w jakim zwolano obrady wielu nie pozwolilo na obecnosc.Powiem szczerze, ze powalil mnie jad i nienawisc jaka zionela z Przewodniczacego Rady w stosunku do dawnego wojta. Niech mnie nikt nie posadza o znajomosc z nim, czy jakies kolezenstwo, poniewaz to pisze. Nie! Faceta znam z widzenia. Jad, nienawisc i oczywiscie wracanie do jakis , zadawnionych spraw. Jeszcze to, ze dawny wojt mial problemy z prokuratura z winy obecnego Przewodniczacego, to juz szczyt wszystkiego. Zero pohamowania i godnosci.Taki prostak zostal… Czytaj więcej »

Anonymous
Gość
Anonymous

Wszędzie piszą zadając pytanie dlaczego na sesji nie byli nauczyciele? BYLI W SZKOLE. Pani dyr. z tego co mi wiadomo składała propozycje nie do zaakceptowania. Na sesji nie podała i nikt też z radnych nie dociekał jakimi kryteriami się kierowała? Z tego co widać jedynym kryterium było skrzętne omijanie rodziny i popleczników, których ma w naszej szkole. Na pewno te kryteria nie będą wystarczające dla sądu. Kto wtedy i z jakich pieniędzy zapłaci odszkodowanie tym nauczycielom. Ot nie p. dyr. ze swoich pieniędzy lecz my mieszkańcy z gminnej kasy. a pani kierownik administracji myślę, że nie zostanie zwolniona, ani nie… Czytaj więcej »

Anonymous
Gość
Anonymous

Oczywiście wszyscy oszczędzajmy, najlepiej na dowozach dzieci do szkoły. Teraz rodzice płaćcie. O oszczędnościach p. dyr. nie myślała jak przybyła do naszej szkoły we wrześniu, a już wiadomo było co nas czeka. Wtedy szalała remontowała, upiększała, teraz nasze dzieci mają oszczędzać? Już im się dostało bo zwalnia najlepszych, a zostawia bubli których dzieci nie chcą, skarzą się na mich. Takich zostawia !!a może tak dowozy sfinansuje rezygnując z dodatków. Jak wszyscy to wszyscy.

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

Panie Jozwik…Panie Sorbian… panom juz dziekujemy!!!!!!!!!!!!!!! Krzykaczowi z filmiku zreszta tez.Moze we trzech wyjedzcie gdzies stad :))) Proponuje Alaske. Pozdrowienia dla czytajacych i piszacych…a takze dla mojego ulubinego DYREKTORA-MODERATORA.

Anonymous
Gość
Anonymous

Sklepik szkolny – miesięczna opłata 1000.00 – czynny od 7 do 15- na wyposażeniu : mikrofalówka , czajnik, piekarnik, frytownica, światło-
i pytanie dla dociekliwych , ile miesięcznie wyniesie koszt poboru prądu?

Anonymous
Gość
Anonymous

A ile czerpią prądu automaty na korytarzu? I ile wynosi opłata za te automaty? Słyszałam, że 100 zł miesięcznie co wydaje się śmieszne ale może tak jest?

Anonymous
Gość
Anonymous

Widzę że lustracja na całego, niedługo obliczycie ile sprzątaczka zużywa środków czystości a ile powinna. Powiem wam tyle, Wójt został aresztowany i każdemu się teraz wydaje że ma prawo kierować nawet najbardziej wyimaginowane zarzuty pod adresem każdego, kto mu się nie podoba. Tak naprawdę, nikt z was nie poszedł do prokuratury i nie zgłosił faktu popełnienia przestępstwa bądź wykroczenia, bo wiecie że to jedynie wasze przypuszczenia bądź zasłyszane teorię spiskowe, 99% tychże „faktów” to efekt nerwowej nagonki i uwolnienia się pewnej energii, nie ma wójt, więc jest walka. Szkoda że cierpi na tym gmina, bo jesli ktoś nie jest krzykaczem… Czytaj więcej »

Anonymous
Gość
Anonymous

Mocno się zacietrzewiłeś niczym tak jakby to ciebie ktoś obwinił za machlojki. Nie ma co się tak irytować są organy państwowe które wyjaśnią czy jest winny czy niewinny ale raczej dwie instancje sądu nie zatrzymywały by jegomościa tak na darmo by nie zachodziła możliwość matactwa. Jeśli twierdzisz ze nikt wcześniej nie złożył doniesienia do prokuratury to jesteś w błędzie przejrzyj dokładnie doku męty z tamtej kadencji rady a się przekonasz. W tamtej radzie opozycja była w znacznej mniejszości ale nie była tak pobłażliwa jak obecna rada. Idealnie w gminie nigdy nie będzie wiec porzućcie złudzenia, pozdrawiam.