Nikt nic nie wie – czyli o "polityce informacyjnej" gminy

Co ze światłem na ulicach, co z autobusami, co ze zwolnieniami w szkołach? Czy będą likwidowane przedszkola? Pytania się mnożą, a odpowiedzi nie ma. Ukazujący się raz na miesiąc Głos Piekoszowa to za mało, żeby poinformować mieszkańców o tym co się dzieje. Pytam więc po raz drugi – po co Urzędowi Gminy strona internetowa?

O powodach wyłączenia światła na ulicach gminy Piekoszów dowiedzieliśmy się z gazety – było zadłużenie, udało się je spłacić, światło na ulice wróci. Miało wrócić w ubiegły piątek, ale pierwsze latarnie zaświeciły się dopiero parę dni później. Dlaczego? Tego oczywiście nie wiemy, ponieważ gazety o takich „błachostkach” nie piszą, a na stronie internetowej gminy próżno szukać wyjaśnienia.

W ramach oszczędności latarnie miały być wyłączane po północy – pomysł niezły, szkoda że nie jest realizowany, a światło świeci się do rana. Dlaczego? Tego oczywiście nikt nie wie, ponieważ władze gminy Piekoszów nie raczyły mieszkańców o tym poinformować.

Pytania bez odpowiedzi można by mnożyć – na przykład – czy będą zapowiadane cięcia w kursowaniu autobusów. Gazeta napisała, że będą, ale na stronie internetowej gminy nic na ten temat nie ma, mimo że zmiana w rozkładzie najpopularniejszej linii nr 18 ma wejść w życie już za 10 dni. Ludzie, którzy codziennie dojeżdżają tym autobusem do pracy nie wiedzą, jaki będzie rozkład jazdy od 1 czerwca.

Rodzice dzieci z przedszkola w Szczukowicach zastanawiają się, czy będzie ono dalej istnieć. Oczywiście żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie gmina nie opublikowała. Dlaczego? (na temat przedszkola w Szczukowicach wkrótce napiszę więcej)

Na stronie BIP-u gminy Piekoszów znalazłem informację o składzie „redakcji” – na liście są 4 nazwiska! Co robią te cztery osoby, żeby mieszkańcy gminy Piekoszów byli dobrze poinformowani o tym, co się w gminie dzieje? Odnoszę wrażenie, że niewiele…

12
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
pawel arabaszxyzAnonymous Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonymous
Gość
Anonymous

Ja chciałabym tylko pozdrowić panią dyrektor szkoły w Piekoszowie za zwolnienie wielu dobrych nauczycieli. Ciekawe, kto nas teraz będzie uczył. Uczennica gimnazjum.

Anonymous
Gość
Anonymous

Gdzieś się doczytałam, ze mają zwalniać praqcowników administracji ze szkół, ymczasem słysze o wywaleniu drugiego bardzo dobrego nauczyciela, który mnie uczył jak chodziłam jeszcze do gimnazjum… Szkoda. Fajnie będzie, jak zostaną sami nauczyciele uczący kilku przedmiotów i na niektórych znający się w stopniu minimalnym -.- niektórzy uczniowi (byli i teraźniejsi) mogą wiedziec o kim mówię głównie.

xyz
Gość

Przedszkole w Szczukowicach to najlepsza rzecz jaka powstała w tej wsi,teraz i to chcą zabrac,ponadto inne przedszkola także są zagrożone,jak można oszczędzac kosztem najmłodszych,podobno rząd wygospodarował fundusze na powstawanie i rozwój przedszkoli więc dlaczego u nas je zamykają?!

Anonymous
Gość
Anonymous

Dokładnie najlepszych nauczycieli zabierają? Co to ma zaczyć.?

Anonymous
Gość
Anonymous

Zostaną nauczyciele którzy uczą gorzej niż średnio… Chociaz już w zeszłym roku nazwalnali nieźle, chociażby Panią Miecię (przyzwyczajenie ze skzoły, zawsze tak się nazywało ją :)) Zastanawiam się, czy jakbym kończyła w tym roku to czy bym się dostała do tej szkoły w której teraz jestem…

Anonymous
Gość
Anonymous

Pani Miecia skoro ją ruszasz odeszła na zasłuzoną emeryturę. odpoczywa i zapewne sobie myśli „Jak to dobrze, że w tym cyrku nie uczestniczę”. Bo to co się dzieje w szkole w Piekoszowie to istny kretynizm.

Anonymous
Gość
Anonymous

Zasłużoną emeryturę? Może, ale z tego co słyszałam dyrekcja (podstawówki) ją zwolniła…

Anonymous
Gość
Anonymous

Jak mozna zwolnić kogoś kto idzie na emeryture. PONYŚL LOGICZNIE. kiepsko z twoja kontemplacją.
Pozatym W pirekoszowie jest Zespól placówek Oswiatowych z dyr naczelnym który zwalnia. Wice nie ma takiego prawa.

Anonymous
Gość
Anonymous

Ludzie działajmy!!! podczas wywiadówek zbieramy podpisy pod petycją przeciw zwalnianiu doświadczonych nauczycieli. Jak dzieci za darmoche jeździły na wycieczki to było ok. Jak teraz potrzebują pomocy rodziców to cisza. DZIALAJMY

Anonymous
Gość
Anonymous

Ja takim radnym bym podziękował, skoro nic nie wiedzą co się dzieje w gminie ,żadnego kontaktu z radnym drogą elektroniczną ,nic, aż wstyd ,o gminie się dużo nie dowie, są to ludzie nie dostosowani do realiów jakie ich otacza ,przed wyborami tylko się z daleka kłaniają i na tym koniec.Co do redukcji zatrudnienia w szkołach ?jest to nieuniknione w naszej gminie ,za duże obciążenie jest dla gminy ,w każdej wsi szkoła ,to zachód sobie na takie coś nie pozwoli ,pożyjemy zobaczymy ,bo te wszystkie inwestycje w szkołach to machloje wójta ,nie darmo postawił sobie mieszkania ,za to mam nadzieje ze… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość

Bo tak ma być, nikt nic nie wie, nikt za nic nie jest odpowiedzialny. Wszyscy którzy sie skompromitowali liczą na to ze sprawa rozejdzie sie po kościach, ludzie pozapominaja. Nic nie słychać aby ktos coś robił z pensją wójta Dabrowy która przecież idzie nadal na jego konto. Nie ma chyba co liczyć że tą sprawą zajmą się skompromitowani radni. Pora chyba też zlikwidować Głos Piekoszowa ( wlaściwie Głos Dabrowy ), bo czytając wydania tej broszurki to nie można tam znaleźć nic innego jak tylko zachwalanie dokonań Dąbrowy. A jakie to dokonania to obecnie wszyscy widza.

Anonymous
Gość
Anonymous

Może też wreszcie pora zainteresować się działalnością GOPS w Piekoszowie… Pani kierownik (9000 brutto uposażenia) znalazła już dawno receptę na oszczędzanie, czyli:
– likwidację przydziału opiekunek dla osób powyżej 75-go roku życia;
– zaniechanie opłacania za pobyt w DPS mieszkańców gminy.
konkluzja dla uprawnionych do korzystania z opieki społecznej w gminie Piekoszów – śpieszcie się odchodzić – nie generujcie zadłużenia… przecież Pani kierownik musi mieć na pobory… (a 'propos poszukajcie w BIP ile zarabiają na tym stanowisku w sąsiednich gminach)