Od jutra będzie światło na ulicach gminy Piekoszów, ale tylko do północy

Jak donosi Echo Dnia, pan wicewójt podpisał porozumienie z zakładem energetycznym w sprawie spłaty zadłużenia, dzięki czemu od jutra znowu będzie działać oświetlenie uliczne. Latarnie mają się palić jednak tylko do północy. Uważam, że to dobre rozwiązanie. Niestety jest też zła wiadomość…

Okazuje się, że pan wicewójt nie zrezygnował z oszczędzania na komunikacji autobusowej. Przypomnę, że od 1 czerwca ma zostać znacznie ograniczony rozkład linii nr 18 – liczba kursów ma zostać obcięta o 30-40%, a linie 24 i 26 mają zostać zlikwidowane od 1 lipca.
Uważam, że nie możemy na to pozwolić. Na co dzień poruszam się samochodem, ale dzisiaj postanowiłem sprawdzić, jak dużo osób korzysta z 18-tki. Wybrałem dwa kursy poza godzinami szczytu i policzyłem pasażerów – w obu przypadkach w autobusie było około 50 osób. Uważam, że to sporo.
Z tego co wiem, w godzinach szczytu z autobusów korzysta jeszcze więcej osób – często zdarza się, że zatłoczony jest autobus przegubowy. Jak w tej sytuacji pan wicewójt wyobraża sobie ograniczenia w rozkładzie? Czym ci ludzie będą dojeżdżać do Kielc? Busy wszystkich nie pomieszczą, pomijam już że są droższe i mniej komfortowe niż autobus.
Myślę nad wystosowaniem petycji do pana wicewójta w sprawie oszczędności na autobusach. Dobrze by było pod taką petycją zebrać trochę podpisów, im więcej – tym lepiej. Co myślicie na ten temat?
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonymous
Gość
Anonymous

A skąd kasa na to skoro gmina jest tak zadłużona?

Piekoszów Blog
Gość

Widocznie coś tam jest w gminnej kasie. Szkoda, że jest np. na Głos Piekoszowa, a nie ma na autobusy…

Anonymous
Gość
Anonymous

to może wypadałoby napisać taką petycje? myslę, ze podpisze się pod nią bardzo dużo osób

Anonymous
Gość
Anonymous

no to spoko 🙂 dobre rozwiązanie tej chorej sytuacji. Oby tylko udało im się spłacić to zadłużenie bo to jest bardzo duża suma. na pewno nie uzbierała się z 2 miesięcy, aż strach pomyśleć od jak dawna nie jest płacony ten prąd :/ a co do autobusów to ja od dobrych kilku lat marzę aby została wprowadzona linia w kierunku Rykoszyna. no cóż. za marzenia się nie płaci…

Piekoszów Blog
Gość

Sam nie dam rady zebrać dużej ilości podpisów, ale mogę napisać petycję i udostępnić w postaci pliku na stronie. Wtedy każdy mógłby ją wydrukować, po zebraniu podpisów zebralibyśmy to wszystko razem i złożyli wójtowi.

Anonymous
Gość
Anonymous

myślę, że to bardzo dobry pomysł, bo chyba nie ma innego rozwiązania

Anonymous
Gość
Anonymous

piszesz tylko o linii nr 18 a co z linią 24? czym ludzie mają stamtąd dojeżdżać? z piekoszowa czy micigozdu jest przynajmniej pełno busów.

Piekoszów Blog
Gość

Napisałem, że 24 jest do likwidacji. Petycja ma dotyczyć wszystkich linii – 18, 24 i 26. Myślę, że jeśli teraz zostaną one zlikwidowane, to nieprędko znowu zaczną jeździć – jeśli w ogóle zaczną…

Sprawa jest o tyle bulwersująca dla mnie, że w poprzednim numerze Głosu Piekoszowa wójt chwalił się, że planuje uruchomić kolejną linię. A tu zamiast kolejnej – będziemy mieli likwidację dwóch i obcięcie trzeciej.

Anonymous
Gość
Anonymous

Jeśli Wójt napisał coś w ogólnodostępnej gazecie to jest szansa na to aby go pociągnąć do odpowiedzialności. Bo albo był głupi albo oszukiwany przez Radę Gminę, gdyż mając półroczne długi wobec ZTM Kielce i pustą,ba! debetową, kasę nie podejmowałby się rozmów w sprawie nowej linii…to przecież normalne i logiczne.Nie wolno odpuścić Mieszkańcom Gminy obecnych linii oraz muszą zażądać nowej linii. Może to być 24ka z Kielc do Zajączkowa przez Brynicę Piekoszów i Rykoszyn albo nowa. Gdyby brakło pieniędzy można wzorem innych gmin( Łagów, Bieliny,Zagnańsk,Górno, Daleszyce, Pierzchnica) zwrócić się do MPK Kielce w celu utworzenia linii Kielce- Strawczyn przez Piekoszów i… Czytaj więcej »

Anonymous
Gość
Anonymous

i bardzo dobrze że ograniczą – powinni wogóle zlikwidować, bo niby dlaczego z tego dobrodziejstwa za gminne pieniądze mają korzystać tylko mieszkańcy części gminy, a my co gorsi? Niby dlaczego mamy się dokładać, a sami nic z tego nie mamy. Jak po równo to po równo! Ma nie być lepszych i gorszych, bo więcej radnych jest ze wschodniej części gminy. Wcale goście nie reprezentujecie całej gminy tylko jej część. Jestem za likwidacją wszystkich linii mpk!

Piekoszów Blog
Gość

Myślę, że to nie jest dobre podejście do tematu – „skoro my nie mamy autobusu, to dlaczego inni mają mieć”. W ten sposób niczego nie osiągniemy.

Anonymous
Gość
Anonymous

Ot pies ogrodnika.I co tu se dziwic, że taka sytuacja w gminie skoro mamy tu ludzi z takim podejściem.

Anonymous
Gość
Anonymous

bardzo dobry pomysł z tą petycją;) sama jeżdżę 18-stką i bez niektórych kursów będzie ciężko…

Anonymous
Gość
Anonymous

A na Łaziskach jak nie było tak nie ma oświetlania… Coś słabo ten wicewójt uzgodnilł….

Anonymous
Gość
Anonymous

W Micigoździe też nie ma…

Anonymous
Gość
Anonymous

W Piekoszowie też nie ma

Anonymous
Gość
Anonymous

hura wczoraj było swiatło w Piekoszowie:)

Anonymous
Gość
Anonymous

słuchajcie Głos Piekoszowa jest potrzebny tylko nawiasem żeby mówili prawdę

Anonymous
Gość
Anonymous

Prądu brak nadal. Konsekwencje już też. Wczoraj wieczorem miał miejsce groźny wypadek w Górkach Szczukowskich, kto za to odpowie? Myślę, że to powinno byc dopisane do listy przewinień wójta Tadeusza D.

Anonymous
Gość
Anonymous

Kiedyś były już wyłączenia prądu na osiedlu bloków w Piekoszowie i za spowodowane uciążliwości i wyrządzone szkody przywódca tego bałaganu wtedy stanął przed Sadem i został skazany prawomocnym wyrokiem rok w zawieszeniu na 3 lata,koszty sądowe i zwrot kasy za spowodowane straty.Czyżby teraz spieszył na ratunek.

Anonymous
Gość
Anonymous

Witam.
15-05-2013 godzina 2:40 – światło jest przy blokach , na osiedlu domków i na odcinku drogi od Biedronki do apteki; a na odcinku drogi od apteki w stronę kościoła – brak … nieco dziwne.
Pozdrawiam
Tomasz B

Anonymous
Gość
Anonymous

Pan wicewójt mówił, że trzeba oszczędzać, a światło się świeci całą noc. Nie rozumiem tego…

Anonymous
Gość
Anonymous

JA TEZ TAK UWAZAM ZE JAK MAJA JEZDZIC CZERWONE TO PO KURSIE A WSZEDZIE A NIE TYKO ELITA Z PIEKOSZOWA MA KORZYSTAC ….. MY TEZ PLACIMY PODATKI I NAWET BUSA NIE CHCA NAM DOFINANSOWAC …. WIEC ALBO WSZEDZIE ,ALBO NIGDZIE!