Petycja w sprawie autobusów

Przygotowałem petycję w sprawie ograniczeń w kursowaniu autobusów. Dotyczy ona głównie linii nr 18, ponieważ jak już pisałem linie 24 i 26 nie będą likwidowane, tylko zawieszone na czas wakacji. 

Zgłosiło się do mnie kilka osób, które chcą zbierać podpisy – wysyłam im mailem petycję i wzór listy podpisów do wydrukowania. Jeśli ktoś jeszcze chce dołączyć, zapraszam do kontaktu mailowego.
Myślę, że tydzień wystarczy na zebranie podpisów. Petycję chciałbym złożyć wicewójtowi w przyszły poniedziałek – 20 maja, ponieważ pod koniec miesiąca ma być sesja rady gminy i wtedy mógłbym go zapytać, czy uwzględni nasz postulat.

Petycja składa się z dwóch stron – treści i listy podpisów. Ponieważ podpisy będzie zbierać kilka osób, na końcu ponumerujemy strony z podpisami i dołączymy do treści petycji. Przed złożeniem petycji w urzędzie gminy też się oczywiście pod nią podpiszę. Sam też będę zbierał podpisy i zamierzam zaangażować rodzinę.

Oto treść petycji:


Piekoszów, 20 maja 2013 r.

Sz. P. Bogusław Krukowski
p.o. wójta Gminy Piekoszów

Petycja w sprawie ograniczenia kursowania autobusów

My, niżej podpisani, zwracamy się z prośbą o rezygnację z planów ograniczenia kursowania autobusów między Kielcami a gminą Piekoszów, w szczególności o nielikwidowanie części kursów linii nr 18.

Dla setek mieszkańców gminy Piekoszów autobusy komunikacji miejskiej są jedynym środkiem komunikacji, dzięki któremu codziennie mogą dostać się do pracy czy szkoły.

Już teraz autobusy są zatłoczone i kursują niezbyt często. Planowana likwidacja około 30% kursów spowoduje, że mieszkańcy Gminy dojeżdżający codziennie do Kielc będą tracić znacznie więcej czasu na dojazdy lub będą zmuszeni do korzystania z busów, które są naszym zdaniem znacznie mniej bezpieczne i komfortowe niż autobusy ZTM, a przejazdy nimi są droższe.

Rozumiemy, że gmina musi oszczędzać, ale uważamy, że nie może się to odbywać kosztem jakości życia mieszkańców.

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

W imieniu mieszkańców Gminy Piekoszów
……………………………………………..

Załącznik:
Lista podpisów osób popierających treść petycji
(zawiera …..  kolejno ponumerowanych stron)

11
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Piekoszów BlogJESTEM STĄDAnonymous Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonymous
Gość
Anonymous

List dobry, tylko na czym ma gmina oszczędzać? robić dalsze zwolnienia? całkowicie wyłączyć oświetlenie? A jeszcze jak dojdzie referendum to kolejne duże koszty dla gminy zwłaszcza, że za rok znów wybory. Przez Piekoszów przejeżdża bardzo dużo busów, dużo osób jeździ prywatnymi samochodami do Kielc. Ja uważam, że jak oszczędzać to równomiernie, wszędzie po trochu odjąć i ściągać długi dla gminy.

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

A ja proponuje aby wystawic na licytacje posiadlosci wojta Tadeusza D.i z tego splacic dlugi gminy,ktore za jego kadencji powstaly.Prywatne interesy wojta byly wazniejsze niz przyszlosc gminy… jezeli bedzie zbyt malo reszte niech dolozy RADA GMINY,ktora nic nie wie,nic nie umie,niewiele ich interesuje poza co miesiecznym uposazeniem.Rozgonic towarzystwo tylko,ze w kolejce do „stolka” ustawila sie juz nastepna ekipa…bylych „prominentnych” ludzi z Piekoszowa i okolic…ktorzy juz pokazali gdzie maja ineres obywateli gminy.POTRZEBNI NOWI LUDZIE Z CZYSTA KARTOTEKA I CZYSTYMI INTENCJAMI.

Piekoszów Blog
Gość

Z tego, co udało mi się dowiedzieć, koszt referendum dla gminy to maksymalnie kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli chodzi o oszczędności, to moim zdaniem w pierwszej kolejności gmina powinna zacząć ściągać należności od dłużników, a dopiero potem oszczędzać. A już oszczędzanie na mieszkańcach jest nieporozumieniem. Ludzie płacą coraz większe podatki, a gmina im daje coraz mniej. Ograniczenia w kursowaniu autobusów to cofanie się w rozwoju. Na całym świecie samorządy stawiają na komunikację publiczną, a u nas wręcz przeciwnie – co generuje korki i smród spalin. Gmina płaci ZTM ok. 500 tys. zł miesięcznie, to kropelka w budżecie wynoszącym ponad 40 mln… Czytaj więcej »

Anonymous
Gość
Anonymous

Ja się pytam czy tylko podpis osoby pełnoletniej i pełnoprawnej jest ważny czy dzieci, które mają „zamiar” to podpisać też są brane pod uwagę. Z tego co się orientuje to tylko osoby pełnoletnie mogą sie pod czymś podpisać. Także jak to będzie wyglądać?

Piekoszów Blog
Gość

Z tego, co wyczytałem w internecie – każdy może się podpisać. Ponieważ oprócz imienia, nazwiska i miejscowości nie podaje się innych danych, nie da się zweryfikować wieku osoby, która się podpisała. Poza tym, przecież dzieci też jeżdżą autobusami i w także w ich interesie jest, żeby nie likwidować kursów. Także – zachęcam do podpisywania petycji.

Anonymous
Gość
Anonymous

Gdzie i kiedy można podpisywać petycje?!

Piekoszów Blog
Gość

Podpisy są zbierane w autobusach i na przystankach. Robi to tylko kilka osób, więc trzeba mieć szczęście, żeby na nie trafić.

Anonymous
Gość
Anonymous

Już trafiłem, podpisano! A ile potrzeba podpisów? Czy nie podali ilości? To chyba też ma jakieś znaczenie.

Piekoszów Blog
Gość

Nie ma konkretnej liczby podpisów do zebrania – im więcej tym lepiej. Petycja to inicjatywa społeczności – liczba zebranych podpisów oznacza tylko ile osób popiera petycję. Robimy to po to, żeby wicewójt zdał sobie sprawę, ilu osobom chce utrudnić życie swoimi pomysłami na oszczędności.

Anonymous
Gość
Anonymous

Teraz podobno głupiego udaje więc ma życie bez stresu.

Anonymous
Gość
Anonymous

Wprowadzić catering w szkołach oraz firmy zewnętrzne sprzątające.
Zastanowić się na połączeniu mniejszych szkół.
Oświetlenie do momentu spłacenia długu do 24.
Windykacja do ściągnięcia zaległości z wpisem do KRD dłużników.
Nie umarzać podatków.
Podawać co miesiąc aktualne zadłużenie.
Powinna powstać organizacja, która mogłaby kontrolować prace Wicewójta i Rady Gminy .

Zgłaszajcie własne propozycje!!!!