Piekoszów jedną z najbogatszych gmin w województwie?

Przypomniałem sobie ostatnio o rankingu zamożności gmin województwa świętokrzyskiego, który był publikowany w zeszłym roku w Gazecie Wyborczej (do przeczytania tutaj). Piekoszów znalazł się w dziesiątce najbogatszych gmin w województwie – na 10. miejscu. Jak to możliwe, że jedna z dziesięciu najzamożniejszych gmin nie ma pieniędzy na oświetlenie uliczne i komunikację autobusową?

Może problemem jest przerost zatrudnienia w urzędzie gminy (podobno pracuje tam aż 130 osób)? Z pewnością gmina Piekoszów nie jest dobrze zarządzana. Szkoda tylko, że do tej pory mieszkańcy nie mieli o tym pojęcia – oczywiście krążyły plotki o zadłużeniu gminy i kosztownych zakupach, ale nie każdy w to wierzył.
Gminna gazetka – Głos Piekoszowa opisywała tylko same sukcesy wójta, ani razu nie przeczytałem w niej o problemach z pieniędzmi. Doszło nawet do takiego absurdu, że w ostatnim numerze można było przeczytać, że planowane jest uruchomienie nowych linii autobusowych, a tymczasem od wielu miesięcy gmina nie płaciła za istniejące linie, co wkrótce doprowadzi do likwidacji autobusów nr 24 i 26 oraz zmniejszenia ilości kursów nr 18.

13
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
PBPawełAnonymouspawel arabaszPiekoszów Blog Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mecher1
Gość
mecher1

Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

Piekoszów Blog
Gość

Bardzo proszę o nieużywanie nazwisk w komentarzach, nie chcę mieć kłopotów…

mecher1
Gość
mecher1

Obywatelu gospodarzu, przecie osoby, które wymieniłem w moim poscie, to osoby publiczne. Obydwie persony są pracownikami Urzędu Gminy Piekoszów. Nie podałem żadnych fałszywych informacji. Zdarzenia o których pisałem miały miejsce. Jestem gotów powiedzieć to „w twarz” obydwu panom. Dlatego też nie rozumie czemu wpis mój został usunięty.

Piekoszów Blog
Gość

Możliwe, ale nie jestem w stanie tego sprawdzić. Ludzie, szczególnie w małych społecznościach (takich jak nasza gmina) są bardzo wrażliwi na tym punkcie. Proszę o ponowne napisanie, ale bez nazwisk (może być pierwsza litera 😉 Niestety sam nie jestem w stanie edytować komentarzy – mogę tylko zatwierdzić lub usunąć w całości.

mecher1
Gość
mecher1

A wiec tak.Dawno, dawno temu, ale nie tak bardzo dawno, miały miejsce wybory samorządowe. W wyborach tych do sejmiku województwa startował pewien gruby siwy pan, z tego co wiem mieszkaniec Wincentowa. Wszędzie porozlepiane były plakaty wyborcze, na których to gruby siwy pan z Wincentowa, z grubym czarnym niskim panem z Piekoszowa afiszowali się swoją przynależnością do partii o patetycznej nazwie „Prawo i Sprawoedliwość”. Jednakże gruby siwy pan z Wincentowa do sejmiku (czy gdzieś tam indziej) się nie dostał. Zaraz po tym gruby, niski, czarny pan z Piekoszowa (przeciwko któremu toczy się obecnie śledztwo) powołał w gminie nowe ministerstwo – ministerstwo… Czytaj więcej »

Piekoszów Blog
Gość

Genialne! 🙂

mecher1
Gość
mecher1

A dziękuję, dziękuję:)

Anonymous
Gość
Anonymous

Szkoda że zmyślone.

mecher1
Gość
mecher1

Co do meritum dzisiejszego wątku. Jakże gmina ma być bogatą, jeżeli włodarz gminy umarza 6,5 tyś zł podatku dla jednego z podmiotów, wciskając jednocześnie głupotę pt „Ważny interes publiczny”, o którym zresztą kilka wątków temu raczył wspomnieć gospodarz tego blogu. Druga sprawa o której wspominałem to pincet tyśęcy złotych przeznaczone na naukę religii. A gdzieś obilo mi sie o uszy, że w Polsce obowiązuje rozdział Kościoła od Państwa. Nie lepiej by było gdyby piniondz ten przeznaczyć na coś co generowało by nowe miejsca pracy?

pawel arabasz
Gość

Korzystając z możliwości zwrócenia sie do mieszkańców gminy w której mieszkam pragnę zwrócić państwa uwagę na BARDZO PALĄCY PROBLEM JAKIM JEST BARSZCZ SOSNOWSKIEGO. Roślinę tą zauważyłem w zeszłym roku w Piekoszowie pod Lasem gdzie mieszkam, natychmiast o problemie powiadomiłem wójta Dąbrowe, za z uwagi na to że nie było oczywiście żadnej reakcji powiadomiłem Echo Dnia. w wyniku interwencji gazety przyjechał Saltarski i zrobił kilka zdjęc. NIE ZDIWI NIKOGO ŻE NA TYM SIE SKOŃCZYŁO!Proszę państwa, ta roślinę widziałem w Jaworzni, Łaziskach, Żagórzu, Górkach Szzukowskich oraz pod Piekoszowem od strony Rykoszyna i strony Łazisk. Myslę że w tym roku zagości ona w… Czytaj więcej »

Paweł
Gość
Paweł

Skoro w urzędzie zatrudnia się emerytowanych pracowników -na pół etatu,za duże pieniadze to napewno jesteśmy jedną z najbogatrzych gmin w kraju. Zapraszam do weryfikacji zeznań majatkowych pracowników gminy za 2012 r

Paweł
Gość
Paweł

Są też oświadczenia majatkowe pracowników gminy i radnych,tylko trzeba troszeczkę poszukać-zachęcam do zapozmnania sie z nimi…