Sesja rady gminy w Piekoszowie 29 maja – w skrócie

Sesja rady gminy zakończyła się dopiero godzinę temu. Mam sporo nagrań wideo, które postaram się jak najszybciej udostępnić na blogu. Jakie tematy były poruszane? Poniżej relacja w skrócie, szerzej napiszę później.

Wicewójt przedstawił sytuację gminy i wdrażane oszczędności, pani dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych dość dokładnie opisała sytuację szkoły i kwestię zwolnień pracowników. Wicewójt potwierdził, że w urzędzie gminy pracuje około 130 osób, zatrudnienie jest jednak stopniowo zmniejszane, głównie poprzez nie przedłużanie umów na czas określony.

Złe wieści dla rodziców dzieci, które chodziły do przedszkola w Szczukowicach – od nowego roku szkolnego placówka ta najprawdopodobniej nie będzie działać, mimo że jest aktualnie remontowana.

Jeśli chodzi o cięcia w rozkładach jazdy autobusów – zmiany na linii nr 18 wejdą w życie najprawdopodobniej 6 czerwca i będą mniejsze niż zapowiadane 40%, ale niestety będą. Oprócz naszej petycji w sprawie autobusu nr 18 (z 428 podpisami) jeden z radnych złożył do wójta drugą, podpisaną przez około 160 osób, dotyczy ona zawieszenia lini nr 24 (jeśli dobrze pamiętam).

Dzięki wnikliwości radnego Karlińskiego okazało się, że można jeszcze bardziej obniżyć pensję aresztowanego wójta (teraz jego wynagrodzenie jest zmniejszone o połowę). Uchwała rady w tej sprawie ma być przygotowana na następną sesję.

Było sporo pytań od publiczności, między innymi o działania w sprawie smrodu, który dochodzi z biogazowni w Piekoszowie.

Wkrótce więcej informacji…

Sesja Rady Gminy w Piekoszowie 29 maja 2013
Sesja Rady Gminy w Piekoszowie 29 maja 2013

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PBAnonymous Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonymous
Gość
Anonymous

No proszę czyli jednak pensję wójta można obniżyć…. TU wicewójt nie widzi możliwości oszczędzania? Czyżby ręka ręke…
Proszę o nagrania.:)
Pozdrawiam

fikumiku
Gość
fikumiku

Uchwała o obniżenie pensji wójta została uchylona przez p. Wojewodę i co WY na to …