Stawiają ekrany akustyczne wzdłuż pól i łąk. Będą chronić zboża przed hałasem?

Ekrany akustyczne w polu Promnik gmina Strawczyn
Ekrany akustyczne w polu Promnik gmina Strawczyn

W ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 786 trwa montaż ekranów akustycznych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że za ekranem o długości prawie 1,5 kilometra są głównie pola i łąki.

Sprawa co prawda nie dotyczy naszej gminy Piekoszów, tylko sąsiedniej – Strawczyn. Postanowiłem jednak o tym napisać, ponieważ nie mieści mi się to w głowie – po co stawiać kilometry ekranów dźwiękochłonnych w miejscu, gdzie nie ma domów? Będą chronić przed hałasem koniki polne?

Ekrany są montowane od granicy gminy Piekoszów, czyli ulicy Słonecznej do skrzyżowania dróg prowadzących w kierunku Promnika, Strawczynka i Chełmiec. Ekran od strony wschodniej ma prawie 1,5 kilometra długości, po drugiej stronie ulicy jest krótszy.

Nie dość, że sens stawiania ekranów akustycznych wzdłuż pól budzi wątpliwości przejeżdżających tamtędy osób, to na dodatek zasłoni piękny widok na okoliczne wzgórza.

Myślę, że poniższe zdjęcia nie wymagają komentarza:

13
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
mecher1Anonymous Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonymous
Gość
Anonymous

W Polsce od 2007r obowiązywały jedne z najwyższych norm hałasu w Europie. Dopuszczalne limity w ciągu dnia były określane na poziomie od 50dB do 65 dB, natomiast w nocy od 45 dB do 55 dB. Standardy te odnosiły się nie tylko do miast, ale także do obszarów pozawiejskich, gdzie natężenie ruchu przekraczało 16,4 tys. pojazdów na dobę. Na ich podstawie, w całym kraju budowane były ekrany akustyczne, niezależnie od tego czy znajdowała się za nimi jakakolwiek zabudowa, którą miałyby chronić czy też nie. Obowiązujące od 23 października 2012 roku rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 1 października 2012 roku (Dz.U. 2012… Czytaj więcej »

Anonymous
Gość
Anonymous

Dlaczego nie poradzimy? Wystarczy zmienić przepisy. Chyba, że dla komuś takie przepisy odpowiadają …

Anonymous
Gość
Anonymous

jeśli grunty są w planach zagospodarowania jako budowlane ekran musi być nawet jak jest zaorane pole

Anonymous
Gość
Anonymous

Racja

Anonymous
Gość
Anonymous

Szwagier ma firmę więc biznes musi się kręcić nawet najbardziej idiotyczny

Anonymous
Gość
Anonymous

W Jaworzni zburzono most, po czym na tym samym miejscu postawiono drugi, który jest źle wyprofilowany, są przed nim i za nim ostre zakręty i wąska droga oraz rondo w budowie (już na nowej konstrukcji były wypadki drogowe). (Przed przebudową było bezpieczniej). Tam też postawiono ekrany, które z kolei ograniczają widoczność tak skutecznie, że trudno przejechać (z Jaworzni do Szczukowic), ale rodzinny biznes ekranowy musi się kręcić.

Anonymous
Gość
Anonymous

Słuszna racja dotycząca widoczności – jadąc od strony Jaworzni i chcąc skręcić w lewo na Szczukowice, naprawdę trzeba się zatrzymać, żeby coś dostrzec.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ten WD musiał być przebudowany bo nie zmieściła by się druga nitka + nitki węzła, profil tego WD też musiał ulec zmianie z powodu ograniczenia terenu.

Anonymous
Gość
Anonymous

Lepiej ekrany postawić od razu , niż potem dorabiać jak jakiś papmoń dom sobie tam wybuduje obok drogi. I pociotki naszych kochanych rządzacych zarabiają przy okazji.

Anonymous
Gość
Anonymous

Jak w Polsce popiera się socjalistycznych polityków i che się mieć socjalistyczne państwo opiekuńcze to są tego takie skutki. Oddanie wolności na rzecz urzędników zawsze się tak kończy. Chcą coraz więcej władzy, oczywiście po to by chronić i opiekować się obywatelami.

mecher1
Gość
mecher1

Dobrze powiedziane. Jednakże w naszym kochanym kraju-raju, po prostu ni ma na kogo głosować.PiS? Odpada. Jest to chyba jedna z najbardziej socjalistycznych partii, ich program to czysty populizm zabarwiony nienawiścią do sąsiadów. Do tego dochodzi fanatyzm religijny i uległość wobec łojca dochtóra, rechtóra, derechtóra z Torunia.SLD? Jeśli chodzi o program gospodarczy-jest nieco bardziej umiarkowany od PiSowskiego. Ci chociaż, nie chcą dawać każdemu gówniarzowi do 18 roku życia po tauzenie co miesiąc. Cechuje ich jednak zbytnia zażyłość z Rosją.RP? Tam ni ma żadnego programu gospodarczego, aczkolwiek podoba mi się ich liberalne podejście do spraw obyczajowych i chęć ukrócenia zapędów naszych brzuchownych.… Czytaj więcej »

Anonymous
Gość
Anonymous

takich inwestycji w Polsce są setki , nikomu nie potrzebnych ale za wielkie pieniądze , przekręty itp.Ekrany drogowe przy polach i lasach -paranoja , a w kasie państwa pustki , no to znowu się podniesie podatki .Metr takiego ekranu akustycznego 5 tys.zł ! Kilometr takiego „czegoś” 5 mln złotych!

Anonymous
Gość
Anonymous

a moze sprawdzic koligacje wlasciciela firmy z … plitykami? 🙂