Czy w Górkach Szczukowskich powstanie wysypisko śmieci?

Takie pytanie padło na dzisiejszej sesji rady gminy. Przyznam, że mnie zaskoczyło, bo nie słyszałem o takich planach – okazało się jednak, że „coś jest na rzeczy”.

Pytanie zadał wicewójtowi Krukowskiemu radny Majcher. Oto nagranie odpowiedzi wicewójta:

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Marek GórkianonimTB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TB
Gość
TB

dokładnie jak mówi – ujęcia wody pitnej dla Kielc – to może być nie do obejścia – na szczęście

Anonimowo
Gość
Anonimowo

,,Wójt Gminy Piekoszów zawiadamia, że w związku z toczącym się postępowaniem w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn: „ Budowa na bazie nieruchomości w msc. Górki Szczukowskie ZAKŁADU z funkcją zbierania, magazynowania i przetwarzania odpadów komunalnych i przemysłowych oraz produkcji paliwa alternatywnego i nawozu organiczno – mineralnego GRAMED na działkach o nr ewid. 820/12 oraz 820/14 gm. Piekoszów na wniosek BIO-MED Sp. z o. o, ul. Olszewskiego 6, 25-663 Kielce w dniu 05.06.2013r. Wójt Gminy Piekoszów wydał postanowienie o konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.” Takie obwieszczenie pojawiło się na stronie gminy w dniu 2013-06-06 Wystarczy czytać… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

czytam i widzę – jednym z punktów działalności jest magazynowanie – więc będzie to magazyn odpadów, to nic innego jak wysypisko (Promniku przecież też magazynuje odpady); dodatkowo zajmować się będą przetwarzanie niebezpiecznych odpadów – proszę np. przeczytać artykuł http://www.polityka.pl/rynek/1540021,1,kto-sprowadzil-trujace-ukrainskie-odpady.read i następny przykład z naszego podwórka to biogazownia Łukasza B. – więc nie dziwię się mieszkańcom, że nie chcą tego za płotem. Przypominam tez sobie jak paliło się wysypisko w Promniku – żyć się nie dał. Produkcja paliw – nie jestem pewien czy dobrze pamiętam ale 1 szklanka ropy potrafi zepsuć smak 5 mln litrów wody. Niby są przepisy, normy ale… Czytaj więcej »

Marek Górki
Gość
Marek Górki

Czy wiadomo co w temacie?