Do jutra trzeba złożyć w urzędzie gminy deklarację w sprawie śmieci

Ja dzisiaj złożyłem, sporo ludzi składało – nawet mała kolejka się zrobiła w pewnym momencie 😉 Przy okazji dowiedziałem się paru rzeczy o nowych zasadach odbioru śmieci.

Dostałem mailem pytanie – ile dostaniemy pojemników i czy zależy to od segregowania śmieci. Okazuje się, że nie zależy. Pojemniki będą opróżniane 2 razy w miesiącu, czyli częściej niż do tej pory i na przykład czteroosobowa rodzina dostanie jeden pojemnik. Jeśli śmieci się w nim nie zmieszczą – trzeba będzie je gromadzić w workach i wszystkie zostaną odebrane.

W moim przypadku będę płacił mniej niż do tej pory – miałem 2 pojemniki, za które płaciłem miesięcznie 28 zł. Mimo, że „od zawsze” segreguję śmieci i kompostuję odpadki organiczne, ledwie mi te pojemniki wystarczały. Teraz będę miał jeden pojemnik, ale opróżniany 2 razy częściej, więc wyjdzie na to samo – ale zapłacę 16 zł miesięcznie.

Deklaracje w sprawie śmieci trzeba złożyć w urzędzie gminy do 15 czerwca (to sobota i nie wiem czy urząd będzie czynny, więc lepiej zrobić to w piątek). Deklaracje są przyjmowane na parterze, w pokoju nr 7.

14
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
PB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Saskya
Gość
Saskya

A czy wiadomo jaka firma będzie odbierać śmieci?

biki
Gość
biki

Mam pytanie ,czy będą dodatkowe pojemniki na szkło ,plastyk ?czy tylko worki jak do tej pory?

biki
Gość
biki

Może firma Ekom rozważy wprowadzenia pojemników zielony i żółty ,zamiast worków .Jeśli gmina jest za ekologią ,uważam ze takie rozwiązanie ma sens .

mecher1
Gość
mecher1

Świnte słowa. Przecie całe to zamieszanie ze śmieciami, spowodowane jest ekologią. Jaki jest więc sens, aby dwa razy w misiącu wydawać kilka tysięcy worków na śmieci? W dłuższej perspektywie czasowej, bardziej opłacalne byłyby jednak pojemniki, a już na pewno bardziej ekologiczne. Wszak o to w tym wszystkim chodzi.

biki
Gość
biki
mecher1
Gość
mecher1

Wpis mój skierowany był do @Biki oczywiście 🙂

Saskya
Gość
Saskya

Ja akurat się ciesze, że zuk nie będzie odbierał śmieci. Bardzo się umęczyłam z tą pseudofiremką. Żałuje jednak, że veolia nie wygrała bo byłam z niej zadowolona. Szybko zrezygnowałam z zuku i wróciłam do veoli. Ale pytałam znajomych i chwalą też ekom.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A CZY JUŻ WIADOMO GDZIE BĘDĄ SKŁADOWANE SMIECI BO SŁYSZAŁAM ZE NA GÓRKACH SZCZUKOWSKICH KOŁO TRAKU