Dobre wieści dla pasażerów autobusu linii 18. Będą 2 dodatkowe kursy!

Właśnie się dowiedziałem, że do rozkładu linii nr 18 wrócą dwa zlikwidowane kursy. Jest duża szansa, że zmiana w rozkładzie jazdy nastąpi już na początku przyszłego tygodnia.

Jak mnie zapewnił pan wicewójt, jeden z dodatkowych kursów będzie w okolicy godziny 13-tej, dzięki czemu dzieci ze szkoły w Piekoszowie będą mogły dojechać nim do domów, a dorośli – na drugą zmianę do pracy w Kielcach. Drugi kurs planowany jest około godziny 20-tej. Dokładne godziny będą znane za kilka dni – oczywiście Was poinformuję, gdy tylko się dowiem.

Dostałem też odpowiedź na naszą petycję. Pan wicewójt zapewnia w niej, że zlikwidowane zostały kursy o najmniejszym napełnieniu, a do rozkładu mogą jeszcze zostać wprowadzone korekty. Propozycje należy zgłaszać do urzędu.

Na razie nie zostanie też przywrócona „stara” trasa linii nr 18, ponieważ jeszcze w czerwcu ma rozpocząć się przebudowa skrzyżowania przy kościele – w związku z tym autobusy wrócą na ulicę Czarnowską dopiero po zakończeniu prac. Przypomnę, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 786 ma zakończyć się w listopadzie.

Jeśli chodzi o linię nr 28 , to trwają prace nad nowym rozkładem, który ma wejść w życie na początku wakacji. Cięcia mają być mniejsze, niż w przypadku linii nr 18, a ponadto zmienią się niektóre godziny odjazdów – tak, aby autobusy 18 i 28 nie jeździły jeden po drugim.

14
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
bbbPBkarolinaJESTEM STĄD Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz B.
Gość
Tomasz B.

W końcu! Super, że walczycie o tak ważne rzeczy. Popieraaam!

kamil
Gość
kamil

taaak! autobus powrotny około 20 z Kielc, tego mi brakowało! będzie jak wrócić z pracy!

saskya
Gość
saskya

Gratuluję, jednak warto być upartym.

mecher1
Gość
mecher1

Szalom
A jednak upór popłaca 🙂 Dało się? Dało 🙂

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

Ojcze Dyrektorze :)) jak mowi MECHER1…ten blog i zjednoczenie sie ludzi wokol wspolnych spraw ma sens. Pewnie w UG chetnie by BLOG zcenzurowali…ale niestety to UG jest teraz na cenzurowanym. PANIE BLOGU:))…drązymy dalej……………………………..

karolina
Gość
karolina

a kiedy te autobusy sie pojawią? bo coś ich nie widac

karolina
Gość
karolina

super, dziękuje za info

bbb
Gość
bbb

A dlaczego cięcia mają być mniejsze na linii nr 28? Kto ważny mieszka w Jaworzni, że tam nie można zmniejszyć liczby kursów? Czy mieszkańcy Jaworzni, którzy mieli 10 kursów więcej na linii nr 28 niż było na linii nr 18 przed zmianami są lepsi od tych którzy korzystają z linii nr 18, czy oni nie muszą ponosić skutków obecnej sytuacji? Wytłumaczcie mi bo tego nie rozumiem, dlaczego na jednych oszczędza się a inni są traktowani ulgowo. Dlaczego jedną linie tnie się drastycznie a drugą na której jest najwięcej kursów oszczędza się. Jaka tu sprawiedliwość? Bardzo żałuję, że zasugerowałem się połączeniami… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Miały być2 dodatkowe kursy 18 i co i nic. Nabiera tempa za to sprawa dowozu dzieci do szkoły. Wszyscy mierzą odległości od furtki do furtki. Wariacja ludzi sięga ZENITU. O co w tym wszystkim chodzi? Co tak obłupiło tych ludzi? Władza urządza sobie z nas kpinę. Ludzie już powodów do kpin z nas dostarczył nam T.D.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy ktoś coś wie o tych dodatkowych autobusach?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dodatkowych kursów nie będzie!!!