Jest nowy numer „Głosu Piekoszowa” – maj 6/2013

Po długich poszukiwaniach udało mi się zdobyć najnowszy – majowy numer „Głosu Piekoszowa”. Objechałem dzisiaj wszystkie czynne sklepy w Piekoszowie i w żadnym gazety już nie było, okazało się jednak, że jest jeszcze na stacji benzynowej.

Gazetę otwiera wstęp wicewójta, w którym tłumaczy, że „sytuacja w jakiej znalazła się gmina Piekoszów zaczyna się powoli normować” i dzięki temu wróciło oświetlenie uliczne i „nadal jeżdżą autobusy, choć groziło nam zawieszenie kursów na wszystkich liniach”. Czyli wygląda na to, że powinniśmy się cieszyć, że mamy rozkład „18” obcięty o ponad 30 procent, bo mogliśmy chodzić na piechotę do Kielc 😀

Tematem numer jeden jest ostatnia sesja rady gminy i wniosek o referendum. Więcej niż jedną stronę w gazecie zajęła relacja ze słownego starcia przewodniczącego rady Marka Sorbiana z byłym wójtem Wiesławem Jóźwikiem, którą mogliście już obejrzeć (i posłuchać) na nagraniu, które umieściłem na YouTube.

Jest też artykuł na temat wniosku o referendum zakończony stwierdzeniem: „Jeśli referendum […] będzie skuteczne, to w ciągu półtora roku do urn będziemy szli trzy razy”. Na tej samej stronie jest maleńka notatka „Walczą o autobusy”, której większość zajęła informacja o petycji w sprawie linii nr 26 podpisanej przez 153 osoby, a o naszej petycji podpisanej przez 3 razy więcej osób jest jeden akapit na końcu, ciekawe… 😀

W majowym numerze „Głosu Piekoszowa” można też przeczytać o otwarciu „Mrówki”, planach zamknięcia przedszkola w Szczukowicach (już nieaktualnych), wywiad z radnym Marianem Walasem, planach rozbudowy biblioteki i połączenia jej z GOK-iem. Jest też relacja z Dnia Dziecka i wiadomości ze szkół, działalności biblioteki i GOK-u.

Internetowa wersja gazety jest do przeczytania tutaj.

okładka - Głos Piekoszowa 6/2013 (maj)
okładka – Głos Piekoszowa 6/2013 (maj)

20
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PBPawełArabaszmieszkaniec Piekoszowa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mecher1
Gość
mecher1

Niech będzie pochwalony Ojciec Redaktor blogu tego, a także komentatorzy jego 🙂
Parę dni mnie nie było, a zmiany jakoweś widzę nastąpiły.
Z filmikami z sesji Rady Gminy, to dobry pomysł jest. Niechże buractwo zasiadające w fotelach radnych wie, że popisy głupoty i prostactwa, w ich wykonaniu, są ogólnodostępne w necie, i że wyborcy patrzą i wnioski wyciągają.

A.
Gość
A.

Nie tylko na stacji benzynowej, dorwałam w wiejskim sklepiku XD

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dlaczego głos jest wydawany, żeby lansować wójta? Roi się w nim od błędów, po co wydawać na to pieniądze?

mieszkaniec Piekoszowa
Gość
mieszkaniec Piekoszowa

Super sprawa z tym Blogiem nareszcie można dowiedziec sie czegos ciekawego;)
A co za odwołaniem wójta Dąbrowy to jestem jak najbardziej na tak:) i rady gminy tez […]
[…]
pozdrawiam redaktora.

PawełArabasz
Gość

No, pojechał pan po bandzie. spokojnie, od orzekania winy za przestepstwa sa sądy a nie my. Niemniej pan Sorbian zachował sie naostatniej sesji jak miejscowy kacyk plemienny. Pora by była faktycznie aby paru bufonom poprostować poglądy na otaczającą ich i stworzoną przez nich rzeczywistość.

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

POPIERAM PRZEDMOWCE.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A w internecie nadal tego numeru Głosu Piekoszowa nie ma.
Może ktoś wreszcie wrzuci to i ja przeczytam.
Poprzednie numery są tu:
http://issuu.com/ugpiekoszow

PawełArabasz
Gość

to jednak ten Głos Piekoszowa funkcjonuje? nadal gmina próbuje robić ludziom wode z mózgu? mam pytanie, czy ktoś wie ile gminę czyli nas kosztuje utrzymanie wydawanie tej propagandówki?

WSK
Gość
WSK

W związku z ogłoszonymi w głosie Piekoszowa oszczędnościami na dowozach. Dziś w szkole w Zajączkowie było spotkanie władz gminy z mieszkańcami części zachodniej których dzieci są dowożone do szkoły. Stronę urzędu gminy reprezentował kierownik oświaty, wraz z panem Mirosławem K., byli także na spotkaniu p. Marian W. i przewodniczącym rady p. Marek S. Panowie przedstawiali mieszkańcom propozycję by rodzice dziecka któremu z ustawy dowóz nie przysługuje dopłacali dziennie 2 zł do dowozu. Po burzliwej dyskusji sytuacja stanęła na obecnych zasadach które trwają od 91 r. w którym to roku weszła ustawa mówiąca o powyższym. Przewodniczący chciał usprawiedliwić przed mieszkańcami tragiczną… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Takich „luksusowych” towarów i faktur za wykonawstwo myślę, że w naszej gminie jest wiele, wystarczy się temu przyjrzeć. A ty blogu robisz to świetnie. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jakoś wsie gminne potrafią się zebrać tylko nie Piekoszów. Tu ludzi nic nie interesuje. Nawet dzieci na których to chcą oszczędzać.

renia
Gość
renia

strasznie przykre jest to, że gmina ma takich mieszkańców, którzy robią wszystko żeby ją ośmieszyć

WSK
Gość
WSK

nie bój się ,,strach niech się gwałtem odciska”, gorsze jest iż mamy taką władzę która nie musi próbować nas ośmieszać od razu jej się to udaje. Na przykład z ostatniej chwili jak można ludziom wciskać ciemnotę licząc na ich naiwność, deklaracje miały być niby sondażem ale jaki to son-darz skoro jak podpiszę deklarację że będę dopłacał do dowozu to w świetle prawa dobrowolnie się na dopłatę zgodziłem. Niby szukają oszczędności a już ponieśli nie potrzebne koszty na przygotowanie w/w deklaracji z uwagi na błędny nagłówek. Najśmieszniejsze jest to że mają znowu przygotowywać takie druki tym razem z właściwym nagłówkiem. Pytam… Czytaj więcej »

Artur Pedryc
Gość
Artur Pedryc

Dla wszystkich zainteresowanych. Ostatni numer Głosu Piekoszowa w wersji elektronicznej dostępny jest na stronie urzędu
http://piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=72&artykul=1223&akcja=artykul
oraz
http://issuu.com/ugpiekoszow/docs/glos_piekoszowa_maj_2013_internet/1?e=4665201/3322817

Pozdrawiam czytelników blog.piekoszow.eu
Artur Pedryc
dziennikarz-wykonawca „Głosu Piekoszowa”

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Napisał pan kiedyś w głosie Piekoszowa nieprawdziwe informacje o jednym z jej mieszkańców nie sprawdzając ich wiarygodności. Opierał się Pan tylko na tym co ktoś panu powiedział i tak chyba nie powinno być. Powinien pan przed wydaniem gazety sprawdzić czy te wszystkie informacje są prawdziwe i nie wyrządzi pan komuś nieuzasadnionej krzywdy przez ich publikację. Ma pan szczęście że nie użył pan imienia i nazwiska tej osoby bo już by miał by pan sprawę o pomówienie.

Artur Pedryc
Gość
Artur Pedryc

Bardzo proszę o informację, o który artykuł chodzi i który jego fragment. Wszelkie uwagi dotyczące gazety można kierować na adres mailowy:
redakcja@piekoszow.pl
Pozdrawiam

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Dowie się pan wszystkiego już niebawem, natomiast nie tutaj ponieważ forum nie jest odpowiednim miejscem do rozstrzygania takich spraw. Jednakże zadziwił mnie pan pytaniem o który artykuł chodzi czyżby takich artykułów w pana wykonaniu było więcej ?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co do jednego ma Pan rację. Nie jest to odpowiednie miejsce do tego typu dyskusji. Podałem mail. Pytam o który artykuł chodzi i który fragment, bo ja nie przypominam sobie artykułu, w którym bym kogoś pomówił lub zniesławił. Nadto uważam, że każda dyskusja powinna być rzeczowa i prowadzona w oparciu o konkrety.