Już wiadomo, kiedy będzie referendum w Piekoszowie – 11 sierpnia 2013

Już wiadomo na 100%, że referendum się odbędzie, a termin został wyznaczony na niedzielę 11 sierpnia 2013. Wtedy mieszkańcy gminy Piekoszów będą mogli zdecydować, czy chcą odwołania wójta i rady gminy.

Decyzja Komisarza Wyborczego w Kielcach została wydana dzisiaj, a informację otrzymałem przed chwilą od pełnomocnika inicjatorów referendum i podaję ją jako pierwszy 😉

Do 27 czerwca informacja o referendum pojawi się na tablicach ogłoszeń na terenie gminy, do 12 lipca pojawią się informacje o obwodach głosowania, a kampania referendalna musi się zakończyć do północy 9 sierpnia.

Głosowanie odbędzie się 11 sierpnia w godzinach 7.00-21.00. Każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec gminy w lokalu wyborczym dostanie dwie karty – na jednej odpowie na pytanie, czy jest za odwołaniem rady gminy przed upływem kadencji, na drugiej – czy chce odwołania wójta.

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
@plebejuszEdytamieszkaniec Piekoszowaanonim Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anonim
Gość
anonim

9 sierpnia koniec kampanii, czyli później cisza wyborcza, ciekawe czy znów w noc przed dniem wyborów „ktoś” nie będzie podrzucał karteczek o zarobkach w gminie jak to miało miejsce przed II turą na wybór wójta. Nie jestem za obecnymi władzami ale chcę tylko przypomnieć jak niektórzy szanują przepisy wyborcze (do władzy za wszelką cenę – nawet łamiąc przepisy).

mieszkaniec Piekoszowa
Gość
mieszkaniec Piekoszowa

Zgadzam sie z przedmówcą! Ja także nie jestem za tymi władzami które na chwilę obecną rządzą naszą gminą. Chce zmiany wójta i rady gminy!!! A D. niech sobie posiedzi. A S. dołaczy do niego wkrótce. Pozdrawiam mieszkańców Piekoszówa!

Edyta
Gość
Edyta

Totalna bzdura z tym referendum. Pieniądze wyrzucone w błoto. Mnie się podoba polityka przyjęta przez tego nowego zastępcę. Widać, że chłop chce coś zrobić. A przyjdzie Jóźwik czy Sorbian i tylko kasę wezmą. Dobrze, że wakacje może ludzie się opamiętają i pojadą na urlopy zamiast do wyborów.

anonim
Gość
anonim

w błoto to teraz idą pieniądze na pensję dla Tadeusza D. i na radę gminy, lepiej trochę wydać i coś zmienić niż miałoby tak iść dalej. Obecny – podoba ci się bo robi to co każdy by zrobił, choć dużo nie ogarnia, przykład – podawał, że światło ma być w ramach oszczędności do 24:00 a jest do 1:00 (Piekoszów ul.Czarnowska i osiedle domków, nie wiem jak w innych miejscach) a właśnie przydało by się teraz oszczędzić kiedy są długie dni by na jesień i zimę było światło już po zachodzie słońca i rano przed wschodem słońca (a w grudniu przypomnę,… Czytaj więcej »

plebejusz
Gość
plebejusz

Czyżby w komentarzach bloga udzielał się przedstawiciel służb mundurowych ? Czy mógłbyś nam przybliżyć jeszcze jakieś fakty z toczącego się postępowania przygotowawczego? A może ty jesteś prokuratorem?

plebejusz
Gość
plebejusz

Fajnie że masz takie dobrej dojścia do W.J (pełnomocnik inicjatorów referendum), to wiele mówił o twojej „pracy u podstaw”.

@
Gość
@

Wójt do zmiany ,rada też a kto ruszy aroganckich urzędasów w UG. Nawet jak będzie nowa rada i nowy wójt to ta zorganizowana klika będzie zarządzać po swojemu gminą a kto im się przeciwstawi to wplączą go w skandalik i usuną. Jest kilku urzędasów kobiet i mężczyzn,którzy są w układzie,wzajemnie się popierają,ustawiają różne absurdalne decyzje zgodnie ze swoim widzimisię i nawet wójt i rada z nimi nie wygra. W Gminie jest potrzebne totalne trzęsienie ziemi i usunięcie dwóch spowinowaconych klanów rodzinnych. Stary wójt im ulegał,pracował pod siebie ale nie podskakiwał klice,bo dawno by go wy….li.