Nie będzie obiecanych przez wicewójta dodatkowych kursów autobusu linii 18

Informację o tym przekazał wicewójt na trwającej właśnie sesji rady gminy. Dwa dodatkowe kursy miały jeździć około południa i wieczorem. Niestety – Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach nie zgodził się na takie rozwiązanie.

Powodem jest zadłużenie gminy wobec ZTM, które wynosi ponad 200 tysięcy złotych. To niestety nie koniec kiepskich informacji dla pasażerów autobusów – niewykluczone, że linie nr 24 i 26, które miały być zawieszone tylko na czas wakacji nie będą kursować także w nowym roku szkolnym. Musimy się też spodziewać cięć rozkładu linii nr 28.

Sesja rady gminy jeszcze trwa, na razie dowiedzieliśmy się na niej, że trwają przygotowania do referendum i według wyliczeń wicewójta będzie ono kosztować gminę około 30 tysięcy złotych. Najwięcej zarabiający pracownicy gminy mają mieć obniżone wynagrodzenia, ale tylko o około 15 procent. Dlaczego? Zadałem pytanie o to wicewójtowi, odpowiedź usłyszycie na nagraniu wideo. Poruszona została też sprawa nowych zasad odbioru śmieci od mieszkańców od 1 lipca.

Wkrótce więcej informacji z sesji – po południu wrzucę nagrania. Na sesji jest też TVP Kielce, Głos Piekoszowa i chyba Echo Dnia.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pewnie po co się starać ma wice skoro jest i tak na wylocie. Przeciopie zgarnie kasę i baj.