Zmasakrowany rozkład jazdy autobusu nr 18. Głos mieszkańców się nie liczy!

Autobus linii nr 18
Autobus linii nr 18

Wicewójt dopiął swego – od soboty wchodzi w życie nowy rozkład jazdy autobusu nr 18. Wypadło 14 kursów, czyli 34 procent! Na nic petycja podpisana przez 428 osób.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach opublikował nowy rozkład jazdy linii nr 18, który będzie obowiązywał od soboty 8 czerwca. Wynika z niego, że 14 kursów nie będzie dojeżdżało do Piekoszowa – ostatnim przystankiem dla nich będzie Piekoszowska Pętla – nie wiem po co, skoro na tej samej trasie jeździ linia nr 114.

W dni powszednie z Piekoszowa do Kielc ostatni autobus przed południem będzie odjeżdżał o godzinie 9.24, a następny dopiero o 15.02 – czyli przerwa ponad pięciogodzinna, co oznacza duży problem dla osób, które dojeżdżają do pracy do Kielc na druga zmianę! Jeszcze gorzej będą miały osoby, które korzystały z wieczornych kursów – od poniedziałku przedostatni kurs z Kielc do Piekoszowa będzie o 18.28, a następny – ostatni o 22.30.

Wiem, że w urzędzie gminy regularnie jest czytany mój blog, w związku z tym:

Panie Wicewójcie, „dziękuję” panu bardzo w imieniu 428 osób, które podpisały petycję w sprawie autobusu nr 18, że nie wziął Pan pod uwagę naszego zdania. Tak wygląda demokracja po piekoszowsku…

Dodam jeszcze, że podczas ostatniej sesji rady gminy pytałem wicewójta ile kursów wypadnie z rozkładu i powiedział mi, że będzie to mniej niż zapowiadane 30-40 procent. Nieprawda! Ubyło 34 procent kursów.

Na koniec dodam tylko, że dzięki tym cięciom w rozkładzie jazdy gmina zaoszczędzi około 100 tysięcy złotych. Jak myślicie – warto?

Nowy rozkład jazdy jest dostępny na tej stronie.

51
Dodaj komentarz

avatar
23 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
aaaPBJESTEM STĄDSBPiekoszów Blog Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonymous
Gość
Anonymous

Ciekawe jak ludzie dojadą na 2 zmianę do pracy … porażka

Piekoszów Blog
Gość

A co to obchodzi urzędników? Oni przyjeżdżają własnymi samochodami do pracy.

Anonymous
Gość
Anonymous

Taka specyfika mieszkania na wsi. Przeprowadzając się miałem tego świadomość, dzieci będzie trzeba dowozić, coś za coś.

Piekoszów Blog
Gość

Bzdura! Gmina Piekoszów od 2005 wchodzi w skład Kieleckiego Obszaru Metropolitalnego. Co innego wieś oddalona 50 km od miasta, a co innego Piekoszów 10 km – to są przedmieścia. Przynajmniej od kilkunastu lat między gminą Piekoszów a Kielcami kursuje komunikacja miejska i ludzie, którzy się tu przeprowadzają z Kielc (tak jak np. ja) liczyli na to, że będą mogli z niej korzystać. Tymczasem zamiast rozwijać sieć połączeń władze gminy ją ograniczają, dla marnych 100 tys. zł oszczędności. Wszystkie podkieleckie gminy zachęcają ludzi, żeby na ich terenie budowali domy, przeprowadzali się i płacili podatki. A u nas od paru miesięcy ludzi… Czytaj więcej »

SB
Gość
SB

No to lipa. Teraz to już w ogóle busy zdrożeją jak nie będą mieli konkurencji w postaci autobusu. Będą sobie ustalać cenę jaka im się będzie podobała a ludzie będą im płacić bo jednak czymś do pracy i szkoły muszą dojechać…

Anonymous
Gość
Anonymous

Pozostawię to bez komentarza.

Anonymous
Gość
Anonymous

wypadałobyzrobic protest i przestac jeździć 18.

Anonymous
Gość
Anonymous

a nie dało by się czegoś zrobić żeby wrócił normalny rozkład??
jakis protest albo cos takiego? zebrać podpisy??? ale zebrać od większej ilości mieszkańców. jeśli podpiszą wszyscy mieszkańcy górek szcz, Szczukowic, podzamcza, Piekoszowa to może zrobi to jakieś wrażenie na wicewójcie

Piekoszów Blog
Gość

Skoro nie zrobiło na nim wrażenia 400 podpisów, to więcej pewnie też nie zrobi. „Najważniejsze są oszczędności”. Szkoda, że kosztem mieszkańców…

Anonymous
Gość
Anonymous

A co mają powiedzieć mieszkańcy wszystkich miejscowości, położonych w zachodniej części tej gminy?
Dla nich nie było i nie ma luksusu w postaci autobusów MPK, do których Gmina dopłaca ogromne pieniądze i to od kilkudziesięciu lat! Czym Oni się róznią, od tych z Micigozdu, Piekoszowa, Jaworzni? Płacą podatki jak wszyscy i mają prawo do równego traktowania. Niestety, T.D. pogłębił podział Gminy, na wyraźne dwie części – wschodnią (tu jest prawie wszystko, co mieszkańcom potrzebne) i zachodnią, bez szans na kanalizację, dobre drogi (gminne) i MPK.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ale ta zachodnia część gminy to wiernie kibicowała T.D. Może nie wszyscy, ale większość. W Piekoszowie nic się nie robi od lat. Teraz zachowujecie się jak PIES OGRODNKA sam nie zje i drugiemu nie da.

Anonymous
Gość
Anonymous

Ludzie drodzy, Piekoszowianie, znani jako „wszystko źle”, pomieszkajcie sobie trochę w innych gminach i zobaczcie jak tam wyglądają dojazdy, jak tam są one zmonopolizowane przez „busy”. Podział gminy, łosienek jest prawie 25 km od Kielc?

Anonymous
Gość
Anonymous

I widzisz blog miałeś złudzenia co do wicewójta, przecież to ta sama krew.
Ma w dupie mieszkańców byle im było dobrze.
W sumie te złudzenia dobrze o Tobie świadczą0- próbujesz wierzyc w dobre intencje ludzi.:)

Anonymous
Gość
Anonymous

w jakim celu 18 ma jeździc tylko do piekoszowskiej?

Piekoszów Blog
Gość

Też tego nie rozumiem, tym bardziej że na całej trasie (od Żytniej do Piekoszowskiej) trasa 18 pokrywa się z trasą 114. Bez sensu…

Anonymous
Gość
Anonymous

Na Pętli Piekoszowskiej kończy się granica miasta, dopiero od tego miejsca gmina dopłaca do autobusu. Miasto stać na utrzymanie wszystkich kursów 18 więc do tego miejsca zostało bez zmian

Piekoszów Blog
Gość

Ależ my wiemy, że miasto płaci za obsługę linii do granicy miasta. Tyle, że nie widziałem, żeby ktoś z 18 wsiadał lub wysiadał na pętli przy Piekoszowskiej. Pewnie będzie jeździł prawie pusty autobus, na dodatek zdublowany ze 114. I założę się, że ludzie będą się mylić i wsiadać z przyzwyczajenia do 18 myśląc, że dojadą do Piekoszowa – a tu na Piekoszowskiej niespodzianka… koniec jazdy.

Anonymous
Gość
Anonymous

Ludzie wysiadają na przystankach na Piekoszowskiej wcześniej niż pętla więc dlaczego miasto ma im zabrać autobus. Wtedy i oni byliby ,,pokrzywdzeni” A to że ludzie będą się mylić to jest pewne, ale od wczoraj wiszą ogłoszenia na przystankach o zmianie 18.

Anonymous
Gość
Anonymous

a czy nie można zrobić jakiego protestu, aby to zmienić?

Piekoszów Blog
Gość

Był protest – zbieraliśmy podpisy pod petycją, ale jak widać władze gminy nic sobie z tego nie robią.

Miałem wątpliwości co do sensu referendum w sprawie odwołania rady i wójta, jednak teraz już wiem, że tylko całkowita wymiana władzy w gminie może pomóc. To może być nasz protest, tym bardziej, że wnioskodawcy referendum wśród powodów wymieniają między innymi oszczędności na mieszkańcach, w tym cięcia rozkładów autobusów.

Anonymous
Gość
Anonymous

a gdyby pojawił się nowy wójt, albo rada gminy, to czy w ogóle jest szansa, na odwrócenie tych zmian związanych z 18?

Piekoszów Blog
Gość

Myślę, że szansa na odwrócenie zmian generalnie jest niewielka, szczególnie przy obecnych władzach, dla których jak widać głos mieszkańców się nie liczy. Dla nich najważniejsze są oszczędności. Szkoda, że najbardziej na nich cierpią mieszkańcy.

Anonymous
Gość
Anonymous

Panie Blog Piekoszów czy będzie Pan startował z ramion Ruchu Palikota?

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

A jak myslicie,skad pan wicewojt wzial sie w Piekoszowie??? …zostal zwolniony z UG w Maslowie. O jego „fachowosci” mozna poczytac na forach,tak samo jak i o zatrudnionym przez pana Dabrowe prezesie ZUK,bylym wiceburmistrzu Konskich,za ktorego kadencji przetarg na odsniezanie miasta wygral…nieboszczyk.Za to doskonale wie jak podniesc cene za wode i scieki!!! Jak widac wojt otaczal sie samymi „”fachowcami””… JEST KTOS CHETNY NA WOJTA??? CHETNI ZAGLOSUJE :))) CZas pogonic NIEUDACZNIKOW, TO MY IM PLACIMY,MY JESTESMY ICH PRACODAWCA !!!

Anonymous
Gość
Anonymous

diety radnych i sołtysów na pewno sfinalizowały by z nadwiązką koszty za autobusy ale do tego się nie kwapią jak mogą obniżyć sobie lub zabrać pieniążki w dalszym ciagu zerują na mieszkańcach

mieszkanka
Gość
mieszkanka

ja mieszkam w zachodniej części gminy i całe życie do pracy i szkoły tłukę się busami i nic mi się z tego powodu nie dzieje, a niczym nie różnie się od mieszkańców wschodniej części gminy, teraz przynajmniej będzie sprawiedliwie.

Anonim
Gość
Anonim

Boże, co za egoistyczna krowa

Saskya
Gość
Saskya

Mogę dojeżdżać busem tylko czy mi zagwarntujesz, że o 7 rano zatrzyma się w Piekoszowie? Uwierz mi jest to loteria. A ja na chleb też muszę zarobić.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zawinił T.D. i cała rada, a wy teraz umiecie tylko obrzucać się obelgami. Opluwać się wzajemnie. Co wam to da, najlepiej zaorać całą gminę w myśl tego, że inni orają i nie będzie problemu.

osiłek
Gość
osiłek

A ja popieram wicewójta. Z czego ma spłacać? Czy wiecie, że tak jak z wyłączeniem oświetlenia drogowego groziło nam zatrzymanie wszystkich autobusów. Wtedy nie mówilibyśmy o 30 czy 40 % mniej tylko o całkowitym zawieszeniu do czasu spłacenia długów. Dobrze, że chłopina załatwił, że jeszcze najważniejsze kursy pozostaną. Teraz zaczyna się sezon wakacyjny, zobaczymy może po wakacjach sytuacja się poprawi. Jeśli do tego pojechałby autobus MPK komercyjny to wtedy sytuacja komunikacyjna w gminie by się poprawiła. Krytykować to każdy potrafi jak nie zna sytuacji finansowej gminy. Wcale nie jestem za referendum wolałbym żeby wicewójt za te środki uruchomił kilka dodatkowych… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Jak wysokie są koszty referendum, które miałyby być przeprowadzone na terenie naszej Gminy?

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

OSILEK…NAJLEPIEJ POSAW WICEWOJTOWI POMNIK ZA ZASLUGI. CO ZROBIL DLA GMINY? MASZ JAKIES KONKRETNE ARGUMENTY PRZEMAWIAJACE ZA PANEM KRUKOWSKIM? JA MAM WIELE PRZEMAWIAJACYCH PRZECIW… NIE „POWALCZYL” Z MPK O UTRZYMANIE STAREGO ROZKLADU JAZDY „18” CHOCIAZ 428 OSOB PODPISALO SIE POD PETYCJA. ON JEZDZI SAMOCHODEM,JEGO TRANSPORT PUBLICZNY NIE DOTYCZY…ROZWIAZANIE UMOWY O UZBROJENIU DZIALEK PO DAWNY M PGO (NIE WIEM CZY TO JUZ SIE STALO) ROZUMIEM ZE SA POTRZEBNE OSZCZEDNOSCI ALE TO BYLA INWESTYCJA,KTORA MOGLA „POPCHNAC” GMINE DO PRZODU. ZAPOWIADALO SIE DOBRZE,NOWE INWESTYCJE,NOWE MIEJSCA PRACY… KTO TERAZ PRZENIESIE TUTAJ SWOJA FIRME??? TEREN NIE UZBROJPNY NIEWIELE JEST WART,ZA TO NOWA BIBLIOTEKA W PIEKOSZOWIE MA… Czytaj więcej »

Irena
Gość
Irena

Czepiacie się wicewójta a zapominacie kto wam w spadku długi zostawił? Nikt nie chce mu stawiać pomników. Ważne aby ratował gminę, chcecie żeby wszedł zarząd komisaryczny? wtedy nie pojadą żadne autobusy, wtedy pozamykają nam szkoły, zlikwidują przedszkola. Nie pamiętacie jak między Jóźwikiem a Dąbrową wszedł komisarz? Na sesji mieszkańcy byli przeciwni likwidacji przedszkola w Szczukowicach, wicewójt znalazł środki, pewnie i na te autobusy też znajdzie ale trzeba poczekać.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie strasz, nie strasz bo się ….. Idąc tokiem twojego rozumowania to jak nie będzie wic-wójta, a będzie zarząd komisaryczny to Piekoszów zaorają, bez przesady!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Teraz dzieci z Podzamcza czekają w szkole 4 godziny na 18. Czy wszystkim o zgrozo to pasuje? czy dyrektor nie mógł się wstawić za tymi maluchami, aby nie musiały tyle czekać?

borówka
Gość
borówka

Święta racja! Dzieci z innych miejscowości są dowożone busami podstawianymi tuż po zakończeniu lekcji i nie muszą czekać. Niestety ktoś wpadł na za…sty pomysł, żeby dzieci z Podzamcza dojeżdżały „18”. No pewnie… najlepiej dać im bilety i problem z głowy… A dzieci nie dość że bez opieki (MZK może jechać każdy: i narkoman i pedofil i Bóg raczy wiedzieć kto jeszcze…) to na dodatek muszą teraz czekać od 11:00 do 15:00 w pseudoświetlicy żeby wreszcie po 8 godzinach pobytu w szkole wreszcie móc wrócić do domu. GRATULUJĘ PANIE WICEWÓJCIE!!!

aaa
Gość

Bardzo ciekawi mnie dlaczego wójt nie szuka oszczędności na linii nr 28 gdzie jest w ciągu dnia 29 kursów czyli o 10 więcej niż było na linii nr 18 przed obcięciem. Czyżby do tej linii Gmina nic nie dopłacała? Dlaczego jedne linie obcina się lub zawiesza szukając oszczędności a innych nie rusza się? Ile dzieci z Podzamcza korzystało do tej pory z linii nr 18, żeby wrócić ze szkoły w Piekoszowie? Ile młodzieży szkolnej z Piekoszowa, Podzamcza, Szczukowic i Górek Szczukowskich mogło wrócić wcześniej do domu ze szkoły w Kielcach lub jechać później do szkoły jeśli mieli tak ułożony plan… Czytaj więcej »

bbb
Gość
bbb

Ciekawe

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ja jestem za jesli mamy oszczedzac to mieszkancy Piekoszowa , micigozdu oraz jaworzni tez!!!!!!!!!!!!! dlaczego inni moga sie tluc busami i placic w jedna strone 5 zl a inni nie ,przeciez kazdy z nas placi podatki ….. Równosci i sprawiedliwosc mze wreszcie nastanie w tej gminie ..

Saskya
Gość
Saskya

Prosta zasada. Jak nie ma konkurencji to zobaczysz ile będzie kosztował bilet w busie. Ciesz się, że płacisz tylko 5 zł.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Oj opadają ręce. Z takim myśleniem daleko nie zajdziemy. Mamy iść do przodu a nie się cofać. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ.

borówka
Gość
borówka

Wczoraj po naradzie z mężem podjęliśmy decyzję: od września przenosimy dzieci z tego grajdoła do Kielc. I tak codziennie jeżdżę do pracy na 7:30 to będę je ze sobą zabierać. Jeśli będą na mnie musiały czekać w Kielcach do 15:00 to zorganizuję im jakieś zajęcia pozaszkolne np. angielski. Poziom nauki i warunki w kieleckich szkołach są o niebo lepsze (basen, zajęcia dodatkowe, kółka zainteresowań…). Mam nadzieję, że zrobi tak więcej rodziców, a w Piekoszowie wkrótce trzeba będzie zwalniać następnych nauczycieli i zamykać szkołę, bo z takim podejściem władzy nie będzie kogo uczyć.

Saskya
Gość
Saskya

W tym Piekoszowie o wszystko trzeba walczyć, a i tak zawsze jest taki wielki opór na zmiany. Od 5 lat ciągle słyszę – nie da się, nie da rady, nie ma takiej możliwości. Dzisiaj po tych 5 latach myślę o przeprowadzce.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Daj spokój nie zabieraj dzieci tu mają przyjaciół. Przeczekamy ten zwariowany okres. Ta władza gminna i szkolna długo się tu nie utrzyma. A tak na marginesie JAK SZYBKO MOŻNA ZEPSUĆ COŚ CO TAK DOBRZE HULAŁO – MAM NA MYŚLI SZKOŁĘ

RENIA
Gość
RENIA

Teraz z tymi autobusami to jest istny cyrk, moja teściowa jechała pierwszy raz wsiadła do 18, a tu niespodzianka dojechała do Górek Szczukowskich czyli granicy miasta i koniec jazdy a do Podzamcza daleko- kierowca tylko powiedział,że to przez naszego wójta. Dobrze że jakaś Pani się kapnęła,że idzie starsza osoba i się zatrzymała i ją podwiozła. Ja sama nie wiedziałam że tak jest, że miasto płaci za wszystkie kursy do granicy miasta i autobus dojeżdża i zawraca a do nas jadą kursy za które płaci gmina. Dlatego proszę bądźmy czujni jak ktoś idzie piechotą od Górek to się zatrzymajmy i go… Czytaj więcej »