Ekrany dźwiękochłonne – komu one potrzebne?

Chyba każdy zastanawia się nad sensem ustawiania przy nowych i remontowanych drogach ekranów dźwiękochłonnych. Sprawa dotyczy też naszej gminy – podczas przebudowy drogi wojewódzkiej nr 786 rosną kilometrowe ściany, między innymi wzdłuż osiedla w Piekoszowie a także na granicy z gminą Strawczyn, gdzie ekrany zostały ustawione wzdłuż łąk i pól.

Tymczasem są miejsca, gdzie ekranów nie ma i nie będzie, a z pewnością by się przydały. Mieszkańcy Górek Szczukowskich zastanawiają się, dlaczego ekrany nie będą chronić przed hałasem szkoły w ich wsi – przecież stoi ona przy samej ulicy, a po przebudowie drogi pod samymi oknami będzie zatoka autobusowa. Przecież jest możliwość ustawienia ekranów przezroczystych, które nie zasłaniają światła, a skutecznie chronią przed hałasem.

Jak dzieci mają się w spokoju uczyć w szkole w Górkach Szczukowskich, skoro tuż za oknami przejeżdżają dziennie tysiące samochodów, wśród nich bardzo hałasujące ciężarówki z kruszywem czy śmieciarki jadące do Promnika?

Szkoła Podstawowa w Górkach Szczukowskich

Szkoła Podstawowa w Górkach Szczukowskich stoi tuż przy drodze

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Ekrany dźwiękochłonne – komu one potrzebne?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Profesor
Gość

Bardziej proponowałbym rozpoczęcie debaty nad sensem istnienia tej szkoły.

Anonimowo
Gość
Tobie nie jest potrzebna, bo nie posyłasz tu dzieci, ani tu nie pracujesz. Myślałeś nad tym po co ci tygrysy? Bo jeśli tobie nie są potrzebne = czyli ty nie widzisz sensu ich istnienia, to o nich dyskutuj na forum, a nas zostaw w spokoju. Szkoła osiąga wysokie wyniki nauczania potwierdzone wynikami sprawdzianu szóstoklasisty. (Na tle szkół gminy Piekoszów, a także na tle szkół wiejskich, szkół zlokalizowanych w Polsce… stoi bardzo wysoko w rankingach.) Ma wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, jest ślicznie urządzona i bogato wyposażona. Uczniowie szkoły osiągają ogromne sukcesy sportowe. Szkoła ma wsparcie rodziców, absolwentów, uczniów i parafii. Uczy… Czytaj więcej »
Profesor
Gość

Owszem dotyczą, aczkolwiek w odróżnieniu od autora bloga staram się na pewne sprawy patrzeć realnie a nie idealistycznie/populistycznie.

Anonimowo
Gość

Z Ciebie taki profesor jak z kozi d…y traba albo jeszcze nie masz dzieci lub już zapomniałes….

wpDiscuz