Gmina Piekoszów traci kolejne połączenia autobusowe. Od soboty 20 lipca mniej kursów linii nr 28

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach – od soboty 20 lipca część kursów autobusu linii nr 28 nie będzie dojeżdżać do Jaworzni i Piekoszowa. Ostatnim przystankiem będzie pętla w Janowie.

Na razie nie ma jeszcze nowego rozkładu jazdy linii nr 28, więc nie wiadomo jaka jest skala cięć. Przypomnę, że od ponad dwóch tygodni nie kursują autobusy linii nr 24 i 26, a na początku czerwca z rozkładu linii nr 18 wypadło około 40 procent kursów! Wszystkie te zmiany są efektem „planu oszczędnościowego” wprowadzonego przez rządzącego naszą gminą wicewójta Bogusława Krukowskiego. Na cięciach w rozkładach jazdy autobusów gmina zaoszczędzi około 100 tysięcy złotych! Oczywiście – jak zwykle strona internetowa gminy milczy na ten temat.

Tyle faktów. Teraz mój komentarz – uważam, że wprowadzanie takich cięć w rozkładach jazdy autobusów, które dla setek (jeśli nie tysięcy) mieszkańców naszej gminy są jedynym sposobem na dostanie się szkoły czy pracy w Kielcach to skandal. Jest wiele innych sposobów na oszczędności – na przykład obniżenie bajońskich pensji niektórych pracowników gminy – są tacy, którzy zarabiają po 10 tysięcy złotych miesięcznie!

W tej sytuacji uważam, że jedynym sposobem jest „podziękowanie” naszym władzom poprzez odwołanie wójta i rady gminy w referendum, które odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia.

Nie płacz, kiedy odjadę... Autobus linii nr 28 jeszcze przejeżdża przez Jaworznię
Nie płacz, kiedy odjadę… Autobus linii nr 28 jeszcze przejeżdża przez Jaworznię

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MieszkaniecProfesorPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

w tej chwili to obecne władze robią nam na złość podziękujemy im już niedlugo żeby zaden z nich juz nie dostał się do władzy nie liczą się z nami od nas mieszkańców ządają większych opłat za podatki wodę śmieci zeby sobie kabzę nabić powinnyśmy już dawno zrobić rząd z nimi

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Popieram, natomiast czy następna rada gminy i wójt obniży pensje pracownikom zarabiającym po 10 tys?

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

mieszkańcy baczniej powinni się interesować co dzieje się z ich pieniędzmi na sesję to powinno przyjść pół gminy a nie garstka zobaczyli by swoich radnych co sobą reprezentują i jak walczą o nas śmiechu warte a najbardziej to Bławatków ich radny był za podwyzką podatków wójta odwołać nie chciał pensji obniżyć tez nie chciał i on walczy o mieszkańców wstyd za takiego radnego

Aleksander
Gość
Aleksander

Początkowo bylem przeciwny referendum, teraz myślę, że to jedyny sposób, żeby odświeżyć naszą gminę. Tylko nie wybierać tych samych ludzi, w urzędzie też wszystkich wymienić.

Profesor
Gość
Profesor

Ilu zarabia ponad 10, możesz wymienic?

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Szkoda tylko,że nie ma cięć finansowych dla pracowników gminy! Nie rozumiem dlaczego naszym kosztem płacimy za długi które zaciągnął nasz „kochany” wójt!

mieszkanka
Gość
mieszkanka

ej bez przesady…między godz 10 a 15 nie ma ani jednego autobusu…. tak to chociaż 28 było o 13:48 w Piekoszowie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

autobus 28 jest o godz 13.45 kto powiedział ze nie ma….

mieszkanka
Gość
mieszkanka

Zamiast rozwijać się tak jak cały świat – my się cofamy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Sesje RG powinny odbywać się w godzinach popołudniowych, wtedy każdy chętny może uczestniczyć. Radni mają płacone za sesje dodatkowe pieniądze, a urzędnikom korona z głowy by nie spadła gdyby zostali po godzinach raz na jakiś czas. Wtedy mieszkańcy mieli by możliwość uczestnictwa w sesjach i obserwacji swoich radny w pracy do której zostali powołani w demokratycznych wyborach.