Referendum coraz bliżej. Kampania już się rozpoczęła

Do referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy Piekoszów zostało zaledwie dwa i pół tygodnia. Do tej pory kampanii nie było widać. Obwieszczenia na tablicach ogłoszeń szybko zniknęły pod masą reklamowych ulotek i plakatów. Dostałem jednak informację od jednego z czytelników, że kampania referendalna rozpoczęła się w Bławatkowie.

Został ustawiony tam spory baner, zachęcający mieszkańców do głosowania i odwołania władz gminy. Zdjęcie baneru publikuję poniżej.

Trwają też przygotowania do organizacji głosowania. W najbliższy piątek – 26 lipca odbędzie się szkolenie dla członków gminnej komisji wyborczej, w poniedziałek – 29 lipca o godzinie 16.00 w remizie w Piekoszowie – pierwsze posiedzenie obwodowych komisji do spraw referendum, natomiast szkolenie dla członków obwodowych komisji wyborczych – 9 sierpnia.

Referendum w sprawie odwołania wójta gminy Piekoszów i rady gminy odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia, lokale wyborcze będą czynne w godzinach od 7.00 do 21.00. Każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec gminy w lokalu wyborczym dostanie dwie karty – na jednej zdecyduje, czy jest za odwołaniem rady gminy przed upływem kadencji, na drugiej – czy chce odwołania wójta.

Aby referendum było ważne, oddanych głosów musi być minimum 4191 w głosowaniu w sprawie odwołania rady gminy i 2793 w głosowaniu w sprawie odwołania wójta gminy Piekoszów.

Więcej informacji na temat referendum można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Baner w Bławatkowie
Baner w Bławatkowie

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
annauważnalukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lukasz
Gość
lukasz

w Rykoszynie na Płocie koscielnym tez wisi cos podobnego

uważna
Gość
uważna

odwołajmy ich, a sami dorwijmy się do ………

anna
Gość
anna

p. M..S nalezy oswolac.wszedzie go pelno.Bedzie robil czystke w Piekoszowie.Wystarczy tej pychy ,dumy.Przede wszystkim skoromnosc.Nie wolno zeby w Ginie trwal nadal ciag pomylek i zlych decyzji.Nie ma konkretnego i madrego czlowieka ktory by obiektywnie rozwiazywal problemy.Dobrze to bedzie wowczas gdy wroci na swoje miejsce p.J z Gminy piekoszow.Zlodzieje dbaja tylko o swoj interes ..Radni powinni sie powinni pobierac wynagrodzenia .Wtedy by sie nie pchali .Wtedy byloby widac jak komu zalezy na dobru mieszkancow.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Radni nie powinni pobierac wynagrodzenia za posiedzenia-