Wpisy z miesiąca : sierpień 2013

Gmina Piekoszów ma komisarza. Została nim Bożena Szczypiór

Premier Donald Tusk wyznaczył  z dniem 30 sierpnia 2013 Bożenę Szczypiór do pełnienia funkcji organów Gminy Piekoszów do czasu nowych wyborów – poinformowało biuro prasoweWojewody Świętokrzyskiego.

Są już nowe rozkłady jazdy linii 24 i 26. Autobusy zaczną kursować od poniedziałku – 2 września

Na stronie ZTM zostały opublikowane rozkłady jazdy autobusów linii 24 i 26, które zaczną kursować po wakacyjnej przerwie.

Głos Piekoszowa – jest już wydanie z sierpnia 2013

W sklepach na terenie gminy można już znaleźć nowy – sierpniowy numer Głosu Piekoszowa. Gazeta jest trochę inna niż do tej pory.

Autobusy linii nr 24 i 26 wracają na trasy!

Dobra wiadomość dla mieszańców gminy Piekoszów korzystających z komunikacji autobusowej – od poniedziałku 2 września przywrócone zostanie kursowanie autobusów linii nr 24 i 26.

Ruch wahadłowy w Górkach Szczukowskich. Światła są dla frajerów?

W Górkach Szczukowskich nadal trwa remont mostku, od paru dni ruch odbywa się wahadłowo a sterują nim światła. No właśnie – można by się zastanawiać, po co te światła… Poniżej dwa filmy, na których widać pokaz chamstwa, cwaniactwa i głupoty kierowców.

Kto będzie rządził gminą Piekoszów do wyborów? Wojewoda proponuje Bożenę Szczypiór

Wojewoda Świętokrzyska – Bożentyna Pałka-Koruba wystąpiła do Premiera Donalda Tuska z wnioskiem o wyznaczenie osoby, która będzie pełniła funkcje rady gminy i wójta Gminy Piekoszów i zarekomendowała na to stanowisko Bożenę Szczypiór.

Definitywny koniec rady gminy i wójta Piekoszowa. Od dzisiaj przestają pełnić swoje funkcje

W Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego zostały dzisiaj opublikowane protokoły z wyników referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy Piekoszów.

Budowa drogi nadal niebezpieczna i źle oznakowana

Z moich wpisów na temat budowy drogi wojewódzkiej nr 786 niedługo będzie można złożyć książkę pod tytułem „Jak nie należy organizować robót drogowych” 😉 Aktualnie trwa budowa ronda obok kościoła gdzie łączą się dwie bardzo ruchliwe drogi – w kierunku Górek Szczukowskich (DW 786) i Jaworzni (DW 761). Jak zwykle – wykonawca nie przejmuje się

Mieszkańcy Górek Szczukowskich – możecie składać uwagi do wniosku w sprawie zakładu przetwarzania odpadów

Na BIP-ie urzędu gminy pojawiło się nowe ogłoszenie na temat postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla planowanego w Górkach Szczukowskich zakładu zbierania,  magazynowania  i  przetwarzania  odpadów komunalnych  i  przemysłowych  oraz  produkcji  paliwa  alternatywnego  i  nawozu organiczno- mineralnego.

Wójt i radni gminy Piekoszów – odwołani! Są już oficjalne wyniki referendum

Mieszkańcy pokazali, że zależy im na tym, co się dzieje w gminie Piekoszów. Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej – do urn poszło około 4300 osób, czyli prawie o 100 więcej niż było potrzeba, aby referendum było ważne, a przytłaczająca większość – około 97% zagłosowała za odwołaniem wójta i rady gminy. Oznacza to, że swoje

Wyniki referendum w Piekoszowie

Liczenie głosów jeszcze trwa, więc na ostateczne wyniki musimy poczekać do rana. Jak mi się jednak udało dowiedzieć nieoficjalnie – referendum jest ważne, wymagana frekwencja została osiągnięta zarówno w przypadku głosowania w sprawie odwołania rady gminy jak i wójta.

Od północy obowiązuje cisza wyborcza przed referendum

W związku z ciszą wyborczą, która rozpoczyna się dzisiaj o godzinie 24.00 i trwa aż do zakończenia referendum informuję, że przez ten czas na blogu nie będą publikowane żadne nowe wpisy i komentarze do wpisów już istniejących.

Drugi numer gazetki „Oni nie pozwolili, żeby to napisał Głos Piekoszowa”

Udało mi się zdobyć drugi numer gazetki pod tytułem „Oni nie pozwolili, żeby to napisał Głos Piekoszowa” wydanej przez inicjatorów referendum.