Gdzie się podziały piekoszowskie miliony?

To tytuł jednego z artykułów z gazetki, która od kilku dni jest kolportowana na terenie gminy Piekoszów przez inicjatorów referendum. Nie jest ona tak gruba i kolorowa jak Głos Piekoszowa, ale można się z niej dowiedzieć bardzo wielu ciekawych rzeczy na temat naszej gminy.

W gazetce, która nosi tytuł „Oni nie pozwolili, żeby to napisał Głos Piekoszowa” czytamy między innymi o kosmicznie wysokich zarobkach niektórych piekoszowskich urzędników. Na przykład kierowniczka GOPS-u i jej dwoje zastępców zarobiło od 2006 roku półtora miliona złotych!

Ten temat jest mi znany – o zarobki urzędników pytałem na ostatniej sesji rady gminy wicewójta, nie otrzymałem jednak wtedy odpowiedzi, dlaczego nie zostały one zmniejszone. Wygląda na to, że inicjatorzy referendum mają rację  – jedynym sposobem na zaprowadzenie porządku w gminie jest odwołanie wójta i radnych w referendum, które odbędzie się za tydzień – 11 sierpnia 2013.

W gazetce możemy też przeczytać między innymi o „społecznej pracy” niektórych radnych, za którą dostali nawet ponad 100 tysięcy złotych, jest też sporo ciekawych informacji m.in. o zarobkach wójta, a także kosztownych podróżach gminnych urzędników. [aktualizacja 2013.08.05 – sąd w trybie wyborczym orzekł, że w jednym z artykułów gazetki zawarte zostały nieprawdziwe informacje, więcej w artykule Gazety Wyborczej].

W kolejnym numerze gazetki przeczytamy m.in. o tym jak inicjatorzy referendum chcą wyprowadzić gminę z długów i na czym oszczędzać, aby nie odbywało się to kosztem mieszkańców.

37
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
mieszkaniec Piekoszowajaciekawamieszkaniec gminynieobojętny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
biki
Gość
biki

Niezrozumiale jest dla mnie ,czemu podaje redaktor gazetki pełną kwotę z siedmiu lat?a nie miesięczną? z mojego obliczenia to 4,000 tysiące na miesiąc .Pomijam fakt ze stanowisko nie jest tak kreatywne to naprawdę dużo .A co do naprawy długów ? życie już pokazało ze na obiecankach się skończy .

ciekawy
Gość
ciekawy

Przeciez radni to jedna klika. Mieli powiazania z wojtem i byli od niego uzaleznieni.
Ato rodzine radnych zatrudnila to samym radnym dal jakas fuche.
jak mogli kasac reke ktora ich karmi?
Wezmy takiego Sorbiana, to przyjaciel wojta i prawa reka. Przymykali oczy na wszystko a teraz sie wypierali ze o niczym nie wiedzieli. Odwolac wojta, odwolac rade i wybrac ludzi nie z kliki piekoszowskiej.

biki
Gość
biki

NEPOTYZM był ,jest i będzie .Nieważne kto wójtem zostanie. Z reguły zasiadają ludzie niekompetentni co do stanowiska ,walczyć z taką kliką Piekoszowską(klany)jest trudno .Pan Józwik na wójta lub inni? i co zrobią? zredukuje zatrudnienie? zmniejszy pensje urzędnikom? jaki ma program ?jakie oszczędności zrobi ? co zlikwiduje itd .Do wyborów samorządowych (jeśli się odbędą) każdy się kłania a później każdy wie .Mnie nie interesuje ile pan -ni zarabia ,mnie interesuje jak gospodarz rządzi ,bo jak narazie sami nieudacznicy .

Interlokutor
Gość
Interlokutor

A mnie nie jest wszystko jedno ile kto zarabia w Urzędzie. Pensja urzędnika powinna być uzależniona od jego efektów pracy. Tak jak u prywatnego przedsiębiorcy. Gmina zadłużona po uszy. I kto za to płaci? …Pan płaci, pani płaci… A swoją drogą jakoś w Strawczynie oświadczenia majątkowe za 2012 rok opublikowane na BIP- ie . W Piekoszowie nie. Gdzie ta przejrzystość władzy urzędniczej i aktualność BIP – u?Gdyby urzędnik nie był urzędnikiem to może sobie zarabiać ile chce. Na komunikację publiczną nie ma pieniędzy. Na oświatę posucha w gminnej kasie. Na drogi – krótka ręka do dawania. Zaś na pensje ,,wysokich”… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

i tu sie zgadzmam całkowicie ….

Anonimowo
Gość
Anonimowo

czy przypadkiem bycie radnym miasta, powiatu tez nie jest funkcja spoleczna…spojrzmy jakie diety maja miejscy radni…a jak juz ktos bardzo patrzy na kwote Pana Sorbiana to podzilcie ja na ilosc lat potem na 12 i zobaczycie ze to miesiecznie ok. 600 zl…ot i caly majatek Piekoszowa

Anonimowo
Gość
Anonimowo

600 zł na miesiąc powiadasz ,ciekawe jak ten biedak żyje chyba mu tylko wystarczy na chleb ze smalcem…..

ciekawy
Gość
ciekawy

Do tego „biedak” Sorbian ma dodatkowo pensje ciecia w szkole i dodatkowo pensje naczelnika strazy.
ot, taki to chleb ze smalcem . Chcialbym tak. Trzy etaty.!!!! Inni nie maja ani jednego etatu bo bezrobocie

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

dodam jeszcze że jest działaczem w Europejskiej Firmie odszkodowań wypadkowych i to tez nie za darmo

gość
Gość
gość

Czytam i czytam, i przecieram oczy. Okazuje się, że za wszystkie kłopoty gminy odpowiadają pracownicy gminy. To oni zadłużyli gminę! Halo! na pewno? Jak? Przecież za działalność odpowiadają: jako organ uchwałodawczy – Rada Gminy (tak jak Sejm) i jako organ wykonawczy – wójt (jak jednoosobowy rząd i premier). A co do tego mają pracownicy? Czy to oni decydują na co idą wydatki? Inna sprawa – na co poszły te pożyczki i kredyty, które brali wójt i rada? No przecież na inwestycje w gminie. Przecież każdy radny chciał, aby w jego miejscowości robić inwestycje – dla mieszkańców. Że bez pomyślunku o… Czytaj więcej »

biki
Gość
biki

Mieszkańcy naciskali aby budować? a odkąd gmina słucha mieszkańców ? trochę się poprawiło w gminie ok, ale za jaką kwotę ,zobacz sobie gmine Strawczyn ,Nową Słupie itp Nasza gmina powinna wyglądać lepiej od dawna ,mieć mądrego gospodarza i radnych ,ale ja już tego się nie doczekam .

orwell
Gość
orwell

Rząd RP w trosce o wyższe emerytury Polaków podniósł wiek emerytalny do 67 lat. Na stronie http://www.serwisy.gazetaprawna.pl znajduje się artykuł pt.,,Urzędnikom reforma emerytalna niepotrzebna”. Niektórzy urzędnicy pracują nawet powyżej 70 roku życia. Jak okazuje się z lektury BIP Gminy Piekoszów mamy swoich lokalnych prekursorów/Oświadczenia majątkowe pracowników Urzędu za 2011 rok/ .Trzeba nadmienić, iż tylko,,wysocy rangą” urzędnicy zobowiązani są do składania oświadczeń majątkowych. Gmina Sitkówka – Nowiny jedna z najbogatszych gmin woj. Świętokrzyskiego na swoim BIP opublikowała już oświadczenia majątkowe za 2012 rok.Piekoszów cząstkowo. Jednakże chciałem zwrócić uwagę, iż Pani kierownik GOPS w Sitkówce – Nowinach pobrała niecałą połowę wynagrodzenia Pani… Czytaj więcej »

Jaworznia
Gość
Jaworznia

Tylko kłamstwa i pomówienia w tej ulotce. Nawet panu Jóźwikowi nie chciało się nic sprawdzić. Czyżby znowu czekał go wyrok??? Czy tak ma wyglądać ta nowa demokracja w Piekoszowie?

Postawa roszczeniowo - pretensjonalna
Gość
Postawa roszczeniowo - pretensjonalna

Skoro jest tak rzekomo dobrze to dlaczego podatki lokalne -niemałe. Stawka za wodę i ścieki jak w mieście wojewódzkim. Chodniki lepsze niż w Gminie Strawczyn. Służba zdrowia – wzorowa. Oferta wypoczynku dla dzieci i młodzieży podczas wakacji lepsza niż w Kielcach. Zamek w Podzamczu zrewitalizowany . Młodzież ma gdzie uprawiać sport itd, itd.

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

WNIOSEK JEST JEDEN,ODWOLAC RADE GMINY,WOJTA ALE PANA JOZWIKA TRZYMAC Z DALEKA OD URZEDU GMINY,TAKI SAM MANIPULANT JAK DABROWA,BYL JUZ WOJTEM MOGL SIE WYKAZAC…NIE ZROBIL NIC A TERAZ ZNOWU PCHA SIE DO WLADZY…JUZWIK DARUJ SOBIE,NIE CHCEMY CIE TUTAJ.PIEKOSZOW POTRZEBUJE KOGOS MLODEGO I AMBITNEGO KOMU BEDZIE SIE CHCIALO.WIERZE,ZE TAKI KANDYDAT SIE POJAWI.A SWOJA DROGA WIE KTOS KTO SIE PRZYMIERZA DO KANDYDOWANIA?

Plebejusz
Gość
Plebejusz

Po lekturze wypowiedzi Pana Anonima o mało się nie rozczuliłem. Gmina taka dobra i tylko 50 urzędników. Bezrobotni pozatrudniani jako interwencyjni. Może to i prawda. Jednak jest to część prawdy. A na jakie okresy są zatrudniani interwencyjni i ko im płaci wynagrodzenia? Czy PUP nie dokłada się do ich pensji? A po co jest Gmina? Chyba Pan samorządowiec wie , że dla zaspokajania potrzeb mieszkańców. Skoro jest bezrobocie to trzeba ten problem niwelować. To jest obowiązek Gminy. Co do urzędników. Są niektórzy , którzy zarabiają stosunkowo dużo. Zaś reszta zarabia minimum ustawowe. Jednakże tak sie jakoś składa , że ci… Czytaj więcej »

biuro porad obywatelskich
Gość
biuro porad obywatelskich

Wśród wielu ustaw dotyczących samorządu terytorialnego mamy ustawę o pracownikach samorządowych Dz.U z dnia 18 XII 2008 roku. Tam zaś znajduje się piękny rozdział 3. Artykuł 24 punkt 1. ,,Do podstawowych obowiązków pracownika samorządowego należy dbałość o wykonywanie zadań publicznych oraz o środki publiczne, z uwzględnieniem interesu publicznego oraz indywidualnych interesów obywateli”.Punkt 2 .,,Do obowiązków pracownika samorządowego należy w szczególności: 1 – 4).. . 5) zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami, zwierzchnikami, pdwładnymi oraz współpracownikami. 6) zachowanie się z godnością w miejscu pracy i poza nim”.

nieobojętny
Gość
nieobojętny

Inne gminy na swoich stronach internetowych mają rubrykę ,,zadaj pytanie Wójtowi”. Gdyby była w Piekoszowie to mam 2 pytania.
1 – Czy Gmina Piekoszów ponosi koszty uczestnictwa w LGD Dorzecze Bobrzy ? A jeśli tak to jakie?
2 – Jakie wymierne korzyści uzyskała Gmina Piekoszów oraz mieszkańcy z tytułu uczestnictwa w tym projekcie ?

Jaworznia
Gość
Jaworznia

A nie mówiłem, że kłamstwa:
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,14393137,Co_ma_wspolnego_delegacja_do_Moskwy_z_autobusami_do.html
Ciekawe czy blog też opublikuje te przeprosiny dla Pana Krukowskiego ?

ciekawa
Gość
ciekawa

dlaczego ta notka o pozwaniu w trybie wyborczym Pana Jóźwika jest taka „nieczytelna „. Nie powinien być osobny artykuł?????

ciekawa
Gość
ciekawa

jest Pan stronniczy, usunął Pan mój komentarz, od dziś nie wchodzę tutaj …..

ciekawy
Gość
ciekawy

Skoro rzekomo Pan PB usunął komentarz Pani ciekawa , to niech go pani ponownie wyśle. Pan PB mówi , że nie usunął – to dlaczego pani ciekawa kłamie? A poza tym skoro pani ciekawa czuje się ,,pokrzywdzona” niech sobie założy własnego bloga. Do dyspozycji również jet strona intenetowa Gminy Piekoszów.

mieszkaniec Piekoszowa
Gość
mieszkaniec Piekoszowa

Pisze się INTERNETOWA

ja
Gość
ja

Dla porównania wrzucam oświadczenia majątkowe Pani Kierownik GOPS w Piekoszowie http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/piekoszow/2220.pdf i Pani Kierownik GOPS w Sitkówce-Nowinach http://bip.nowiny1.beep.pl/userfiles/file/PDF/oswiadczenia%20prac_%20urzedu/2012/20130423133739959.pdf Jak widać Kierownik GOPS w Piekoszowie zarobiła mniej w 2011 roku, niż jej odpowiedniczka w Nowinach więc nie wiem skąd te brednie wypisywane… Zaznaczam również, że Nowiny mają około 5 tys. mieszkańców, natomiast Piekoszów 3 razy tyle. Zatem Kierowniczka z Piekoszowa ma duuużo więcej pracy niż Pani Kierownik z Nowin. Zanim się oceni kogoś, jego pracę i wyda „wyrok” należałoby sto razy to przemyśleć, przyjrzeć się i zrozumieć jego pracę. Jednak u nas wszyscy potrafią tylko oceniać. Może te osoby, które są… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Szanowna Pani kierownik – Pani jest ostatnią osobą, która może pouczać o wartości swojej pracy – wiem o tym doskonale, bo miałam wątpliwą przyjemność z Panią współpracować… Jest Pani głucha na problemy osób, którym powinna Pani służyć, ponadto notorycznie łamie Pani zapisy ustawy o pomocy społecznej i finansach publicznych (sama nie wiem z niewiedzy, czy z premedytacji) – zatem mniej megalomanii, a więcej pokory.

ja
Gość
ja

Padło hasło, że Kierowniczka z Nowin zarabia dużo mniej niż Kierowniczka z Piekoszowa więc podaję, że to nieprawda. Tyle. A co do Anonim – nie jestem Panią Kierownik jak to uważasz, bardzo daleko mi do bycia nią – zupełnie nie ta branża. Wiem natomiast ile wysiłku kosztują ludzi pewne funkcje. Natomiast kończę już dyskusję tutaj bo widzę, że nie ma ona sensu. Poniżej pewnego poziomu nie schodzę 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Albo mi się wydaje, albo jednak Pani zejdzie poniżej pewnego poziomu, chociażby z racji tego, że Pani wysoka kultura osobista zobowiąże Panią do wyjaśnień w następującej kwestii – skoro jest Pani z „innej branży” to na jakiej podstawie wycenia Pani pracę kierowniczki ośrodka pomocy społecznej ????