Gmina Piekoszów ma komisarza. Została nim Bożena Szczypiór

Premier Donald Tusk wyznaczył  z dniem 30 sierpnia 2013 Bożenę Szczypiór do pełnienia funkcji organów Gminy Piekoszów do czasu nowych wyborów – poinformowało biuro prasoweWojewody Świętokrzyskiego.

Bożena Szczypiór była rekomendowana do objęcia tej funkcji przez wojewodę. Do czasu ogłoszenia nowych wyborów będzie ona pełnić funkcję wójta i rady gminy odwołanych w referendum, które odbyło się 11 sierpnia 2013.

24
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
mpodzamczakarolMarian PWSK Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rys 53
Gość
Rys 53

Teraz niech Pani Komisarz zglebi prawde i przedstawi ja obywatelom. Szczegolnie poddancza rola radnych wobec wojta .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A kiedy wybory mogą się odbyć wybory? W przyszłym roku czy raczej będą wcześniej? 🙂

TB
Gość
TB

Witam, dobry artykuł choć nie daje właściwie odpowiedzi a tylko pokazuje zawiłości na przykładzie Warszawy. Najlepsze jest ostanie zdanie : „… w okresie dłuższym niż 6, a krótszym niż 12 miesięcy przed zakończeniem kadencji wójta decyzja o przedterminowych wyborach należy do rady gminy.” (zależy od rady gminy … jakiej rady w przypadku Piekoszowa ?).

zenek
Gość
zenek

Do wszystkich „zatroskanych” o stan finansowy gminy referendum kosztowało 30 tys. zl koszt przeprowadzenia przed terminowych wyborów kolejne 30 tys. zł w przypadku wyboru wójta może być potrzebna kolejna tura a więc kolejne 30 tys. zł mamy 15 radnych przez okres do wyborów planowych, a wiec prze ok 12 miesiecy kazdy z nich bedzie pobierał diete w wysokosci 1000 zl doliczyc do tego nalezy rowniez pensje przyszlego wojta ok 5 tys zl miesiecznie jesli powola to i vice ponad to zmiane pieczatek, drukow, szyldów łącznie ponad 300 tys ktore zapłacimy my podatnicy mieszkancy gminy czy nie lepiej/taniej aby p. komisarz… Czytaj więcej »

karol
Gość
karol

Popieram przedmowce wybory to ogromne pieniadze dla zadluzonej gminy ale niektorym kandydatom na wojta zwlaszcza tym ktorzy sa w dlugach po same pachy pchaja sie do koryta i obiecuja wspierajacych ich kampanie stanowiska w rzedzie bez realnego pokrycia Ci ktorzy byli juz wojtami wiedza doskonale jak morzna robic kase zgodnie z litera prawa inaiwnosci ludzkiej Moim zdaniem powinna odbyc sie debata miedzy kandydatami i z przedstawicielami mieszkancow naszej gminy Debata powinna byc upubliczniona zeby mieszkancy mieli swiadomosc na kogo glosuja Takiej debaty uczciwy czlowiek nie musi sie obawiac Zobaczymy ktory z kandydatow jest ZA

TB
Gość
TB

PS . sorry nie podałem linka, już się poprawiam :
http://www.zw.com.pl/artykul/538,663594-Co-bedzie-po-referednum.html

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Artykuł ciekawy,tylko faktycznie w przypadku naszej gminy nic nie wyjaśnia. Dzięki za ciekawy blog :-).

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ciekawe czy przyjrzy się zwolnieniom i nowo zatrudnionym w ZPO w Piekoszowie. Jeśli nie to nie wierzę a żadne świętości.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

nie ma żadnej świętości to wszystko to układy nie liczy się człowiek i jego praca tylko kto kogo zna i co może po tym jacy nauczyciele zostali zwolnieni widać najlepiej trzeba nie mieć wstydu ani za grosz przyzwoitości, ale nic nie trwa wiecznie, jaki gospodarz tacy i jego ludzie mam nadzieję, że skończą tak samo byle szybko zanim skrzywdzą następne osoby

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ZPO Piekoszów- dziwne po co było zwalniać , płacić odprawy i robić zamieszanie skoro są przyjęci nowi? Na jakiej podstawie ? Podobno było za dużo etatów!!!! A tu się okazuje , że po zolnieniach brakuje nauczycieli , no i nowy kierownik administracyjny , dziwne to wszystko .

Anonim
Gość
Anonim

to nie etatów było za dużo tylko trzeba było pozbyć się niewygodnych żeby swoim dać prace , wszyscy to wiedza , którzy tu pracują, a także uczniowie, mowia o tym na glos, słyszałam ze niektórzy rodzice chcą zabrać swoje dzieci z gimnazjum, mysle ze to nie pani komisarz powinna się tym zainteresować tylko prokuratura w sprawie NEPOTYZMU I KUMOTERSTWA jakie tu ma miejsce skandal na miarę aresztowania wojta !!!!! najwyższy czas zrobić z tym porządek bo wszyscy na tym traca uczniowie nauczyciele i pracownicy szkoły, a także opinia o szkole i poziom nauczania

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja też biorę pod uwagę zabranie dziecka z tej szkoły. ciągła zmiana nauczycieli uczących w klasie dobrze nie wróży i na pewno nie poprawi wyników nauczania.
Takiego bałaganu w tej szkole jak żyje to nie było.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jakie odprawy? Nikt ze zwolnionych ich jeszcze nie zobaczył. GRAK PIENIĘDZY, a dla oszczędności zatrudnia się nowych.

TSA
Gość
TSA

A kto został przyjęty z nauczycieli do ZPO Piekoszów?? Jeszcze nie wiedziałam nikogo nowego jak odprowadzałam syna do szkoły.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

PANI TAK NAMIESZAŁA PO TO TYLKO ABY TRUDNIEJ SIĘ BYŁO ZORIENTOWAĆ. MYŚLI ŻE KTO GŁUPI I NIE ZAUWAŻY. OTUŻ NIE WSZYSTKO WIDZIMY DROGA PANI I CZEKAMY RYCHŁEGO KOŃCA.

Marian P
Gość
Marian P

Co będzie z 28, Jaworznia graniczy z Kielcami a dojazd jest gorszy niż we wsiach oddalony od miasta o kilkadziesiąt kilometrów.

Anonim
Gość
Anonim

Niech pan tak nie przesadza. Do Jaworzni w ciągu dnia roboczego jest 17 kursów linii 28. Do Piekoszowa zaledwie 12 kursów linii 18. Do Piekoszowa wszystkich kursów wszystkich linii jest w ciągu dnia roboczego 21. Tylko 4 więcej niż do Jaworzni. Z rozkładu 28 wypadło zaledwie kilka kursów a z rozkładu 18 ponad 30% !

Marian P
Gość
Marian P

Poprzednie rozkłady tych linii muszą wrócić!

WSK
Gość
WSK

Szansa na lepszą przyszłość dla Gminy Piekoszów !!!
Gotowy jest projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie przedterminowych wyborów do Rady Gminy oraz wójta. Jeśli nic się nie zmieni, a premier złoży pod dokumentem swój podpis, elekcja odbędzie się 10 listopada.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy to prawda , że do pracy w ZPO Piekoszów na stanowisko nauczyciela została przyjęta córka najbliższego „współpracownika ” byłego już wójta? Jeśli to prawda to chyba już lekka przesada.

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

..i tu jest dylemat ….wybrać wójta „swojego” czy tez człowiek z zewnątrz ? w przypadku „swojaka” jego znajomi i ich rodziny są wykluczeni z możliwości podjecia pracy w najbliższym otoczeniu gminy…tylko dlaczego? ….

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To prawda. W dobie oszczędności uważam to za bezczelność, arogancję i skandal.