Kolejna sądowa rozprawa w trybie wyborczym. Tym razem pozew złożyło kilku radnych

W czwartek w kieleckim sądzie odbyła się kolejna rozprawa w trybie wyborczym. Kilku piekoszowskich radnych pozwało inicjatorów referendum o nieprawdziwe ich zdaniem informacje zawarte w gazetce kolportowanej w zeszłym tygodniu na terenie gminy.

Sąd tylko częściowo podzielił zdanie radnych i nakazał pełnomocnikowi inicjatorów referendum przeproszenie ich za sformułowanie, że wspólnie i porozumieniu z aresztowanym wójtem doprowadzili gminę do ruiny finansowej. Sąd odrzucił żądanie odszkodowania.

Kilka dni temu odbyła się rozprawa wytoczona przez wicewójta Bogusława Krukowskiego w sprawie artykułu na temat jego podróży do Rosji. W tej sprawie została zawarta ugoda z pełnomocnikiem inicjatorów referendum, która zakłada zamieszczenie sprostowania uzgodnionego szczegółowo przed sądem, dotyczące tylko źródła finansowania wyjazdu.

Jutro w kieleckim sądzie mają się odbyć dwie kolejne rozprawy wytoczone w trybie wyborczym przeciwko pełnomocnikowi inicjatorów referendum, byłemu wójtowi Wiesławowi Jóźwikowi.

Więcej o dzisiejszej rozprawie pisze Echo Dnia, Radio Kielce, a materiał filmowy jest dostępny na stronie TVP Kielce.

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
PB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Wójt samemu nie głosował projektów uchwał tylko rada gminy więc jeśli gmina doszła na skraj bankructwa to nie za sprawą jedno osobowo wójta lecz i radnych którzy popierali w głosowaniu decyzje wójta które skutkowały dalszym zadłużaniem gminy. Osobiście nie zgodzę się z sugestiami iż miała to być napisania nieprawda. Być może użyte w tym zdaniu słowo ,,porozumieniu” ciężko komukolwiek z obecnych radnych udowodnić ale fakty same mówią za siebie.

dociekliwy
Gość
dociekliwy

Jestem ciekawy a którzy to radni tacy obrazliwi?

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

Panie Marku jak pan myślisz że te straszenie sądami wychodzi ci na dobrze zastanów się bo już nie wiesz co czynisz i nie kontrolujesz się