Nadal nie wiemy ile zarobili w zeszłym roku gminni urzędnicy. Gdzie są oświadczenia majątkowe?

Termin złożenia oświadczeń majątkowych przez kierownictwo urzędu gminy i radnych minął 30 kwietnia. Minęły ponad 3 miesiące, a na gminnym BIP-ie zostały opublikowane tylko 4 oświadczenia. Gdzie są pozostałe? Dlaczego mieszkańcy nadal nie mogą się dowiedzieć ile zarobili gminni urzędnicy w zeszłym roku?

Na BIP-ie są tylko oświadczenia wójta, wicewójta, przewodniczącego rady gminy i dyrektorki zespołu szkół w Piekoszowie – razem 4 sztuki. Dlaczego pozostałe oświadczenia nie zostały jeszcze opublikowane? Powinno ich być w sumie około czterdziestu (za rok 2011 było ich 44).

Czy zeskanowanie kilkudziesięciu stron jest takie trudne i czasochłonne? W dziale „redakcja” BIP-u gminy Piekoszów widnieją cztery nazwiska, może to za mało rąk do pracy?

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MicigózdPBmieszkaniecBiuro porad prawnych Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Biuro porad prawnych
Gość
Biuro porad prawnych

Jak się okazuje Pan p.o postępuje zgodnie z przepisami. Co prawda ustawa nakłada na urzędników obowiązek składania oświadczeń majątkowych do 30 kwietnia za rok ubiegły. Jednakże przepisy nie zakreślają terminu podania ich do publicznej wiadomości. Jednakże stosując inne przepisy z , których wynika zasada przejrzystości(transparentności) Urzędu oraz aktualności. Urząd powinien bez zbędnej zwłoki takie oświadczenia opublikować. Odpowiedzialnym za publikację oświadczeń jest Wójt. Dodatkowo jest coś takiego jak ,,dobra praktyka” oraz w interesie władzy jest opublikować oświadczenia by pokazać obywatelom , iż Urząd jest przejrzysty. Gdyby termin publikacji oświadczeń majątkowych się wydłużał proponuję skorzystać z ustawy o dostępie do informacji publicznej… Czytaj więcej »

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Panie blogu pojawił się nowy numer gazetki,,oni nie pozwolili, żeby to napisał Głos Piekoszowa”. A tam bardzo interesujący artykuł o ,,zaradnych” radnych.

Micigózd
Gość
Micigózd

Blog wrzuć na stronę tą gazetę, z góry dzięki.