Wójt i radni gminy Piekoszów – odwołani! Są już oficjalne wyniki referendum

Mieszkańcy pokazali, że zależy im na tym, co się dzieje w gminie Piekoszów. Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej – do urn poszło około 4300 osób, czyli prawie o 100 więcej niż było potrzeba, aby referendum było ważne, a przytłaczająca większość – około 97% zagłosowała za odwołaniem wójta i rady gminy. Oznacza to, że swoje funkcje wkrótce przestaną pełnić – wójt, wicewójt i wszyscy radni.

Dokładne wyniki referendum z poszczególnych komisji są dostępne na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Teraz czekamy na wyznaczenie przez premiera zarządcy, który będzie kierował gminą do czasu nowych wyborów samorządowych.

Obwodowa komisja do spraw referendum w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie
Obwodowa komisja do spraw referendum w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie

26
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
mieszkaniec gminyPBpiekoszówPUWSK Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
golden128
Gość
golden128

Jeden mądry krok już zrobiliśmy:)) Wykonajmy drugi i wybierzmy mądrzejszych ludzi od poprzedników. Oby mieli mniej układów i znajomości, a dostrzegli problemy, z którymi boryka się Nasza Gmina

Jan
Gość
Jan

Byłej Wysokiej Radzie i władzy wykonawczej wszystkiego dobrego na nowej drodze zawodowej .

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Byle nie w organach władzy w Piekoszowie.

Przemo
Gość
Przemo

Szczerze wątpiłem we frekwencję, a tu proszę taka niespodzianka:) Niech nas czegoś ten przypadek nauczy

mieszkaniec Piekoszowa
Gość
mieszkaniec Piekoszowa

Teraz tylko wybierzcie mądrze i w żadnym wypadku tych samych, albo tych co się nie sprawdzili jak Wiesław Jóźwik.

niki
Gość
niki

Czego chcecie od Jozwika?nic zlego miszkancom nie zrobil!kazdy popelnia bledy i na nich sie uczy.Mysle ze po tej aferze jak byla to jozwik bedzie sie staral z calych sil zdobyc zaufanie i szacunek .Jesli mu naprawde na Gminie zalezy zrobi wszystko zeby pokazac ze jednak mozna zdzialac cuda.Nie mialam do czynienia z P.jozwikiem ,ale wierze w niego i Wy kochani tez dajcie mu szanse,a On nam sie odwdzieczy

Micigózd
Gość
Micigózd

Gdyby nie Jóźwik to nadal stara gwardia by była przy władzy. Taka jest prawda…To Józwik zaangażował swój czas, siły i chęci by powiedzieć basta temu dziadostwu. Myślę, że mój głos będzie dla niego.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Jako pierwszy wniosek o referendum złożył Pan Wijas jako Stowarzyszenie Natura więc nie przekręcaj faktów. Ponadto Jóźwik nic by nie osiągnął samemu, zapominałeś o sztabie ludzi, którzy byli zaangażowani w to referendum oprócz niego. TAKA JEST PRAWDA NIE STARAJ SIĘ JEJ ZMIENIĆ BO STAJESZ SIĘ NIE WIARYGODNY.

Micigózd
Gość
Micigózd

Faktem jest, iż całą pracę odwalił Jóźwik i jego sztab, oni chodzili za podpisami, dokładali swój czas i pieniądze.Gdyby nie ci ludzie to wójt nadal by pobierał cała pensje za wakacje w areszcie…

Reszta się biernie przyglądała- i nie czarujmy się, w kwestii odwołania RG mało kto wierzył w powodzenie.
Teraz na gotowe pewnie by niejeden się p[cha do korytka i dobrze, im większy wybór tym lepiej. Acz nie można zapomnieć, że odwołanie tej bandy to zasługa Jóźwik i jego ludzi.

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

wniosek to złożył Pan Jóżwik pan Wijas złożył ala póżniej się wycofał i ty nie zmieniaj faktów

Anonimowo
Gość
Anonimowo

a czym się odwdzieczy komu Tobie???? miał swoje pięc minut długi tez po sobie zostawił ,dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki….

niki
Gość
niki

Nie uciekal od ludzi ,ale z nimi rozmawial,nie obiecywal ,ale jesli sprawa byla w jego kompetencji to zalatwil -nie za lapowke ,ot poprostu tak.Wojt powinien dbac o swoja gmine jak o wlasne gospodarstwo.ikt inny nie nadaje sie na wojtostwo jak On.Mowia ze zrobil dlug,ale nie taki jak byly wojt .Jestem za tym prostym chlopem i daje mu swoje poparcie-wierze w jego umiejetnosci przywodcze .On powinien stac na strazy Gminy.Niki

anonim
Gość
anonim

a Wy oczekujcie cudu, że przyjdzie będzie nowy wójt i będzie lepiej…o naiwności!!! hehehe

Anonimowo
Gość
Anonimowo

a ja wierze cudy tez się zdarzają ,,,,

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

O BOŻE…NIKI CO TY „BIERZESZ”,ZE TAK BREDZISZ?! NIE PO TO WCZORAJ SZEDLEM NA REFERENDUM ABY TERAZ MIEC KOLEJNEGO WOJTA Z PRAWOMOCNYM WYROKIEM.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

po to poszłem na referendum żeby odwołać rade wreszcie nie będzie chodził stasiu k z głowom do gury

Od niedawna mieszkaniec
Gość
Od niedawna mieszkaniec

Apeluję do Wszystkich! – zapomnijcie o tej starej i tej jeszcze starszej ekipie – od nich śmierdzi korupcją! Wybierzmy młodych!

mieszkanka
Gość
mieszkanka

PROSZĘ WAS. Pan Jóźwik zrobil to tylko dlatego by samemu zasiąść na stołku, nie zrobił tego dla nas. Pamiętajmy czym się „przysłużyl” gminie… Chcecie znów mieć to samo? Bo ja nie..

Najlepiej jakby byl ktoś zupelnie nowy

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zrobił to dla siebie? RUSZYŁ TYŁEK I TO ZROBIŁ wielu by miało chętkę, ale im się nie chciało CHWAŁA MU ZA TO , a co do jego przekrętów to myślę ze odpokutował za to i to z nawiązką. Gdyby nie jego pseudo przyjaciele to władałby do dziś, bo nieźle mu szło. Jestem za tym kandydatem i będzie miał mój głos.

Jnek Pustelnik
Gość
Jnek Pustelnik

Jak widać, odwołanie poszło jak z bicza strzelił. Teraz czas na mądry wybór. Nie bójmy się nowego.

max
Gość
max

Głosujmy na ludzi młodych, ambitnych i zaangażowawszy społecznie nie na obiboków i leserów którzy tylko po to się będą pchać na stołek żeby grabić dla siebie. Głosujmy na młodych którzy już coś dla nas zrobili nie będąc radnymi czy sołtysami a nie są powiązani czy skazani jakimiś wyrokami.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A czy tacy są w gminie? Oświeć nas, bo ja nie znam w gminie nikogo takiego. Może jakieś konkrety.

WSK
Gość
WSK

W naszej gminie są tacy ludzie, tylko że nie robią niczego na pokaz i nie afiszują się załatwiając pewne sprawy dla ogółu społeczeństwa. Jestem na etapie przekonywania kilku z nich do kandydowania na radnych w najbliższych wyborach. Zapewniam, że w kampanii przedwyborczej będą oni mieli czym się pochwalić przed ludźmi. Jako zwykli mieszkańcy naszej gminy więcej zrobili niż co niektórzy odwołani już radni. Większość wątpiła, że uda nam się odwołać wójta a co dopiero radnych, a jednak… W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom którzy poparli nasz wniosek i zagłosowali w referendum.

Pozdrawiam jeden z inicjatorów referendum.

PU
Gość
PU

Tylko, kto zmłodych będzie miał siłę i odwagę użerać się z odwołanymi. Mam na myśli szczególnie jedną osobę i jego teczkę :), która swą osobą tworzy serialową ośmiornicę. Obawiam się, że jego działanie bedzie niezwykle problemowe dla każdego kto będzie próbował posterować gminą.

piekoszów
Gość
piekoszów

najgosza gmina jaka moze byc i wszyscy do koryta sie pchaja powodzenia