Wyniki referendum w Piekoszowie

Liczenie głosów jeszcze trwa, więc na ostateczne wyniki musimy poczekać do rana. Jak mi się jednak udało dowiedzieć nieoficjalnie – referendum jest ważne, wymagana frekwencja została osiągnięta zarówno w przypadku głosowania w sprawie odwołania rady gminy jak i wójta.

Jeśli te informacje potwierdzą się po oficjalnej publikacji wyników referendum przez Państwową Komisję Wyborczą – będzie to oznaczać, że swoją funkcję przestanie pełnić wójt, wszyscy radni, a także  zastępca wójta.

Karty do głosowania w referendum 11 sierpnia 2013 w Piekoszowie
Karty do głosowania w referendum 11 sierpnia 2013 w Piekoszowie

56
Dodaj komentarz

avatar
24 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
tajemnica poliszynelaWSKciekawypiotrekgość Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dzięki za info Panie Blogu!
Pozdrawiam

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

Wiedziałam że tak się stanie widząc przed wieczorem ludzi idących do głosowania

Ula790
Gość
Ula790

Witam,
Z moich informacji wynika, że rada gminy oraz wójt zostali odwołani.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

…jeden problem z głowy,teraz trzeba mądrze wybrać…

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…jeden problem z głowy,teraz trzeba dobrze wybrać…żadnej sitwy …

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dla dobra Nas mieszkańców Gminy niech każdy na swój sposób dołoży starań aby do nowych Władz nie weszła żadna […] która już była poprzednio.

anonim
Gość
anonim

jak można mądrze wybrać skoro nie będzie z kogo, biorąc pod uwagę potencjalnych kandydatów?

aśka
Gość
aśka

nie taki D.straszny jak go malują…przyjdzie jakiś J. lub S. to na pewno się polepszy…dla nich samych…ale dla gminy szczerze wątpię

ktos
Gość
ktos

widze ze pan prowadzacy bloga jest bardzo wybiórczy w komentarzach , wygodne zostawia a inne???

R.G.
Gość
R.G.

Zgadzam się z „Ktoś” może trochę faktów o rządach p. J. i o p. W. o Naturze żeby może ludziom trochę historii i faktów przypomnieć. ja tam bym chciał żeby pojawił się jakiś mądry kandydat na wójta np. pan Krukowski który naprawdę ma chęci i to osoba z poza tych Piekoszowskich układów. Do tego rada złożona z ludzi młoodych, wykształconych mi się marzy. Tylko kto i po co będzie kandydował na ten ciężki rok? Ekipa p. J. żeby powyciągać brudy i zrobić sobie dobry wstęp do terminowyc wyborów. Przecież to będzie cały rok kampani wyborczej. Piekoszowianie Obudźcie się!!! Panie Blog… Czytaj więcej »

bobinfo
Gość
bobinfo

RG czy to znaczy Radny Gminy bo jeżeli tak to winieneś napisać BRG albo BRG przed zarzutami . Obudź się RG terroryzm minął , PB i reszta jego rodaków w tej gminie ma większe prawa niż piszesz , p. Krukowski ma obowiązek odpowiedzieć na każde pytanie i wysłuchać każdego mieszkańca , posługujesz się retoryką i propagandą z epoki PRL . Tym samym podważasz prawa obowiązujące w Rzeczypospolitej Polskiej , – WYROK trybunału Konstytucyjnego z dnia 24 listopada 2010 r. Sygn. akt K 32/09 -Dziennik Ustaw nr. 229 poz 1506 -Dziennik Ustaw nr. 203 poz 1569 -Kartę Praw Podstawowych Unii Europejskiej… Czytaj więcej »

R.G.
Gość
R.G.

W pierwszej kolejności trzeba wybrać ludzi rzetelnych i mądrych do rządzenia i nie można wierzyć w każdą głupotę która piszą w swoich ulotkach i gazetkach bo dużo z tych rzeczy jest do obalenia. Ale na tym polegają kampanie wyborcze, aby trafić na miętki grunt. Dziwi mnie tylko że nikt z władz Gminy nie odpiera argumentów o przetargach i przebudowach za drogich…(to apropos ulotki Natury i p. W.) Tadeusz D, siedzi w areszcie a reszta czeka co będzie. Fakt trzeba obniżyć koszty Gminy na urzędnikach, szczególnie na tych zarabiających ponad standardowo a ci sie nie przepracowywują. Bo standard w UG to… Czytaj więcej »

jasti
Gość
jasti

Szczerze powiedziawszy to niestety, ale gmina nie zasługuje na takiego wójta jak Pan Krukowski jest za dobry ! Chce zrobić coś dobrego, chce wyciągnąć gminę z długów, to źle!!! Najlepiej by było gdyby nic nie robił, niech gmina popada jeszcze w większy dług. Ludzie obudzcie się z letargu, przetrzycie oczy!!!! Jeśli nie Pan Krukowski to lepszego wójta nigdy nie będzie!!!

R.G.
Gość
R.G.

uuuu widzę jednak że się pomyliłem co do Ciebie BP.
Życzę powodzenia pod rządami pana J. dobrze Ci idzie…..
Chociaż czasami to dobrze jakoś tak klapki z oczu zdjąć i rzetelnie ocenić obydwie frakcje.

WSK
Gość
WSK

Skąd wiesz kogo będzie popierał w wyborach BP na tym etapie był tego zdania co inicjatorzy referendum tą władzę należało zdecydowanie zmienić i chyba nikt nie ma do tego wątpliwości poza tobą który bez przerwy klepiesz że pan Krukowski jest taki super itd. Poza tym na pewno będzie kilku kandydatów liczę że nie będą to leserzy i darmozjady tylko ludzie którzy mogą się już czymś pochwalić co zrobili społecznie dla mieszkańców gminy Piekoszów i pochwalić się że nie są powiązani ani z Dąbrową ani z Jóźwikiem zaś pan Krukowski został wójtem z nominacji Dąbrowy więc musiało być coś na rzeczy… Czytaj więcej »

R.G.
Gość
R.G.

🙂
a czego najwniaków czy ciemniaków?! Bo ja na to się nabrać nie dam!
W tej Gminie mieszkają też ciut inni ludzie niż Ty, stąpający po ziemi.
Bo najłatwiej być krytykiem…

ktos
Gość
ktos

panie prowadzcy bloga skoro napisał pan o sobie, ze dopiero od kilku lat mieszka w naszej gminie to niech się pan za bardzo nie wychyla z tym poparciem za j. bo o niczym pan nie ma pojęcia, ale tendencję ku naturze i panu j. oraz poparcie dla nich wyczuwa się z pana strony na odległość

ktos
Gość
ktos

ale podobno mądry Polak po szkodzie…

jasti
Gość
jasti

Przecież to nie przez p. Krukowskiego podrożała woda i ścieki. A popółnocy to zazwyczaj ludzie śpią, więc światło nie jest aż tak potrzebne na ulicy. Dawniej nie jeździły autobusy i jakoś ludzie dojeżdżali do pracy, a po zatym co chwile jeździ jakiś bus! Dla chcącego nic trudnego! Najlepiej jest siedzieć i narzekać! Jeszcze nigdy nikt, nikomu nie dogodził! Zamiast narzekać to kandydować na wójta, wtedy zobaczymy jak bedziesz rzadzic!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Masz dzieci ? To kup im bilet miesięczny na ,,18″ na 3 miesiące do szkoły i codziennie dorzuć 5 zł na busy i policz jakie koszty poniesiesz? Byliście młodzi i po zachodzie słońca kładliście się spać z kurami? Autobusy nie potrzebne, światło też. Cofajmy się zamiast iść do przodu to bardziej będziemy odstawać od miasta i normalnych ludzi. Pozamykajcie szkoły, zwińcie asfalt, zaorajcie cały teren gminy. Ludzi do szałasów, ziemianek, lepianek. Ciemnogród i tyle, a wtedy ,,ciemnotą” się lepiej rządzi? Z braku rzetelnej informacji każdy kit ludziom można wcisnąć. Blog zamieszcza informacje to wy zamiast czytać ze zrozumieniem, to nie… Czytaj więcej »

Prof
Gość
Prof

Po prostu Pan blog nie ma zielonego pojęcia co znaczy „rządzenie” i wydaje mu się ze wszystkie problemy gminy można rozwiązać za dotknięciem magicznej różdżki. Niestety życie jest trochę bardziej skomplikowane , oprócz problemu i genialnego pomysłu na jego rozwiązanie, jest jeszcze 100 czynników totalnie niezależnych ale o tym wszystkim można się jedynie przekonać będąc jedynie u władzy i tu Panu blogowi wybaczam że nie rozumie. Jednakże jednej rzeczy nie mogę pojąć, czemu Pan blog jako człowiek obdarzony mądrością i wykazujący się pewnego rodzaju wrażliwością społeczną (co niejednokrotnie uwodnił), nie jest wstanie nawet w znikomym stopniu, przyjąć argumenty drugiej strony,… Czytaj więcej »

Prof
Gość
Prof

W takim razie dla mnie wszystko już jest jasne. Pozdrawiam.

orwell
Gość
orwell

Jakaż niezwykle zażarta dyskusja wczoraj toczyła się na blogu. Pan Prof, to chyba nominację naukową otrzymał na Białorusi. Jego wypowiedzi tendencyjnie ukierunkowane w obronie władzy tchną silnym egoizmem. Panie prof. mądrość ludowa mówi,,punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. Nawet i zrozumiałe jest to, że tak się bronicie i usprawiedliwiacie. No ale trzeba wiedzieć, że przecież do rządzenia nie idzie się dla wygody ale by służyć mieszkańcom. Czasami ta praca oczywiście jest niewdzięczna ale każdy rządzący powinien sobie z tego zdawać sprawę. Poza tym działalność przedsiębiorcy-każdego , obarczona jest ryzykiem. No a z wypowiedzi adwokatów władzy jawi się obraz rządów sielankowych… Czytaj więcej »

gość
Gość
gość

„Jaką politykę prowadziła Gmina w zakresie poatków?” no właśnie – inną niż inne gminy. Obiektywnie – jedne z najniższych podatków od nieruchomości w województwie.: Podatek od budynków lub ich części mieszkalnych: Chęciny – 0,63 zł. za m2 Strawczyn – 0,73 zł. za m2 Morawica – 0,68 zł za m2 Piekoszów – 0,10 zł za m2 , a właściwie 0,00 zł, ponieważ władza jako jedyna w województwie co roku zwalniała wszystkich mieszkańców gminy Piekoszów z zapłaty tego podatku!!! Podatek od nieruchomości: Chęciny – 0,30 zł Strawczyn – 0,34 zł Morawica – 0,30 zł Piekoszów – 0,24 zł A teraz policzcie sobie,… Czytaj więcej »

piotrek
Gość
piotrek

Bo w Strawczynie jest jeden kandydat na wójta a w Piekoszowie 10. W Piekoszowie nigdy nie nastanie pokój, bo tu mieszkają ludzie żądni władzy, którzy zniszczą nawet świętego.

WSK
Gość
WSK

Kandydatów to może być i nawet 50 w czym ci to niby przeszkadza ? Problem jest w tym że nigdy nie jest wybierany odpowiedni człowiek zawsze kliki starych polityków głosują na swoich przeważnie takich którzy nigdy nie musieli myśleć po gospodarsku i nie liczą się z pieniędzmi i dlatego wydają je lekką ręką jak nasz były nauczyciel kiedy i gdzie on miał się nauczyć gospodarności. Wątpię żeby w naszej gminie przebił się naprawdę jakiś uczciwy i zaradny człowiek nie powiązany w żadne szajki. Może teraz jest nadzieja jeżeli udało nam się przeprowadzić skutecznie referendum to i ludzie w końcu przejrzeli… Czytaj więcej »

tajemnica poliszynela
Gość
tajemnica poliszynela

,,Ksiądz wini pana.Pan wini księdza…”. Rada dobrze działała. Niskie podatki uchwalała i przy okazji sobie wysokie diety pobierali.Długu nie zrobili radni. Długu nie zrobił Wójt.Ludzie sami zadłużyli gminę bo chcieli kanalizacji itp.( tak pisał kiedyś jeden blogowicz). Przerost zatrudnienia w Urzędzie i jednostkach gminnych. Tam nikt obcy nie pracuje. Pracują całe klany rodzinne i zasłużeni dla władzy. Pracują dla dobra gminy a przy okazji dla dobra swojego i swoich rodzin.Ile idzie pieniędzy na pensje urzędnikow z budżetu gminy?

tajemnica poliszynela
Gość
tajemnica poliszynela

Pomimo wielkiej sympatii do Pana w zakresie podnoszenia podatków nie podzielam Pana poglądu. Zadłużyli gminę teraz jeszcze niech otrzymają przyzwolenie na wyższe podatki to pójdziemy po zasiłki do Gops -u. Pani kierownik zostanie przyznany kolejny dodatek za ponadnormatywną obsługę biednego klienta.A Pan jako przedsiębiorca płaci i tak chyba nie mały podatek od działalności gospodarczej?(pytanie retoryczne). A swoją drogą ciekawe jak jest ze ściągalnością podatku od ,,przedsiębiorców” i jakimi celami dla dobra Gminy kieruje się Urząd przyznając ulgi i zwolnienia pdatkowe ? Należy efektywnie gospodarować tym co jest. Mądrze planować wydatki i obniżać koszty funkcjonowania Urzędu i innych jednostek organizacyjnych. Do… Czytaj więcej »