Gdzie się podziały przystanki autobusowe?

Pisałem kiedyś o przystanku autobusowym w Micigoździe, który „zniknął” przy okazji remontu drogi. Okazuje się, że takich przypadków jest więcej. Wykonawca remontu drogi po raz kolejny dał dowód na to, że nie przejmuje się bezpieczeństwem i wygodą mieszkańców.

W Piekoszowie mamy kolejne dwa przystanki-widma: koło ośrodka zdrowia i po przeciwnej stronie ulicy, koło urzędu gminy. Z obu zniknęły charakterystyczne niebieskie znaki informacyjne. Może dla nas – miejscowych nie jest to problem ale osoby, które przyjeżdżają autobusem do Piekoszowa sporadycznie czują się zdezorientowane – po prostu nie wiedzą, czy w miejscu, w którym kiedyś był przystanek jest on nadal i czy autobus się na nim zatrzyma. A może się nie zatrzymać, ponieważ jak się dowiedziałem w ZTM – jeśli nie ma znaku oznaczającego przystanek, kierowca nie ma obowiązku się na nim zatrzymać.

Przystanek autobusowy - widmo koło ośrodka zdrowia
Przystanek autobusowy – widmo koło ośrodka zdrowia
Przystanek autobusowy - widmo koło urzędu gminy
Przystanek autobusowy – widmo koło urzędu gminy

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
karolzenek123 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
123
Gość
123

Mam pytanko gdzie będzie przjście dla pieszych z osiedla bloków na druga stronę bo narazie wszyscy przechodzą srodkiem nowo wybudowanej drogi (skrzyzowania) i wychylają się za zosłoniętych pięknych ekranów czy ich coś nierozjedzie. Apropos tej krzyżówki do należy się 6 z+ projektantowi jest to wspaniełe rozwiązanie do statystyki kolizji.

zenek
Gość
zenek

hm…
ZTM zostal poinformowany o remoncie drogi i to w gesti ZTM bylo/jest zapewnienie przystankow zastepczych na ten czas

karol
Gość
karol

tablica informacyjna z przystanku obok gminy odpadla z powodu nadszarpniecia jej zebem czasu znaczy zerdzewiala i to gmina jako „własciciel” przystanku powninien sie zatroszczyc o jej przywrócenie
a skoro juz o tym mowa to i owe przystanki przysalo by sie odnowic