„Głos Piekoszowian” – nowy numer gazetki inicjatorów referendum

W swojej skrzynce pocztowej znalazłem parę dni temu znajomo wyglądającą, czarno-białą gazetkę – bardzo podobną do tej, której dwa numery wydali podczas wakacji inicjatorzy referendum. Okazuje się jednak, że nieco zmienił się jej tytuł – zamiast „Oni nie pozwolili, żeby to napisał Głos Piekoszowa” jest to „Głos Piekoszowian”.

A co w środku? Najwięcej inicjatorzy referendum piszą o tym, jak zamierzają wyprowadzić gminę z ekonomicznej katastrofy, niektóre z rozwiązań to obniżenie kosztów utrzymania infrastruktury wodno-ściekowej, oszczędności na urzędniczych etatach i nowe pomysły na pomoc społeczną.

Jest też ciekawa informacja o tym, że krewni jednego z byłych radnych i sekretarza gminy dostali pracę w gminnych instytucjach – ośrodku zdrowia i szkołach w Micigoździe i Piekoszowie.

"Głos Piekoszowian" - wrzesień 2013
„Głos Piekoszowian” – wrzesień 2013
"Głos Piekoszowian" - wrzesień 2013
„Głos Piekoszowian” – wrzesień 2013

85
Dodaj komentarz

avatar
51 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
czerepahmieszkaniec Piekoszowatomekzenekanonim Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pieusek
Gość
pieusek

Twórcy ulotki „Głos Piekoszowian” powinni trochę bardziej uważać na to co wypisują. Korzystają z niesprawdzonych informacji. Z tego co wiem Ośrodek Zdrowia w Piekoszowie nie jest finansowany ze środków Urzędu Gminy ale ze środków z Narodowego Funduszu Zdrowia i własnych przychodów.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

O jakich przychodach mowa czy to jest fabryka produkcyjna co wyprodukuje i sprzeda to ma kasę. Pieniądze z NFZ to nasze pieniądze i prawda nie powinna nas obruszać, ale co niektórych kłuje w oczy.

pieusek
Gość
pieusek

Prawda nie kłuje w oczy ale kłamstwo i przeinaczanie faktów. NFZ to nie budżet gminy, to nie ten sam rachunek bankowy. Czepianie się przychodów Ośrodka Zdrowia i pytanie o to czy to fabryka nie na miejscu. Gmina np. ma swoje przychody a fabryką nie jest. Myślę że ” Głos Piekoszowian” jeśli faktycznie chce mówić prawdę to powinien sprawdzać swoje informacje a nie siać plotki i niedosłyszane informacje. A propos w Ośrodku Zdrowia nie pracuje żadna córka pracownika z Urzędu Gminy, za to pracują mieszkańcy Gminy Piekoszów. Czy to też przestępstwo? Może powinien „Głos Piekoszowian”, któremu zależy na przejrzystości zatrudnienia Urzędu… Czytaj więcej »

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

….Wójt powinien być spoza gminy,to ma być menadżer do rozwiązywania problemów i zarządzania …Radni – mieszkańcy gminy przekazujacy problemy i opiniujący je na forum …

saskya
Gość
saskya

Jeszcze im się to nie znudziło. Ten stek bzdur to głos piekoszowian? Jeden z drugim gdzieś coś podłucha, a później po sądach musi kąty wycierać.

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

….PB pod Twoim postem brak odnosnika odpowiedz ….jeśli chodzi o rozkład jazdy to kto analizował tą sprawe? ….od czego są(byli) radni z tych miejscowości!! ..to jest świetlany przykład szybkiej „komunikacji” mieszkaniec-Radny !!

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…wybory Radnych to istna parodzia …może i są to osoby znane i troche lubiane ale na tym koniec…zero aktywnosci,dieta i spoko ….co do poprzedniego vic-Wójta to chyba był z nadania politycznego? …Gmina to przedsiębiorstwo gdzie zarządca otrzymuje wynagrodzenie bezposrednio powiązane z wynikami….żadnych ludzi z politycznego szablonu ….

Kalina
Gość
Kalina

Nie wiem jak wygląda sytuacja we wspomnianym Ośrodku Zdrowia ale co do komentarzy dotyczących szkół w Piekoszowie i Micigoździe zwolennicy referendum mają trafne spostrzeżenia. Jestem osobą do niedawna zatrudnianą w jednej z tych szkół i skala kumoterstwa jaka tam ma miejsce jest dla mnie przerażająca a przypadki opisane w gazetce można by mnożyć. Okazuje się, że na terenie gminy Piekoszów osoba pochodząca z tej gminy, posiadająca doświadczenie a bez znajomości nie ma szans na uczciwe zatrudnienie w placówce oświatowej.Cieszę się, iż zwolennicy referendum ujawniają przynajmniej częściowo przypadki tej skrajnej niesprawiedliwości. Jeżeli sytuacja w Gminie nie zmieni się po wyborach to… Czytaj więcej »

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…ten wpis potwierdza doktryne wyborów postulowaną przez partie polityczne …cyt.”głosuj na kandydata X a jak wygra to mamy miejsca pracy dla SWOICH i rodziny …”politycy” to wrzód w społeczenstwie …prosze się głęboko zastanowić po co istnieją ci ludzie,co robią i czy są nam niezbędni?….

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…PB mam pytanie ..masz może wiedze dlaczego w miejscowości Podzamcze gdzie mieszkam podczas budowy kanalizacji nie objeła ona wszystkich mieszkanców oraz dlaczego nowo powstały chodnik nie został przedłużony do drogi Kielce -Piekoszów gdzie obecnie powstaje ścieżka rowerowa???

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

….”po ulicy” ….odcinek od drogi Kce-Piekosz. na „górke” pod przystanek pokonać zimą to sztuka,pedzące duże „fury” nowobagackich i oczywiście szalone BMW zmiataja wszystkich do rowu …co do kanalizacji to chyba każdy wie ile idzie w beczkowóz a ile za chałupe nocą …no i te dymiace kominy bo w piecu utylizuje się całoroczny zapas śmieci ….ale lepiej było postawić biogazownie z którą obecnie same problemy mają sąsiedzi obiektu niż przeznaczyć środki na gazyfikacje gminy …

Kalina
Gość
Kalina

Mój poprzedni wpis został niestety opacznie zinterpretowany. Nie jestem członkiem rodziny żadnego z ewentualnych kandydatów czy zwolenników referendum ba nawet nie znam nikogo z nich osobiście. W swej naiwności marzy mi się choć cień sprawiedliwości, gdyż pamiętam jeszcze nie tak odległe czasy w naszej Gminie kiedy to szary obywatel miał jakieś szanse zaistnienia a urzędnik czuł satysfakcję, że mógł udzielić mu bezinteresownej pomocy.

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…nie miałem na mysli Ciebie ..nie wiem kim jesteś…natomiast sama napisałaś że doświadczenie,wykształcenie i predyspozycje do wykonywania zawodu to za mało żeby otrzymać posade…główny atut to znajomości …mój przytoczony cytat jest fragmentem agitacji politycznej pewnej parti w ostatnich wyborach ….

biki
Gość
biki

Wygrali referendum i co dalej?jakie plany ? cichutko bardzo .Mam oddać głos na kogoś ,co nawet nie wiem jakie ma plany przyszły wójt.Chcę aby ktoś logicznie wytłumaczył co trzeba zrobić żeby gmina z dołka wyszła itd itp ,bo jak na tylu przyszłych wójtów , ani jedna osoba nie raczy sobie nawet o tym rozmawiać ,czyli będzie pięknie i wesoło ?

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…żeby pokazać(przedstawić) plan naprawczy to najpierw trzeba poznać finanse gminy ich stan faktyczny..bez tego nie ma o czym dyskutować …

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Ewidentna KIEŁBASA WYBORCZA! nowym Wójtem powinna być młoda osoba bez zależności rodzinnych i partyjnych, nie zdemoralizowana tak jak większość obecnych polityków i tych pchających się za wszelką cenę do koryta.
Niestety obecni kandydaci pozostawiają raczej duży znak zapytania…
Mam nadzieję że pojawią się jeszcze kandydaci na których z czystym sumieniem będę mógł oddać głos, a ewentualna porażka mniej zaboli.

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

….młody tzn. kto?….na tym blogu można zrobić wspaniałą kampanie bez dużych nakładów ale patrząc na frekwencje i zaangażowanie tych młodych szanse są marne ….

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

gdym wiedział kto, to nie byłoby tego tematu. mam tylko nadzieję, życzenie że może ktoś się pojawi w przeciwnym wypadku popełnię ciężki grzech idąc do wyborów i głosując na jednego z obecnych kandydatów.
kampania na tym forum nie ma sensu, penie połowa to kandydaci lub ich pomocnicy 🙂

obywatel
Gość
obywatel

Czytałem Głos Piekoszowian, gazetkę chyba Jóżwika i z tego co się dowiedziałem to facet ma jakis pomysł na te długi i nieudacznictwo urzędników. Szkoda że inni brnący do władzy nic nam nie mówią jak wyjsć z całego bałaganu. Obywatel

zły
Gość
zły

już kiedyś miał ciekawe pomysły i zakończył kadencję szanowny były wójt przed czasem. Przydałby się ktoś z spoza układu, ale takich cudów nie ma i pozostanie bajzel…

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza
karol
Gość
karol

Mysle ze kandydaci na wojta powinni opisac na blogu swoja dotychczasowa dzialalnosc i zabiegac o debate poniewaz wiem ze kandydaci nie mowia o sobie i swojej dzialalnosci prawdy a wrecz oszukuja mieszkancow a ludzie powinni isc do wyborow z czystym sumieniem

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

debata jak najbardziej! ale aby debata miała sens i była pomocna w wyborze tego NAJLEPSZEGO potrzebni są kandydaci którzy mają coś sensownego do powiedzenia i przedstawiają wartość sami w sobie. Niestety w obecnym składzie kandydatów, takiego BRAK!
Przerażająca perspektywa przed gminą Piekoszów.

obywatel
Gość
obywatel

Macie rację. Ciekawe czy kandydaci będą chcieli spotykać się z mieszkańcami i tryskać pomysłami na wyprowadzenie gminy z bagna. Może któryś opublikuje na blogu czy ma ochotę spotkać się z Nami i co chce dla Nas zrobić, bo ta kadencja to tylko 12 miesięcy, więc trzeba pracować a nie rujnować, bo ja nie chcę płacić za przekręty i długi poprzedników.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

żaden kandydat który ma olej w głowie nie obieca cudu w Piekoszowie dopóki nie będzie miał możliwości poznania rzeczywistego stanu finansów gminy, każdy kto mówi że wie jak to zrobić po prostu kłamie. wybory to żąglerka zgniłymi jajami w których mamy nadzieję że znajdzie się choć jedno dobre i jakimś cudem musimy go „wyłowić”. mam cały czas nadzieję że zdarzy się cud i pojawi się ktoś kto da nadzieję… z pewnością to że kadencja ta będzie trwać 12 m-cy zadziała na korzyść gminy bo przyszły wójt jaki by nie był będzie prowadził kampanię i przy okazji może coś naprawi w… Czytaj więcej »

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

….naprawa finansów zazwyczaj wiąże się z cięciami wydatków …..premie,nakłady,dotacje,pomoc społeczna…..a co z odpowiedzialnością poprzedniej ekipy?ktos przecież podejmował decyzje….Wójt,Rada Gminy,szefowie placówek itd. ….jeśli ja w pracy coś spartole to musze po godzinach za darmo to naprawić lub zapłacić osobie co to zrobi , jeśli naprawa wiąże się z wymianą użytego materiału to pokrywam koszty w 100% !!!!!!! ….kiedy urzednik(wymieniłem wyżej) działający na szkode pracodawcy(mieszkańcy gminy) przynajmniej w znaczniej cześci pokryje straty swojej psełdo pracy …………?

obywatel
Gość
obywatel

Z tego co wyczytałem w gazetce Jóźwika artykuł „Dlaczego Rada Gminy nie pomogła”, to rozumiem ze grupa Jóźwika się tym zajmuje, czyli chcą rozliczyć działania Dąbrowy i Rady Gminy, jakieś ustawione przetargi za które my teraz płacimy. Będę im kibicował, bo złodziei należy rozliczyć aż do bólu.

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

….na walkę z plagą korupcji jest prosty „bat” ….
cyt.”Weksel in blanco stał się dość powszechnym narzędziem zabezpieczania interesów pracodawców. Stosowany jest chętnie zarówno przy powierzaniu mienia pracownikom, jak i jako gwarancja prawidłowej realizacji umowy o zakazie prowadzenia działalności konkurencyjnej przez pracownika. Weksel wystawiony na rzecz pracodawcy przez pracownika na zabezpieczenie roszczeń mogących powstać w związku ze stosunkiem pracy nie tylko ułatwia dochodzenie roszczeń pracodawcy, ale też zmusza pracowników do większej dbałości o mienie.”

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

..PB ..
…źle sformuowałem początek poprzedniego wpisu..miało być …walka z plagą korupcji…a swoja droga przydała by się możliwość edycji swojego wpisu …..

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

..poprawiłeś i wyszło jak wyszło …

ciekawy
Gość

Jedno mnie zastanawia – dlaczego takich Radnych nie rozliczyc ze zle podjetych decyzji. Czemu chodza z podniesiona glowa i dalej kandyduja na Radnych, co gorsze, niektorzy kandyduja na wojta. Co jest nie tak z tymi ludzmi. Zadnego honoru ani wstydu. Przeciez ludzie ich wybrali i to takze przez nich sa takie rachunku za wode i zadluzona Gmina. Wypieraja sie odpowiedzialnosci, to po co w Radzie takie typki?

Radny
Gość
Radny

Sam jesteś typem, nie znasz nie ubliżaj.Bo nigdy na sesji nie byłeś i nie wiesz.Były buraki i będą po tych wyborach.A na referendum też byłem .Pozdrawiam

ciekawy
Gość

Na sesji bylem i nie dano dojsc do glosu mieszkancom bo Gownodowodzacy ma obsesje na punkcie Jozwika . Nie tylko ja to widzialem. Jeden raz bylem na sesji i o jeden raz za duzo, bo sie przekonalem ze Radni maja mieszkancow i ich zdanie w d..pie.

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…dla mnie to szczyt beszczelności zostać odwołanym w referendum i ponownie kandydować …wyborcy pokazali miejsce poprzedniej ekipie….tak właśni ewygląda parcie na władze i kase ….internet ma wielką moc tylko trzeba rozpropagować ten blog lub przekształcić go w forum z większą ilością userów …

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…PB …
jak w takim tempie beda „wchodzić” posty to marne szanse na dyskusje …

karol
Gość
karol

Ja jako mieszkaniec naszej gminy i mysle ze taka debata miedzy kandydatami powinno sie odbyc i wtedy nie mialbym watpliwosci na kogo glosowac Podczas takiej debaty po zadaniu paru pytan moglibysmy skonfrontowac jego odpowiedz i wyrazic swoja opinie czy ten czlowiek klamie czy mowi prawde Juz spotkalem sie z wypowiedziami niektorych kandydatow ktorzy swoimi klamstwami i bajerowaniem ludzi za wszelka cene chca dojsc do wladzy Takiej debaty nie musi sie obawiac prawy i uczciwy czlowiek Apeluje o taka debate do kandydatow na wojta gminy Piekoszow

ciekawy
Gość

Forum to pardzo dobry pomysl, bo daje wiecej mozliwosci. Mozna nawet komus zaufanemu powierzyc panel moderatora, bo przeciez jedna osoba nie jest wstanie podolac wszystkiemu. Zbliza sie goracy okres wyborow wojta i rady, wiec prosze sie pospieszyc z budowa tego forum. Beda gorace rozmowy 😀

pozdrawiam

obywatel
Gość
obywatel

Ciesze się, że jest nas kilka osób które chcą zgłębić temat kandydatów na radnych i wójta. Może któryś z nich chcę nam coś powiedzieć na blogu, chętnie przeczytam. Mam nadzieję, że ci co mają jakieś rozwiązania na panujący bałagan oraz realny program naprawy gminy, nie będą się bali z tym wystąpić na blogu i publicznie w trakcie spotkań z nami mieszkańcami gminy. Panowie kandydaci na Wójta i radnych nie bójcie się nas!!! Może Jóźwik coś powie więcej niż w swojej gazetce, bo widzę że Filipiak w ulotce chyba nie wie nic o obecnej rzeczywistości. Może pozostali kandydaci którym może jest… Czytaj więcej »

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

..troche za późno …gdyby forum hulało juz dobrze i miało z 1000 zarejestrowanych userów to można było coś zrobić …siła netu jest olbrzymia…w ostatnich wyborach Dabrowa zdobył około 3200 głosów …czy to dużo ? …

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

..temat do powstajacego forum ….szanujmy sie jako Polacy… cyt.” A my kurde wszystkich cudzoziemców leczymy… i dopieszczamy. Chyba powinnismy być bardziej asertywni: – hiszpanów – nie leczmy i nie udzielajmy im pomocy nawet na pogotowiu, – amerykanów – nie wpuszczjmy do Polski bez wizy, która dla nich powinna kosztowac nie mniej niz 5 tys. USD – za wniosek ale bez gwarancji wydania… – kanadyjczyków – dopieszczajmy paralizatorami na dworcach i lotniskach, Resztę tych z pretensjami – traktujmy tak samo jak oni nas: – nie możemy pracować w USA – więc oni u nas też nie powinni pracować… -niemcy chcą jakiegoś… Czytaj więcej »

karol
Gość
karol

Kazdy kandydat na wojta czy radnego to funkcja przedewszystkim spolecznika i dlatego kandydat powinien na zywo przekazac swoim wyborcom co zrobil dla spoleczenstwa do tej pory i jak w przyszlosci zamierza pomagac potrzebujacym mieszkancom oraz czy kandydat nie ma wstydliwej przeszlosci poniewaz kazdy z nas chze miec swojego reprezentanta uczciwego i lojalnego wobec mieszkancow czlowieka Jestem za publicznym forum

mieszkaniec Piekoszowa
Gość
mieszkaniec Piekoszowa

pojawiła się jeszcze gazetka pana Henryka Salwy WYBORCZY GŁOS PIEKOSZOWIAN przeczytałem ją podobają mi się pomysły naprawy gminy wierzę że tak będzie.Słyszałem ze ma odbyc się zebranie z mieszkańcami Piekoszowa 3 listopada

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

post zalatuje komitetem Pana Salwy…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Społecznicy w Piekoszowie dawno wyginęli jak dinozaury. Nie łudźmy się nadzieją, że któryś z kandydatów zrobi cokolwiek społecznie.

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…cyt. „przeczytałem ją podobają mi się pomysły naprawy gminy………… wierzę że tak będzie………………Słyszałem ze ma odbyc się zebranie z mieszkańcami Piekoszowa 3 listopada”

….wygląda jakbyś sam sobie słodził ….

mieszkaniec Piekoszowa
Gość
mieszkaniec Piekoszowa

jeszcze taki się nie urodził aby wszystkim dogodził; jak nie kijem to batem jesteś żałosny

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

..PB …
….odpowiedź na post wraz z nim powinna „zjeżdżać”na dół ,bo tak traci to sens ….

obywatel
Gość
obywatel

Chętnie zapoznam się z pomysłami pana Salwy. Aczkolwiek jeśli uprawia propagandę przez gazetkę, to znaczy że Jóźwikowi podebrał pomysł. Chciałbym, zobaczyć od kandydatów coś nowego, a nie powielanie pomysłów innych.

anonim
Gość
anonim

A czy nikt z Was nie zastanawia się czy aresztowanie Dąbrowy to nie jest podłożenie mu świni?
Przecież nie został skazany!!! Na razie toczy się śledztwo, a nie ma prawomocnego wyroku!!!
Wszyscy już Go ocenili, może przedwcześnie?

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…13-ie zarzutów korupcyjnych to nie przelewki ,ktoś przecież musiał zeznawać…

karol
Gość
karol

Zapytanie do pana bloga W zwiazku z czym ze kandydaci nie kwapia sie do debaty tylko wypisuja bzdury i obietnice bez pokrycia czy morzna zadawac pytania kandydatom poprzez blog poniewaz w ulodce pisze to co jest mu wygodne natomiast na pytania mieszkanca musalby dac odpowiedz a obywatel osadzilby czy delikwent mowi prawde czy z wyborcow robi sobie jaja zeby za wszelka cene dojsc do wladzy

zenek
Gość
zenek

wg. mnie debata to niezbyt dobry pomysl bo gdzie ja zorganizowac? w Piekoszowie? i kto przyjdzie sami mieskancy Piekoszowa a czy tylko oni sie w tym wszystkim licza? tutaj na blogu? a jaka mamy pewnosc ze odpowiada ta wlasnie osoba?to samo mozna napisac w ulotce co tu swego czasu istnial cos takiego jak tv Piekoszów mozeznalalzo by sie miejsce w GOK-u, OSP gdzie znalazla by sie sala aby mozna bylo zorganizowac, sfilmowac a nastepnie udostepnic taka debate w sieci a wogole to mysle ze powinien powstac osobny temat odnosnie pytan do kandydatow na wojta gminy wtedy mozna by zebrac takie… Czytaj więcej »

tomek
Gość
tomek

aby moc debatowac potrzebna jest wiedza na temat finanow gminy aby sie dowiedziec prawdy potrzebny jest audyt a to wiaze sie z czasem i pieniedzmi i zarowno jednego ani drugiego nie mamy

karol
Gość
karol

OK czekam

karol
Gość
karol

Nie chodzi o finase tylko niektorych kandydatow ktorzy ubiegaja sie o fotel wojta a sa ubabrani po same pachy Jezeli ujawnie jakies fakty to tylko takie ktore poparte sa dokumentem wyrokiem sadu lub artykulami gazety poniewaz wiekrzosc mieszkancow zwlaszcza mlodych nie pamieta dzialalnosci bylych wojtow Zapewniam ze sa to wiadomosci sprawdzone i udekumentowane Dlatego jezeli kandydaci nie maja odwagi spodkac sie z wyborcami to wyborca musi pytac poprzez siec internetu

tomek
Gość
tomek

artykul z gazety nie jest zadnym faktem
jedyne co sie liczy to prawomocny wyrok sad a i to nie zawsze po po 5 zlatach od wyroku mozna sie starac o zataracie czyli de facto jakby sprawy nie bylo

obywatel
Gość
obywatel

Reportaż z dnia 7.10.br., w telewizji Kielce polecam. Długi naszej gminy 40 milionów to prawie cały roczny budżet Piekoszowa. Więc zadawanie kandydatom pytań co dalej i w jaki sposób? nawet poprzez blog ma sens.

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

..PB …widzisz jak wzrasta aktywność mieszkańców ….gdyby forum powstało po aresztowaniu byłego Wójta to w tej chwili mielibyśmy swój komitet i kandydata …net to straszna siła…działaj mało czasu zostało …

mieszkaniec Piekoszowa
Gość
mieszkaniec Piekoszowa

według mojego rozumowania zadłużenie Gminy powinno się zmniejszyć około30% bo podatki wzrosły około 40%

tomek
Gość
tomek

potrzebna Magda Gessler ze swoimi rewolucjami:)

Anonimowo
Gość
Anonimowo

oj tak ona by zrobiła porządek z niektórymi ha ha

obywatel
Gość
obywatel

Niestety, zadłużenie wzrasta z dnia na dzień, a w szkole w Piekoszowie nie mają już pieniędzy żeby dzieciom coś do kotła wrzucić. Jak płacone są regularnie podatki to powinien wiedzieć kandydat na wójta „S” od biznesmenów, dobry plagiator pomysłów innych ludzi.

karol
Gość
karol

Zgodnie z naszym prawem wyroki miedzy innymi za przekrety po ilus latach anuluje sie ale gdzie zdrowy rozsadek samokrytyka ambicja i honor Chodzi oto ze kandydat na wojta czy radnego ktory w przeszlosci byl karany dla mnie jest niewiarygodny poniewaz mieszkancy juz raz zaufali takiemu czowiekowi a on ich zaufanie zawiodl Obietnice takich kandydatow sa nic niewart dlatego niektorzy kandydaci na wojta nie przystapia do debaty poniewaz obawiaja sie niewygodnych pytan po ktorych delikwent musial by powiedziec prawde lub sklamac w obu przypadkach kompromitacja O taka debate lub przynajmniej wpis na blogu bez scislej cenzury apeluja mieszkancy i przedsiebiorcy ktorz… Czytaj więcej »

obywatel
Gość
obywatel

Mówimy o kandydatach na wójta, którzy po wyrokach odbębnili za swoje, jeśli mają dobre pomysły i propozycje – dlaczego ich nie wysłuchać. Ale nie rozumiem, jak mogą kandydować osoby, które w sierpniu tego roku utraciły mandaty w referendum. Co mogą takie osoby powiedzieć nam na blogu o przejrzystości, czy też o programie na naprawę zrujnowanej gminy. To takie osoby nie chcą na te tematy z nami rozmawiać. Przecież 15 wspaniałych na sesjach wiedziało o pomysłach pana D., a nawet większość podnosiła łapki do góry, nie mogąc zbudować koalicji która miałaby siłę powiedzieć stop i dość wyniszczania gminy oraz ludzi.!!!

tomek
Gość
tomek

a Ty myslisz ze 1000 zl to na ulicy lezy i czeka az go sie podniesie?
przychodzisz na sesje raz w miesiocu na pare godzin a na konto tysiaczek wplywa

karol
Gość
karol

Radny czy wojt jset przedstawicielem i reprezentantem ludzi ktorzy na niego glosowali powinni co najmniej raz w roku tak mowi ustawa zdac relacje swoim mieszkancom stan finasowy gminy oraz proponowane inwestycje i przedstawic je na zebraniach wiejskich poniewaz niektore inwestycje powstaja na zasadzie- najpierw budujemy mosty a pozniej bedziemy martwic sie o rzeke ale robi sie wszystko zeby tego przekazu nie bylo a teraz ten sam radny ktory stracil mandat w referendum czy byly wojt obiecuje swoim wyborca ze teraz ma pomysly i sie poprawi CHYBA na WADZE

obywatel
Gość
obywatel

Oceniajmy kandydatów po wynikach, co zrobili, a nie po życiu prywatnym za które już błędy dawno zapłacili. Były radny i przewodniczący rady gminy, będzie krzyżem leżał w kościele, a nóż w serce ci wbije z modlitwą na ustach. Nie o takich ludzi chodzi i nie o wójtów udających na PiS-owskiej mszy w kościele, że są z nami a patrzą tylko swojego, popularności, splendoru, władzy. My zwykli obywatele dalej będziemy dla nich niczym.

karol
Gość
karol

Zeby ocenic ich wyniki my jako mieszkancy gminy musimy uslyszec na zywo co maja do powiedzenia swoim wyborca a nie chowac glowy w piasek i liczyc na swoja propagandowa gazetke a mowienie ze kandydat zaplacil juz za swoje bledy to fikcja Kazda osoba piastujaca urzad publiczny powinna byc krystaliczna bo to my placimy podatki i mamy prawo osadzac te osoby i patrzec na co wydaja nasze pieniadze

obywatel
Gość
obywatel

Karol – Mam nadzieję, że kandydaci będą organizować spotkania i przedstawiać swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz realny i ( jak mi się wydaje ) niepopularny program naprawy gminy. Walczący o tron wójta, nie mają zielonego pojęcia w co się pchają, jaka degrengolada panuje w urzędzie i bieda w gminie. Kandydat który chce tylko władzy i pieniędzy, niech lepiej siedzi w domu bo władzy nie dostanie (krótka kadencja 12 miesięcy) pieniędzy także, bo ich nie ma.
Czekam na konkretny program naprawy gminy – nie interesuje mnie propaganda wyborcza.

czerepah
Gość
czerepah

..program naprawczy to jakieś 2-3 miesiace potrzeba żeby powstał..

karol
Gość
karol

Obywatel – zgadzam sie z toba poniewaz prawdopodobnie pierwsze pieniadze pojawia sie w koncu 2015 r dlatego musimy wybrac wojta mlodego nie uwiklanego w uklady i ukladziki Nie jestem lajkiem i wiem w jaki sposob stary wyga wykorzystuje naiwnosc swoich wyborcow i furtki prawne do robienia kasy na nastepne wybory i odwdzieczenie sie tym najbardziej aktywnym w czasie kampani wyborczej Prosze zauwarzyc ze wojt w pierwszej kadencji nigdy nie lapie wyrokow natomiast w drugiej zaczyna jesc garsciami