Przedterminowe wybory wójta i rady gminy odbędą się 10 listopada 2013? Wiele na to wskazuje

Jak poinformowało Echo Dnia – jest już gotowe rozporządzenie premiera w sprawie przedterminowych wyborów wójta i rady gminy Piekoszów. Jeśli Donald Tusk złoży pod nim podpis – wybory odbędą się za 2 miesiące – 10 listopada 2013.

Oprócz terminu wyborów rozporządzenie zawiera też między innymi terminy powołania komisji wyborczych i zgłaszania list kandydatów. Więcej informacji na stronie Echa Dnia – czytaj dalej.

Do czasu wybrania nowego wójta i rady gminy Piekoszów ich obowiązki pełni Bożena Szczypiór.

17
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
mieszkaniec gminyMichałzenekKinga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
burok z brenicy
Gość
burok z brenicy

Ciekawe czy ex radny z Brindizi znowu wystartuje na swoje stare stanowisko….
A gdy znowu zadecyduje o tym , to czy dotrzyma starych obietnic wyborczych?……
Wot taka moja wiejska refleksyja.

Jarek
Gość
Jarek

Mam nadzieję, że nie będzie tych wyborów. To będzie katastrofa dla naszej gminy. Jeszcze przez rok będą trwonione pieniądze jako przedsmak przyszłorocznych wyborów.

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…myśle że ktoś wysłucha Twego głosu ,brzmi to bardzo logicznie i roztropnie..bo jak przy takich długach można pchać się w dalszą odchłań ..bedzie katastrofa ekonomiczna a dla kampani przed wyborami nie ma znaczenia….gminne społeczeństwo i tak wybierze tych co chce wybrać…trzeba tylko ludzi zmobilizować do udziału w wyborach,tylko wysoka frekwencja uniemożliwi wybranie „SWOICH” ….

karol
Gość
karol

Jestem przeciwnikiem przedterminowych wyborow ze wzgledow ekonomicznych gminy ale jezeli dojdzie do wyborow nie dajcie sie zwiesc starym klamliwym wyjadaczom .zaglosujmy za kandydatem mlodym i bez wyrokow sadowych kandydatem

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Który to taki?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Na pewno pierwsi zgłoszą się ci z kilkoma wyrokami,nie wątpliwie tacy są.

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…hymmmm …Wy tu o wyborach a mnie interesuje kwestia starego składu RG.Wójt ma zarzuty a przecież sam nie podejmował decyzji..pisano że sprawa rozwojowa i co ,nic się nie dzieje…to może on niewinny???? ….bo jeśli winien to może trzeba zajrzeć do „obejścia” byłych radnych,przyjrzeć się gdzie rodzina pracuje…pytanie zasadnicze ….Kto materialnie odpowie za przekręty i żłe decyzje?…kto pociągnie do odpowiedzialności karno-materialnej urzedników za niemoc decyzyjną bez”poparcia”i układów ??????????

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

według mnie jest proste rozwiązanie;wycenić majatek wójta zlicytować [ten rozpisany na rodzinę też] i gmina nie posiada zadnego długu doprowadził do tego niech odpowiada za to

mpodzamcza
Gość
mpodzamcza

…jeszcze jedna rzecz.dobrze sie stało że obniżono pensje wójta(w areszcie) ale dla nowo wybranego trzeba to zmienić !!!!!!! nie będzie dobrego szefa gminy za tak małą pensje…..

Kinga
Gość
Kinga

Na rok przed wyborami potrzebny jest ktoś prężny, odważny spoza układów, najlepiej spoza gminy. Taki, który będzie kontynuował program naprawczy i nie będzie zaciągał długów na potrzebny kolejnej kampanii wyborczej.

karol
Gość
karol

Czas na mlodych ambitnych ktorzy dobro gminy beda stawiac na pierwszym miejscu Ci ktorzy sprawowali juz urzad wojta oskubia gmine dokumentnie bo zeby wygrac wybory w przyszlym roku potrzebna jest kasa Wojt w pierwszej kadecj robi wszystko zeby wybrano go na nastepna kadecje Wdrugiej kadecji ustawia wszystkie organy pod swoja komende i zaczyna robic kase Kazdy radny i soltys widzi to jak na dloni tylko nie uswiadamiaja mieszkancow zeby ludzie nie zadawali zbednych pytan a sa kandydaci na wojta ktorzy maja ogromne dlugi i stawiaja wszystko na jedna kakte Na kwiatkach trudno dorobic sie majatku

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ktoś spoza gminy nie będzie dobrym kandydatem. Nikogo tak nie interesują sprawy dotyczące wsi jak kogoś kto tu mieszka i żyje.

karol
Gość
karol

Nie trzeba szukac kandydatow z poza gminy mysle ze i w naszej gminie znajda sie kandydaci bez wstydliwej przeszlosci ale i na nich ktos kto jest mistrzm w pisaniu paszchwili bedzie prubowal zaszkodzic uczciwym kandydatom Jeszcze nie ma kalendarza wyborczego a juz jeden z prawdopodobnych kandydatow na wojta przegral trzy sprawy za wydanie paszchwila podlanczajac go do gazetki lokalnej Strach pomyslec co bedzie dalej

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ludzie APELUJĘ podpisujcie listy poparcia mądrym kandydatom i mam tu na myśli radnych i wójta. Myślę, że żaden z obecnych radnych i poplecznik nie powinien wejść do rady.

zenek
Gość
zenek

jestem tego samego zdania

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wydaje mi się , że przegrał jedną sprawę, a to nie do końca prawda , bo w-ce dostał delegację z gminy , a dla gminy nic z tego wyjazdu nie wynikało , reszta chyba spraw to ugody .

Michał
Gość
Michał

Większość to były ugody ponieważ Sąd chciał szybko rozpatrzeć sprawy wskazując winnego. który ma przeprosić. To, że wicewójt zgodził się na to świadczy o tym, że posiada wysoką kulturę osobistą i chciał przedstawić dokumenty. Czy jego wyjazd miał przełożenie na gminę czy nie można oceniać po ofertach jakie pojawiły się na http://www.lcoi.pl