Wybory za miesiąc a nadal nie wiadomo na kogo głosować

Kto kandyduje na stanowisko wójta i radnych gminy Piekoszów? Tego nadal oficjalnie nie wiemy. Do przedterminowych wyborów został miesiąc.

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej jest tylko lista komitetów, które zgłosiły udział w wyborach. Na liście jest 14 komitetów, niestety nie ma jeszcze nazwisk zgłoszonych przez nich kandydatów – termin zgłaszania kandydatów na radnych mija 11 października, a na wójta – 16 października. Pod koniec przyszłego tygodnia powinniśmy więc poznać nazwiska wszystkich kandydatów. Znamy natomiast nazwiska pełnomocników zgłoszonych do PKW komitetów wyborczych – jest wśród nich kilka, które nie pozwalają zapomnieć o odwołanej w referendum radzie gminy.

Kampania wyborcza też na razie jest bardzo niemrawa – widziałem tylko jeden mały plakat kandydata na wójta (Franciszka Filipiaka) i nie podpisaną przez nikogo gazetkę pod tytułem „Wyborczy głos Piekoszowian”. Być może kampania rozkręci się nieco w najbliższą niedzielę za sprawą zaplanowanej na ten dzień akcji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „PiS-owe ŚWIĘTOkrzyskie Piekoszów 2013″…

22
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
olgamieszkaniectomekPBobywatel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czerepah
Gość
czerepah

…………www.krzysztof-lipiec.pl…..
….tak wygląda w szerokim pojeciu rozdział kościoła od państwa ……
…..kampania pis-u w Piekoszowie rozpoczyna sie od mszy ….
….kiedyś przed okrągłym stołem członkowie jedynie słusznej parti mieli niepisany zakaz chodzenia do kościoła ……obecnie kto chce się liczyć i kandydować, bezwzględnie co niedziela w pierwszym rzędzie ma stać …..ot doktryna wyborcza …..

czerepah
Gość
czerepah

…hymmm -oprocz nazwisk kandydatów przydałby się krótki życiorys …
…..http://nk.pl/#profile/1737449

karol
Gość
karol

Popieram i mysle ze taki krotki zyciorys jest kanieczny zeby nie bylo domyslow i zbednych plotek Kazdy zkandydatow powinien opisac krotko swoja dotychczasowa karjere czy nie ma wstydliwej przeszlosci co do tej pory zrobil dla swojego mieszkanca oroz w skrucie swoj program wyborzcy Dotyczy to rowniez kandydatow na radnych Mysle do tych zyciorysow powinny byc podlaczone oswiadczenia lustracyjne

czerepah
Gość
czerepah

…wszyscy już byli,czas na kobiete na tym stanowisku ??????????????????????

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ale kobieta już była! Na samym początku tej demokracji. I była z Jaworzni. Tylko, że cóś krótko była. Tak ze trzy miesiące. Hihihi!!!

czerepah
Gość
czerepah

na początku to kazdy kto miał zdjęcie z Lechem wygrywał wybory z najlepszym fachowcem

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ale skąd wziąć kandydatkę na to stanowisko,nie widzę takiej,może ktoś ma jakieś propozycje

karol
Gość
karol

Jest w Jaworzni na razie kandyduje ponownie na bezradna po zakonczonej kadencji mochery wybiora ja na wojta gminy Piekoszow dla jaj

obywatel
Gość
obywatel

Z tego co wiem, to do dziś jest termin rejestracji kandydatów na radnych , a do 16 października na wójtów, więc spokojnie z nazwiskami. PiS zaczyna od mszy, czy powiedzieli w jakiej intencji???
A co do kampanii, to trochę materiałów – gazetek programowych, widziałem wydanych przez inicjatorów referendum, jedną gazetkę ale plagiat pana Salwy i jedną ulotkę pana Filipiaka – także nic w niej nie było interesującego.

czerepah
Gość
czerepah

cyt. „Z tego co wiem, to do dziś jest termin rejestracji kandydatów na radnych” .
..bedzie dla mnie rzeczą niepojętą jeśli wśród tej listy znajdą się stare nazwiska osób odwołanych .

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Niestety pojawią się! mogę pomylić osoby z nazwiskami dlatego nie napiszę ale wiem z pewnością że kilku startuje.

tomek
Gość
tomek

tak w intencji Ojczyzny…

czerepah
Gość
czerepah

No to jest gorzej niż za czasów jedynie słusznej parti .

tomek
Gość
tomek

wg mnie i info na stronie pkw to oprocz p. Filipiaka kandydowac bedzie jeszcze p. Zawierucha i Bogucki

obywatel
Gość
obywatel

Słuszna intencja Mszy. Natomiast nazwiska – osoby, które pojawiają się na giełdzie wójtów, niech się dobrze zastanowią w co się pchają. Ta krótka kadencja 12 miesięczna, to musi być ciężka orka i podejmowanie niepopularnych decyzji, mających na celu choć trochę uzdrowić gminę. Tego bałaganu po Dąbrowie i radnych nie da się posprzątać w kilka miesięcy. Stali bywalcy na listach o tron wójta, nie zdają sobie sprawy, że mogą w przyszłych wyborach 2014 być spaleni, bo nic nie zdziałają a wyłączą całkowicie światło w gminie i sprzedadzą nieruchomości które jeszcze zostały – aby zabezpieczyć sobie pensje i urzędnikom.