Wpisy z miesiąca : listopad 2013

Nagrania z sesji rady gminy 20 i 28 listopada 2013

Zapraszam do obejrzenia kilku filmów, które nagrałem podczas pierwszej – dwudniowej sesji rady gminy, która odbyła się 20 i 28 listopada 2013.

Nowy rozkład jazdy linii nr 18

Jak już pisałem – od niedzieli 1 grudnia 2013 autobusy linii nr 18 wracają na starą trasę – będą jeździć z pętli w Micigoździe przez Piekoszów, osiedle i Podzamcze do Kielc. ZTM opublikował już zaktualizowany rozkład jazdy.

Pelagia Rusiecka przewodniczącą Rady Gminy

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy udało się wreszcie przeprowadzić skuteczne głosowanie – przewodniczącą rady została Pelagia Rusiecka.

W czwartek – 28 listopada odbędzie się dalszy ciąg pierwszej sesji nowej rady gminy

Pierwsza sesja nowej rady gminy odbyła się 20 listopada ale została przerwana po dwóch głosowaniach w sprawie wyboru przewodniczącego rady, w których żaden z trzech kandydatów nie uzyskał wymaganej większości głosów.

Autobusy linii nr 18 wracają na starą trasę od 1 grudnia 2013!

Dobra wiadomość dla pasażerów linii nr 18 – od 1 grudnia 2013 autobusy będą kursowały na „starej” trasie, czyli z pętli w Micigoździe przez Piekoszów, osiedle i Podzamcze.

Dlaczego skrzyżowanie ulicy Czarnowskiej z Sikorskiego zostało wyłożone kostką brukową?

Ostatnio dostaję sporo maili z takim pytaniem. Sporo osób jest oburzonych, podobno na cb-radiu kierowcy przejeżdżający przez Piekoszów ostrzegają się przed tą „niespodzianką”. Postanowiłem sprawdzić, co to jest i czy tak jest w projekcie.

Wójt Zbigniew Piątek. Są oficjalne wyniki drugiej tury wyborów

Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza – Zbigniew Piątek wygrał drugą turę wyborów na stanowisko wójta gminy Piekoszów. Otrzymał 3082 głosy – czyli ponad 56 procent.

Zbigniew Piątek nowym wójtem gminy Piekoszów?

Radio Kielce podało, że to Zbigniew Piątek wygrał drugą turę wyborów na wójta gminy Piekoszów. Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej nie ma jeszcze jednak żadnych informacji na temat wyników głosowania ani nawet frekwencji.

Cisza wyborcza przed drugą turą głosowania w wyborach wójta

Za niespełna półtorej godziny – o północy rozpoczyna się cisza wyborcza przed drugą turą wyborów. Głosować będziemy w niedzielę w godzinach 8.00 – 22.00 w tych samych lokalach wyborczych, w których odbywała się pierwsza tura wyborów.

Ciekawe rozmowy z kandydatami w Radiu Kielce

Nie jestem fanem i słuchaczem Radia Kielce ale wysłuchałem dzisiejszych wywiadów ze Zbigniewem Piątkiem i Wiesławem Jóźwikiem. Jestem pod wrażeniem!

Nowym radnym nie udało się wybrać przewodniczącego na sesji rady 20 listopada 2013

Właśnie zakończyła się (a w zasadzie została przerwana) pierwsza sesja nowej rady gminy. Mimo dwukrotnego głosowania nie udało się wybrać przewodniczącego rady.

64 pytania do … – czyli czat z kandydatami na wójta gminy Piekoszów

Na 5 dni przed drugą turą wyborów wójta naszej gminy Echo Dnia zorganizowało czat z kandydatami, na których będziemy głosować 24 listopada. Wiesław Jóźwik i Zbigniew w sumie przez dwie godziny odpowiadali na pytania internautów.

20 listopada 2013 odbędzie się pierwsza sesja nowej rady gminy

W najbliższą środę – 20 listopada 2013 będziemy mieli okazję osobiście poznać nowych radnych.