64 pytania do … – czyli czat z kandydatami na wójta gminy Piekoszów

Na 5 dni przed drugą turą wyborów wójta naszej gminy Echo Dnia zorganizowało czat z kandydatami, na których będziemy głosować 24 listopada. Wiesław Jóźwik i Zbigniew w sumie przez dwie godziny odpowiadali na pytania internautów.

Każdy z kandydatów odpowiadał na pytania zadawane na czacie przez godzinę. Wiesław Jóźwik zdążył odpowiedzieć na 40 pytań, Zbigniew Piątek – na 24.

Zapis pytań i odpowiedzi jest dostępny na stronie Echa Dnia:

Jeśli chodzi o moje odczucia, to odpowiedzi kandydatów specjalnie mnie nie zaskoczyły i nie dowiedziałem się niczego nowego… z małym wyjątkiem. Zbigniew Piątek zapytany o to, co zrobi w pierwszej kolejności gdy zostanie wójtem, odpowiedział:

Pierwsza decyzja – ustalenie wysokości podatku na przyszły rok.
Prawdopodobnie zostaną na poziomie roku bieżącego.

I to mnie zastanowiło, ponieważ z tego co wiem – rada gminy w osobie pani komisarz w dniu 14 listopada 2013 uchwaliła już podatki na przyszły rok (gruntowy pozostaje bez zmian, a od nieruchomości wzrośnie do 40 groszy za metr kwadratowy), a tydzień wcześniej podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia programu naprawczego dla gminy Piekoszów, która zakłada m.in zniesienie zwolnienia mieszkańców z podatku od nieruchomości.

Oznacza to, że od 1 stycznia 2014 każdy z mieszkańców zapłaci więcej – właśnie o ten podatek od nieruchomości, którego do tej pory nie płaciliśmy (byliśmy z niego co roku zwalniani) i którego stawka wzrośnie aż czterokrotnie – z 10 do 40 groszy za metr kwadratowy.

23
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JanSaskyaTSATomaszkrystian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
karolina
Gość
karolina

wiadomo coś w sprawie 18? kiedy będzie jezdziła po starej trasie?

łukasz
Gość
łukasz

po raz kolejny okazuje sie iz p. piatek nie wie co mowi i ze musi miec sztab nowych ludzi zatrudnionych aby rzadzic wiec chyba odpowiedz na kogo glosowac jest jasna chociaz nie podoba mi sie ten wybor

Anonim
Gość
Anonim

Oczywiście lepiej zagłosować na kogoś kto na wszystko co udało mu się zrobić wziął kredyty… Ciekawe skąd je wziął… Może tak jak Pan D. z pensji nauczycieli? Wiem coś o tym, sama żyję w pedagogicznej rodzinie. I nie dość że pensja nauczyciela to marne 2000 zł na całą rodzinę to jeszcze dostawano ją w połowie miesiąca. A 13-nastki do tej pory nie widziano.

paweł
Gość
paweł

to głosuj na Jóźwika – spłacaj dalej jego długi…. a no i może popadnijmy w nowe. po co nam światło w nocy, normalnie kursujący autobus i cała reszta „udogodniej”. już był wójtem i co zrobił? DŁUGI!

czerepah
Gość
czerepah

…czy jest możliwa taka opcja ?…bojkot drugiej tury wyborów ….. przekroczenie terminu 12 miesiecy ….komisarz do ustawowego dnia wyborów samorzadowych ….

an
Gość
an

Jakie ugładzone pytania dostał Piątek ? Nie jest członkiem Pisu tylko jest popierany przez Pis ale partia finansowo wspiera. A w życiu nikt nic nie daje za darmo. Nawet Lubawski, który daje przed wyborami a po wyborach powie , że zaistniały nowe okoliczności i pomimo dobrych chęci pięniędzy dać nie może.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

podatki będą uchwalone w nowym budżecie na 2014r,który uchwali nowy wójt i rada,a to co uchwaliła pani komisarz to plan naprawczy i prognozy na rok 2014r

Anonimowo
Gość
Anonimowo

oby to była prawda bo polecimy.a co do wyborów to tylko Wiesław J.

obywatel
Gość
obywatel

Tylko Jóźwik wie co mówi, to co powiedział Piątek ni jak się ma do aktualnej sytuacji, on po prostu nic nie wie. Panie Piątek Jaki audyt w gminie, już jest zatwierdzony program naprawczy dla gminy przez radę i wojewodę.

krystian
Gość
krystian

Pan Piątek napewno lepsze zło będzie godnie reprezentować naszą gmię.Człowiek któremu nie zależy na pieniądzach bo ma swoich na tyle.Człowiek reprezentatywny dajmy mu szansę.Pan Jóźwik tą szansę już miał i ją zmarnował.

czerepah
Gość
czerepah

….PB !!!!!!
….kasujesz wpisy,całe tematy …lekceważysz tych co wykazują aktywność …..idziesz w kierunku trzech kliknęć na tydzień ….

Tomasz
Gość
Tomasz

Dzień dobry
Pisałem w tej sprawie już na maila do Właściciela Bloga i nie uzyskałem odpowiedzi.
Spróbuję więc jawnie tu: jaką dokładnie wizję dla transportu ZTM/MPK miała dla Gminy Komisarz, a jaką mają obaj Kandydaci? Jedyne co zauważyłem i w czacie i rozmowie Radia Kielce to słowa Pana Józwika o przywróceniu kursów. Nie jestem ani za jednym ani za drugim kandydatem ale pytam gdyż Mieszkańcy powinni dokładnie znać wizję i plany obu panów w tak ważnej sprawie jak dojazd godziwy z Kielc i do Kielc.
Proszę o odpowiedz- Z poważaniem Tomasz lat 25

TSA
Gość
TSA

NO tak no to mamy podwyższony podatek, oczywiści za wode płacimy tak jakgdyby była ona ze świętego źródełk w Lourdes albo Lichenia. Kurcze czy wszystko ma sie odbywac kosztem ludzi? Niedługo myć sie będziemy w misce, a na pranie to tylko deszczówka, Znajac zycie cena za m3 wody nigdy nie zostanie obniżona.

Jan
Gość
Jan

Wysoka cena wody i ścieków jak w mieście wojewódzkim a infrastruktura jak w Pcimiu. Nawet za Dąbrowy była 100% ulga od metrażu domu a Szczypiór 0,40 zł za metr kwadratowy. To prawdopodobnie dopiero początek ,,planu naprawczego” czytaj złupienia mieszkańców. A urzędniki dzielnie trwają na swoich wysoko płatnych pozycjach. Sekretarzowi to obojętne bo i tak mieszka w Kielcach. Osobiście nie mam nic do Piątka . Z wyglądu nawet i poczciwy człowiek. Ale jest jedno ale. Gdy on zostanie wójtem to będzie konserwacja starego systemu. Kopia rządów Lubawskiego. Dociążanie mieszkańców i przedsiębiorców podatkami i wysokie pensje dla urzędników oraz wzrost ich liczby.… Czytaj więcej »

obywatel
Gość
obywatel

Ciekawe kto Piątkowi pisał odpowiedzi, bo w radio gość kompletnie nic nie wiedział o gminie.

obywatel
Gość
obywatel

Jóźwik na czacie przynajmniej napisał konkretnie, wie czego chce dla dobra gminy!!!!!!!!!!!!!!!!