Gorąca kampania wyborcza przed drugą turą wyborów wójta gminy Piekoszów, które odbędą się 24 listopada 2013 [gazetki kandydatów]

Walka między kandydatami na urząd wójta gminy Piekoszów robi się coraz bardziej zacięta. Kilka dni temu do mieszkańców trafiła gazetka Wiesława Jóźwika, a dzisiaj przed kościołem rozdawane były gazety Zbigniewa Piątka. Oprócz tych oficjalnych materiałów wyborczych na tablicy ogłoszeń w Piekoszowie pojawiły się niepodpisane ulotki, które jednak szybko zostały zerwane.

W gazetce Wiesława Jóźwika możemy przeczytać między innymi o tym, że w poprzednich wyborach popierali się nawzajem: Zbigniew Piątek i Tadeusz Dąbrowa, zamieszczone zostały też cytaty i kopie fragmentów ich ulotek wyborczych. Poruszona została też sprawa propozycji debaty wyborczej przed drugą turą, którą Zbigniew Piątek odrzucił.

Dzisiaj przed kościołem w Piekoszowie rozdawane były duże, kolorowe gazety komitetu wyborczego Zbigniewa Piątka. Są w niej między innymi podziękowania dla mieszkańców za oddane głosy w pierwszej turze, poparcie znanych polityków Prawa i Sprawiedliwości i gratulacje dla wybranych radnych, a także wywiad z kandydatem i zaproszenie na spotkanie przed drugą turą wyborów.

Poniżej zamieszczam zdjęcia obu gazetek i ulotek, które krótko wisiały na tablicy ogłoszeń przed urzędem gminy w Piekoszowie.

„Wybory w Piekoszowie” – biuletyn informacyjny KWW „Inicjatorzy Referendum”:

„Piekoszowski Kurier Wyborczy” – magazyn informacyjny KWW Piekoszowska Inicjatywa Samorządowa:

Ulotki, które wisiały na tablicy przed urzędem gminy w Piekoszowie:

37
Dodaj komentarz

avatar
25 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
obserobywatelrozbawiony Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Szczerze powiedziawszy myślałam nawet, żeby głosowac na pana Jóźwika – ale po tym, co robi w gazetce – chyba mu podziękuję. jak dla mnie takie jeżdżenie na przeciwniku to tylko powód do wstydu 😉 Z resztą jako wójt wczesniej się nie wykazał.

biki
Gość
biki

Wstyd?czemu? jeszcze mam takie gazety ,jak się wzajemnie promowali.Co ludzie już zapomnieli?możliwe ,Teraz sportowiec z klerem patriotów strugają .

mieszkanka
Gość
mieszkanka

na pierwszym miejscu trzeba pokazać swoje podwórko,prowadząc działalność gospodarczą ile razy brał jakąkolwiek dotację ,jak się rozwinęła jego firma a nie co on by zrobił w gminie jak u siebie nie ma efektu

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Pis podobno jest za polityką prorodzinną to dlaczego wydaje olbrzymie kwoty na raklamę Piątka a nie na biedne rodziny?

anonim
Gość
anonim

Nie głosuję na Piątka bo jest z Pisu. A oni są hipokrytami. Jedno mówią a drugie robią.

Jan
Gość
Jan

Piątek zle pobrał nauki z socjotechniki lub je zle zastosował bo ma rozłożone dłonie na znak otwartości jednakże jego mimika twarzy przeczy temu wręcz świadczy o jego zamkniętości . Wreszcie splecione dłonie niby jak u męża stanu a wzrok nieobecny. Zle pana wyszkolili.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Proponuję aby autorzy wpisów przeczytali ze zrozumieniem to co napisali. Same brednie i jad.
Ja zagłosuję na Piątka, ponieważ jestem pewien że nic nie zrobi i utrzyma stagnację i w kolejnych wyborach mieszkańcy mu podziękują. Za rok może pojawi się kandydat który zaproponuje coś sensownego lub ktoś po prostu uczciwy.
Z kolei jeśli wygra WJ, to 100% nie wypuści z łap stołeczka. A jak to zrobi… to mam nadzieję że nie będziemy mieli okazji się przekonać.
Pozdrawiam wszystkich i życzę spokoju w podjęciu rozważnej decyzji.

anonim
Gość
anonim

A ciekawe jakich bredni dopatrzył się ,,mieszkaniec” we wpisach innych autorów? Oczywista oczywistość – że pan manipuluje by przeforsować swojego jeszcze ,,kryształowego” kandydata.

Inny
Gość
Inny

A to by byl nawet dobry powod do zaglosowania na Piatka!
Chyba tez tak zrobie!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

dziękuję,że pan redagujący blog,udostępnił te materiały,teraz wyborcom pozostanie je ocenić,treść i merytoryczność i co nas czeka od ich autorów.

anonim
Gość
anonim

co były kolarz morze wiedzieć o rządzeniu gminom porażka takiego wójta mieć

borówka
Gość
borówka

No i co że były kolarz… Chyba nie ma żadnych szkół, ani wyższych uczelni o profilu: „piastowanie urzędu wójta”. Równie dobrze można zapytać co o rządzeniu gminą może wiedzieć nauczyciel, inżynier, czy historyk? Liczy się charakter człowieka i to co ma w głowie, a nie jego wykształcenie, czy zawód . Nie jestem za Piątkiem, ale drażni mnie takie podejście do sprawy.

Jagda
Gość
Jagda

I tu się pani wykazała głęboką niewiedzą proszę pani. Są szkoły o profilu zarządzania administracją publiczną w tym i samorządową. Wreszcie są takie kierunki studiów jaki miała p. Lisowska . Wreszcie całe mnóstwo kierunków studiów podyplomowych związanych z samorządem terytorialnym. I z resztą pani wypowiedzi całkowicie się niezgadzam. Ileż mądrości i jakie charaktery mają osoby pijące tanie wino pod sklepem? Oni najlepiej się znają na wszystkim. A poza tym niech pani pisze konkretnie o jakichś faktach, zdarzeniach a nie o swoich stanach emocjonalnych. Mnie drażni pani rozdrażnienie.

ciekawy
Gość
ciekawy

szkoda że p Jóźwik nie miał na tyle odwagi żeby stanąć twarzą w twarz z p Mysiór na debacie, czegoś się obawiał? więc niech się teraz nie popisuje.

karol
Gość
karol

Rozumiem Jozwika ze chce stanac na nogi kosztem gminy ale na milosc boska nie obrzucaj blotem rywala bo to ma odwrotny skutak Juz przy poprzednich wuborach byla podobna sytuacja i wygral przeciwnik Mysle ze po ukazaniu sie kolejnej ulotki Jozwika zwolennikow bedzie ubywac poniewaz ja po przeczytaniu nie mam watpliwosci kto powinien piastowac urzad wojta

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

Jóźwik miał aż nadto odwagi , ale czasu mu nie starczyło bo miał 12 swoich zebrań a nie jedną debatę centralnie sterowaną. Mam wrażenie, że ta pani to jak ,,królik z kapelusza” wyciągnięta przez ,,magika” z OGRODNIKA ma robić za ideał, ale czego?

rozbawiony
Gość

Przeczytałem tą ulotkę rozdawaną przed kościołem. Tam nie ma NIC!!!!!! ten facet nie ma żadnej koncepcji!!!!! Jest promowany przez kapitał kilku biznesmenów którzy nie dokończyli interesów ( wykupu ziemi ) bo im dąbrowę zamknęli, i tyle. Ten gość jest figurantem, on nic nie wniesie a raczej wyniesie z majątku gminy!

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

NIE JESTEM ZWOLENNIKIEM P.JOZWIKA ALE P.PIATEK JAKO PRZEDSTAWICIEL PISu.MOJEGO GLOSU NIE DOSTANIE…A TAK NA MARGINESIE AGITACJA POD KOSCIOLEM…ZENADA …WYGANIA SIE WOLOTARIUSZY WOŚP ,KTORZY ZBIERAJA NA SZLACHETNE CELE, A JEDNOCZESNIE POZWALA SIE ROBIC KAMPANIE WYBORCZA POD KOSCIOLEM PISiorom. PANIE PIATEK JAKO KIBIC DARZE PANA DUZYM SZACUNKIEM ZA WYNIKI SPORTOWE,ALE NIE WIDZE PANA JAKO WOJTA W PIEKOSZOWIE.

Obserwator
Gość
Obserwator

Czyżby Pan Jóźwik tak się bał Piątka, że w swojej gazetce poświęca dwie strony tylko jemu??????

czerepah
Gość
czerepah

…ma kto pomysł jak unieważnic te wybory !!!!!!!!….nie ma na kogo głosować…jeden z wyrokiem za wyłudzenie …smród do końca życia ..drugi kolarz popierany przez „ekipe Smoleńską” …masakra …

zniesmaczona
Gość
zniesmaczona

aż dziw bierze, dlaczego ci dwaj przeszli do drugiej tury… wypadałoby nie iść teraz na wybory, ale być może tymi kategoriami myśleli ludzie, którzy nie przyszli 10.11 i stąd ten wynik…(?) dlatego trzeba wybrać, tak jak podpowiada logika – nie sumienie p.Jóźwik miał szansę i pokazał na co go stać…p.Piątek może i nie ma doświadczenia (ale który kandydat na wójta wcześniej miał? nie pamiętam) no i ten PIS, który go popiera…ale na szczęście tylko popiera, bo p.Piątek nie należy do partii…więc jest jeszcze nadzieja Dlatego nikt nie wie co będzie dalej, ale może wybór człowieka, który nie jest uwikłany w… Czytaj więcej »

obywatel
Gość
obywatel

Pan Piątek mówi o 15milionach od pana Lubawskiego. Śmieszne bo te pieniądze to kasa z Unii Europejskiej na inwestycje, a nie spłatę długów gminy Piekoszów!!! Pan Piątek nie powiedział jeszcze o jednym, żeby skorzystać z tej kasy to trzeba mieć 40 % wkładu własnego czyli 6 milionów złotych. Bardzo proszę nie okłamywać mieszkańców gminy Piekoszów!!!
Chyba, że pan Piątek chce jeszcze bardziej pogrążyć naszą gminę w długach.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

dlaczego wprowadzasz w błąd ludzi,koszt tych pieniędzy to 15%,czyli ok 2mln,a więc gmina zarabia ok 13mln pln,wydaje mi się to dobrym interesem.

obywatel
Gość
obywatel

Co do gazetki Jóźwika, to prawda że jedne i te same osoby się stale popierają i siedzą na stołkach za dobre pieniądze w naszej gminie. Pytanie o rodowód pana sekretarza i prezesów ZUK, taki krótki przykład?

czerepah
Gość
czerepah

…kto by nie wygrał nic w tak krótkim czasie nie zmieni …kilka rad dla zwycięscy …pensja włąsna stosowna do wyników…radni nie powinni być zatrudnieni w jednostkach budżetowych podległych gminie(w przeciwnym razie będą dbać tylko o własną „dupe”)….sesje rady tylko w soboty!!!!!! …. wynagrodzenie radnego jak za delegacje w pracy ….

zły
Gość
zły

Czas chyba zrobić gazetkę i przypomnieć Panu J. jego wyroki. Da mnie człowiek , który miał jakikolwiek wyrok powinien być skreślony. Ale z zażenowaniem się patrzy na to jak jeden kandydat obrzuca drugiego g…..

Inny
Gość
Inny

Ja tez nie bede glosowac ani na Piatka (bo z PISu) ani na Jozwika (za te bezimienne ulotki)

obser
Gość
obser

Dziś na ramach strony Echo Dnia odbędzie się czat z udziałem kandydatów na wójtów naszej gminy. O godz. 11.00 z P. Z. Piatkiem, zaś o 12.00 z P. Wiesławem Jóźwikiem. Źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131119/POWIAT0115/131118924

obywatel
Gość
obywatel

Czat się odbył, tylko jak pan Piątek miał swój występ to strona została zablokowana na 30 minut, czyżby przypadek, czy też nie chciał usłyszeć trudnych pytań.
Echo Dnia – nie popisało się z tym czatem, nie można się było w ogóle połączyć.

saskya
Gość
saskya

Ja się połączyłam bez problemów, pan Piątek odpowiadał bardzo wolno, na żadne z moich pytań nie udzielił odpowiedzi. Miał za to czas odpowiadać na temat urody swojej córki- chyba ze trzy pytania tego dotyczyły. Natomiast pan Jóźwik odpowiadał szybko, konkretnie i na temat, mało tego odpowiadał na trudne pytania. Widać, że się nie bał trudnych pytań.

Ciekawy
Gość
Ciekawy

Liczyłem na coś więcej od Pana Piątka , a tu dostałem lejum-polejum. Czyli jednak JÓŹWIK dostanie mój głos.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

zastanawiam się czytając posty, że Pan Jóźwik jest ok, że będę na niego głosował … itp. co kieruje tymi osobami? czy mają w tym jakiś interes? czy to jest może jego rodzina? Przecież ten Pan już był Wójtem i chyba z tego stołka go wywalili !!!! Skończył swoją kadencję z wyrokiem i co teraz myślicie ze się zmienił, że będzie lepszy. Ludzie opamiętajcie się (oni już byli). I teraz jeszcze ta jego negatywna kampania, w której się nie skupia nad gminą tylko nad kontrkandydatem (pomijając już fakt że przez ten rok do następnych wyborów wójt będzie miał „związane ręce” ze… Czytaj więcej »

xyz
Gość
xyz

Nie mierz wszystkich swoją miarą, a program wyborczy Jóźwika jest bardzo jasny, konkretny tylko trzeba umieć czytać tekst ze zrozumieniem.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Poczytajcie sobie czat z Jóźwikiem. Super konkretne i merytoryczne odpowiedzi, nie boi się trudnych pytań. Udziela odpowiedzi nawet na pytania dotyczące tego nieszczęsnego wyroku, który mu ciągle wywlekają. Nie chce być królikiem doświadczalnym na którym Piątek się uczy. Jóźwik ma mój głos!!!

obywatel
Gość
obywatel

Szanowni Państwo, to Jóźwik pobudził nas i otworzył oczy robiąc referendum. Program ma jasny i czytelny tzn; spłata zobowiązań aby odzyskać płynność finansową gminy i odblokować konta zajęte przez komornika, włączyć oświetlenie, bo chodzi o nasze i dzieci bezpieczeństwo – którego nie da się przeliczyć na pieniądze, zbudować wodociąg do zachodniej części prawie 6 tysięcy mieszkańców). Ponadto, za jego kadencji dużo zrobił ( oczyszczalnia, którą mu zarzucano że jest za duża , a teraz okazuje się że za mała, sale sportowe, chodniki i oświetlenie całej gminy)Co do wyroku, to zauważcie, że usiłowanie wyłudzenia odszkodowania nie miało być dla niego a… Czytaj więcej »

JAWORZNIANIN
Gość
JAWORZNIANIN

Mój głos dla Pana Piątka nie obiecuje rzeczy wie jaka jest obecna sytuacja gminy, Pan Jóźwik obiecanki cacanki a za co on chce to zrobić miał swój czas to go zmarnował. Patrzy tylko aby dopaść się do władzy zniszczyć wszystkich wydając głupie gazetki na poziomie przedszkolaka czemu w tych gazetkach nie napisze nic złego o sobie święty nie jest. Nie umie poradzić sobie ze swoimi problemami a gmnię chce uzdrawiać Dużo zrobił co takiego zaczął zadłużać gminę .Wystarczy spojrzeć na podwórka kandydatów i można śmiało odpowiedzieć kto jakim będzie gospodarzem….

obywatel
Gość
obywatel

Jaworznianin, co ty bredzisz. Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz. Proszę zapoznaj się z audycją radiową i wtedy porozmawiamy, co wie o gminie, finansach i życiu społecznym twój faworyt pan Piątek!!!!!!!!!