Nagrania z sesji rady gminy 20 i 28 listopada 2013

Zapraszam do obejrzenia kilku filmów, które nagrałem podczas pierwszej – dwudniowej sesji rady gminy, która odbyła się 20 i 28 listopada 2013.

Na początek – nagranie ślubowania nowych radnych. Pytaliście o to, więc publikuję:

W drugim dniu nie byłem na całej sesji ale udało mi się nagrać odpowiedź pani komisarz na pytanie jednego z mieszkańców o podwyżkę podatku od nieruchomości i likwidację zwolnienia mieszkańców z tego podatku:

Na koniec zadałem pani komisarz pytanie o komunikację autobusową w naszej gminie:

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
KSURealnośćTomaszhnsania Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

No cóż mieszkańcy to zweryfikują, prawda jest taka: Pani oczywiście nie zrobiła nic, bo ci co zarabiali krocie nadal zarabiają, mało stworzyli stanowiska dla swoich, które są zbędne i dostają krocie. Kto poniósł konsekwencje, tylko mieszkańcy, bo to oni byli zwolnieni zostali z pracy i to im się podnosi podatki. Wiem co piszę. Szukając pracy w gminach ościennych wszędzie słyszałam odpowiedź „pierwszeństwo mają mieszkańcy”, bo to oni płacą tu podatki. A co u nas pierwszeństwo mają mieszkańcy przy zwolnieniach , to ich się zwalnia, a zatrudnia innych oczywiście nie z gminy. MAM NADZIEJE, ŻE NOWY WÓJT PRZYJŻY SIĘ TYM ZATRUDNIENIOM… Czytaj więcej »

Realność
Gość
Realność

Nie należy spodziewać się efektywnych działań nowego wójta. On jest kukiełką , którą steruje Pis i prezydent sąsiedniego miasta. ,,Żadnych mrzonek panowie” tak powiedział car do Polaków.

ania
Gość
ania

program naprawczy robi sie kosztem biedaków ,bogaci maja auta a biedni ludzi o świcie musza kombinować jak dojechać do pracy, jesli to jest jedna z metod i form wprowadzania programu naprawczego to gratulacje , jak zwykle robi sie ” cięcia” na biednych ludziach

hns
Gość
hns

Moim zdaniem gmina powinna całkowicie zrezygnować z dopłat do Autobusów. 90% (jak nie wiecej) przejazdow do Kielc przypada na prywatne busy. Jak 18-tka zniknie to ludzie będą sobie sami winni. Ceny za busy wtedy pewnie jeszcze podskoczą i będziemy jeździć w tych ciasnych i śmierdzących konserwach!

Tomasz
Gość
Tomasz

Ja uważam że to Gmina jest odpowiedzialna za transport zbiorowy i powinna zadbać o godziwy transport. Używa nie swoich pieniędzy ale pieniędzy Podatników. Korzystają Podatnicy a nie Gmina z transportu zbiorowego. Warto w obliczu oszczędności( z powodu ogromnego długu) może pójść na pewien kompromis. Istnieją już tzw linie komercyjne MPK Kielce, do których Gminy nie dopłacają. Jeżdżą na nich autobusy MPK takie same jak po mieście przeważnie 12-metrowe solarisy lub many. Są to pojazdy niskopodłogowe. Istnieją na zasadzie PKS ale na o wiele wyższym poziomie. Wchodzi się pierwszymi drzwiami,płaci się u kierowców, ale za to kursów jest sporo i Gmina… Czytaj więcej »

KSU
Gość
KSU

Masakra jakaś. Pani Komisarz o malutkich oszczędnościach na ksero, papierze, tonerach a nasi radni nowi nawet nie wspominają o obniżeniu sobie diet.