Nowy rozkład jazdy linii nr 18

Jak już pisałem – od niedzieli 1 grudnia 2013 autobusy linii nr 18 wracają na starą trasę – będą jeździć z pętli w Micigoździe przez Piekoszów, osiedle i Podzamcze do Kielc. ZTM opublikował już zaktualizowany rozkład jazdy.

Oprócz nowej-starej trasy, nie ma w nim większych zmian. Godziny odjazdów zmieniły się o 1-2 minuty, a liczba kursów jest ta sama. Warto pamiętać o tym, że autobus będzie od niedzieli jeździł „w drugą stronę” na trasie Micigózd-Piekoszów, czyli – na przystankach, na których przez ostatnie pół roku wsiadaliśmy – będziemy wysiadać i na odwrót. Mam nadzieję, że za bardzo tego nie zagmatwałem i wiecie o co chodzi 😉

Nowy rozkład jazdy linii nr 18 jest dostępny na stronie ZTM.

28
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
alexisTomaszPBPomidor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pomidor
Gość
Pomidor

Super to tak jakby niebyło wogóle 18 w Piekoszowie. Tylko dwa przystanki – Piekoszów gimnazjum końcowy i początkowy Piekoszów UG to po co te nowe przystanki na ul.Czarnowskiej ? za co tu płacić mzk ? i tu jest pole do popisu dla nowego wójta panie Piątek do roboty

Anonim
Gość
Anonim

Nie rozumiem trochę Pana wypowiedzi 🙂 Przecież autobus będzie normalnie kursował przez Czarnowską?

rek
Gość
rek

A ja jestem za odwołaniem tych 18-tek. Mnie ich prędkość dobija. Jeździłem do szkoły 30 minut(10 lat temu), teraz jest tak samo. Tą samą trasę pokonuję samochodem w 8-12 minut. Jadą EKSTREMALNIE WOLNO! Dzisiaj ciągnął się kilometrowy sznur samochodów za 18tką o ok 16:30, bo ta jechała max 30km/h…
To jest nie normalne żeby wstrzymywać dziesiątki samochodów, bo kilka osób chce się przejechać autobusem. Dla takich osób proponuję busy – o prędkość światła szybsze.
Albo przyspieszyć albo zlikwidować.

pasażer
Gość
pasażer

Mylisz się. Autobusem jedzie od kilkudziesięciu do ponad stu osób jednocześnie. Na całym świecie komunikacja zbiorowa ma pierwszeństwo przed samochodami tylko u nas jest odwrotnie, ale to się na szczęście zmienia. Zbudowane zostały zatoki dla autobusów na całej trasie 18, więc nie wiem jak to jest możliwe, że za autobusem ciągnął się sznur samochodów. Natomiast jeśli z Piekoszowa do Kielc jedziesz w 8 minut, to policja powinna szybko zabrać ci prawo jazdy ponieważ stwarzasz zagrożenie dla innych.

Ola
Gość
Ola

Ty jesteś normalny??? Zlikwidować autobus, bo jakiemuś bucowi się spieszy? Jechałeś kiedyś busem? Ja jechałam i nigdy więcej – jadą z nadmierną prędkością, przejeżdżają na czerwonym świetle, zatrzymują gdzie popadnie…

hns
Gość
hns

Jak Ci się śpieszy to se kup helikopter!
Albo jak tak Ci się podobają busy to się przejedź w tej pędzącej, śmierdzącej konserwie!
Oczywiście że to busy łamią przepisy a nie 18-tka, choć w jednym się zgodzę – dopłaty powinno się zlikwidować – kto chce jeździć komfortowo i bezpiecznie powinien być gotów wydać te parę groszy więcej.

Tomasz
Gość
Tomasz

Pisałem już ponowię mój wpis. Krótko ale temat. Jest wyjście kompromisowe: linie komercyjne MPK Kielce, bez dopłat ze strony Gminy,zasada działania jak PKS, komfort jak na liniach miejskich, bilety płatne u kierowcy, wsiadanie pierwszymi drzwiami.
Co wy na to?-Tomasz

Tomasz
Gość
Tomasz

Ja nie mówię o likwidacji linii miejskich, ale o zapełnienie luk liniami komercyjnymi. W gminie Zagnańsk tak jest i mieszkańcy są zadowoleni.
Pozdrawiam

saskya
Gość
saskya

Pomysł jest, tylko pytanie co masz zamiar z tym pomysłem zrobić?

Tomasz
Gość
Tomasz

Dodam też że linie komercyjne mają za cel uzupełnienie linii ZTM Kielce oraz konkurencję z busami.
A biorąc pod uwagę ile ludzi zmuszonych jest jezdzić busami to MPK na tym nie straci a Mieszkańcy jedynie zyskają.
Pozdrawiam

Tomasz
Gość
Tomasz

Trzeba zrobić listę, zbierać podpisy, a reszta pozostaje już w rękach Wójta. Argument numer jeden w przypadku linii miejskich to pieniądze( a dokładnie ich brak) teraz ten argument pada na miejscu, gdyż to nawet MPK dopłaci Gminie, płacąc za korzystanie z przystanków.
W Zagnańsku się udało, prawie każde sołectwo ma godziwą komunikację.
Pozdrawiam

Tomasz
Gość
Tomasz

Wasz wybór, chcecie jezdzić jak bydło Wasza wola… Oczywiście że wójta, gdyż to Gminy zabiegają o te linie, wspomagają członkowie Starostwa a nawet Sejmiku. Zbieranie podpisów? A od czego macie sołtysów? Ja będę korzystał z MPK czy wy? Ja z serca wam radzę a widzę przysłowie: „dać dłoń to chcą całą rękę”. Ludzie, to wasza wola. Obecnie macie co macie, inne gminy się z was śmieją. Gdy macie szansę coś osiągnąć to najchętniej byście zadzierali nosa i zamiast wykorzystać okazję to naigrywacie się że ja mam zbierać podpisy. Widać jak się chce pomóc to prędzej się dostanie po głowie niż… Czytaj więcej »

hns
Gość
hns

Linie komercyjne MPK – dlaczego nie, ale jak bilety będą przykładowo po 2,5 to busy będą po 2,4 i znowu większość (ja nie) będzie jeździć w tych konserwach, a komercyjne MPK po 3 miesiącach się wycofa. Moim zdaniem szkoda se tym zawracać głowe, wszystko się samo dopasuje, ważne tylko by nie dopłacać do czegoś co przynosi korzyść tylko części mieszkańców. Bo co ja mieszkaniec Brynicy mam z dopłat do 18-tki ???

saskya
Gość
saskya

Dobrze jak jest konkurencja. Ja pamiętam jak jeździłam na studia. PKS kosztował 12-14 zł. Bilet w busie 4 zł, póżniej 7 zł. Ludzie jeździli tylko busami bo pks puszczał drogie, stare autobusy okrężną trasą. Podróż trwała za długo. Dziś nie ma pksu, za to są busy za 14 -15 zł.
Linie kompercyjne MPK – całkiem niezły pomysł. Taki karnet może się opłacać. Dla 10 groszy nie każdy przesiądzie się do busa.

Tomasz
Gość
Tomasz

Panie kochany, wizje? A Gmina Zagnańsk to wizja czy fakt? Uczestniczyłem w tym i znam to od podszewki. To busiarze traktują Was jak bydło, a nie ja. Więc może proponuję ich podać do sądu. Ale Wy zamiast coś z tym zrobić utrzymujecie Wasz obecny stan czyli brak dojazdu do Kielc. Macie sołtysów, którzy znają Mieszkańców swojego sołectwa. Ja nie będę się narażał. Wiem tylko jedno że samych siebie nie szanujecie więc nic dziwnego że chcecie mnie osobę z Kielc angażować do Waszych spraw. Niech Pan mnie nie straszy sądem, gdyż może mnie skażą, ale to zmieni faktu że busiarze będą… Czytaj więcej »

hns
Gość
hns

Panie Tomaszu – co się Pan tak gorączkuje? Przecież wiadomo że każda firma musi sobie to przekalkulować czy się opłaci czy nie, a to co my tu napiszemy to przecież nie ma na to żadnego wpływu? Jak pisałem – busiarze i tak będą jeździć 5 groszy taniej, a dla 95% ludzi te 5 groszy jest najważniejsze bo zarobki są jakie są i koniec!

Tomasz
Gość
Tomasz

Po pierwsze nie paśliśmy krów żeby mnie Pan tykał. Brak zainteresowania świadczy o Państwa wyborze busów czyli braku elementarnych zasad bezpieczeństwa i wygody. Na siłę nie, ale z dobrego serca. Już odradzono mi pomysł 202 bo przecież PKS przegrał na linii Kielce- Łączna przez Zagnańsk. A jednak wyszło na moje, gdyż 202 ma się bardzo dobrze mimo że przecież powiela bardzo 7kę. Rzeczywiście tracę czas, gdyż obecny stan Gminy to poniekąd wynik tego jak super znacie realia Gminy Piekoszów. Niski poziom to ma właśnie Gmina Piekoszów bo poza ZTM nie ma jak dojechać do Kielc. Ale gratuluję służalczego tonu głosu… Czytaj więcej »

Tomasz
Gość
Tomasz

P.S. Ja jedynie napisałem jak traktują busiarze Mieszkańców Gminy i że sobie na to pozwalają wsiadając do busów. Nie znam nikogo poza moją Ciocią(mającą samochód i nigdy nie korzystającą z autobusów) z Gminy Piekoszów więc nie mam zamiaru nikogo tak określać. Nikogo nie pouczam. Decyzja należy do Państwa. Ja tam nie mieszkam, wystarczy mi w zupełności 18,26 i 28 a w razie dalszych cięć linii przez Waszą ukochaną Gminę wybraną Waszymi głosami pozostaje jeszcze pociąg. Więc jak dla mnie i Miasta Kielce jest to obojętne. Dla MPK Kielce również. Przedstawiłem jedynie swoją wizję jako radę jak można pójść na kompromis… Czytaj więcej »

alexis
Gość
alexis

pierwszy dzwonek w podstawowce jest na godz.8 ze Szczokowic 18 jest 7;05 i 7;48 za wcześnie i za pozno dziecko wysiada o 7;16 pod szkola o 15 min ten pierwszy kurs zmienic i jest ok 7;27 szczuk, piekoszow czestochowska 7;22 szkola 7;32