Nowym radnym nie udało się wybrać przewodniczącego na sesji rady 20 listopada 2013

Właśnie zakończyła się (a w zasadzie została przerwana) pierwsza sesja nowej rady gminy. Mimo dwukrotnego głosowania nie udało się wybrać przewodniczącego rady.

Głosowanie nad wyborem przewodniczącego rady było przeprowadzane dwukrotnie. Startowało troje kandydatów – Zdzisław Grosicki, Pelagia Rusiecka i Stanisław Świercz. W głosowaniach żaden z nich nie zdobył bezwzględnej większości głosów, w związku z tym obrady zostały przerwany i dalszy ciąg ma nastąpić w czwartek – 28 listopada.

Sesja trwała prawie 3 godziny, a mimo to nie udało się przegłosować wszystkich punktów obrad. Na dodatek co chwilę były ogłaszane przerwy.

Przedłużająca się sesja pokrzyżowała nieco plany kandydatowi na urząd wójta – Zbigniewowi Piątkowi, który na godzinę 18.00 zaplanował swoje spotkanie przedwyborcze, które miało się odbyć w tym samym miejscu, co sesja rady gminy – w Gminnym Ośrodku Kultury. Tymczasem o godzinie 18.00 sesja jeszcze trwała.

Bardzo licznie dopisali mieszkańcy – na miejscach dla publiczności było kilkadziesiąt osób, wśród nich były wicewójt – Bogusław Krukowski i obaj kandydaci na urząd wójta w drugiej turze wyborów – Zbigniew Piątek i Wiesław Jóźwik.

Pierwsza sesja rady gminy Piekoszow 20 listopada 2013
Pierwsza sesja rady gminy Piekoszow 20 listopada 2013

27
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MłodyrozbawionyPiekoszowianinpawełJulia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bp
Gość
bp

To kiepsko wróży jeśli już na pierwszej sesji tak opornie wszytko idzie..

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To było do przewidzenia, że tak będzie. To kiepsko wróży p. Piątkowi gdy zostanie wójtem. Jóźwik może tylko poskromić te zgraje rządną władzy.

wyborca
Gość
wyborca

Faktycznie pewnie by poskromił bo za jego kadencji przewodniczący zmieniali się co sesja

łukasz
Gość
łukasz

a to p.Sorbian nie kandydował????

Ciekawy
Gość
Ciekawy

Były przewodniczący ma zaprzątniętą głowę szukaniem poparcia dla Pana Z.P. krążą plotki , że razem namawiają do głosowania , no cóż pan Marek chyba obawia się wygranej JÓŹWIKA. Hahaha.

allegro
Gość
allegro

Boi sie i ma racje, to przeciez Sorbian (jak sam przyznal na sesji) bez przerwy donosil do prokuratury na Jozwika.

łukasz
Gość
łukasz

@BP byles na sesji
Dziś radni składali ślubowanie czy kończyli je słowami ” tak mi dopomóż Bóg”?

czerepah
Gość
czerepah

….Art. 20. ślubowanie radnego przed objęciem mandatu
1. Radny przed objęciem mandatu składa ślubowanie:
„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej” …..co świeckie zostawmy w urzedzie a co Boże w kościele …nie jeden dla potrzeb kampani co niedziela stoi w pierwszym rzędzie …..

an
Gość
an

Czerepach miał zmęczoną głowę i pomyliły mu się samorządy. Radni w Piekoszowie to radni gminni a nie powiatowi.A do gminy jest inna rota przysięgi

obywatel
Gość
obywatel

Widzę, że tylko Jóźwik może opanować chaos panujący w Radzie Gminy. Piątek nic nie pomoże bo nie ma z jego komitetu żadnego radnego.

Jan
Gość
Jan

Niewykluczone że jest to taktyczne zagranie mające na celu wybrać odpowiedniego przewodniczącego pd konkretnego już wójta. Piątek to kontynuacja tego co było za Dąbrowy. Sielankowa współpraca między wójtem a radą. Józwik swoimi rządami może tę sielankę przerwać.
A jakie diety pobrali za sesję reprezentanci ludu?

Hot
Gość
Hot

Słuchałem radia Kielce i po tym co usłyszałem , wybór oczywisty – JÓŹWIK

paweł
Gość
paweł

bardzo zabawne…………………………

TSA
Gość
TSA

Nie martwcie się i tak Sorbian wkrótce obejmie to stanowisko. To cwana bestia, niezniszczalna jak stonka amerykańska. On tak wymanewruje tych, teoretycznie i praktycznie mądrzejszych i inteligentniejszych od niego radnych. Przeciez zaraz po wyborach zorganizował spotkanie nowo=wybranych radnych,żeby juz zmanipilować i utemperowac towarzystwo. Mieliśmy rewolucję , krótkotrwała nasza radość z wyników referendum.

Julia
Gość
Julia

Wybór oczywisty Pan Piątek. Człowiek inteligentny a nie wyrachowany.Pan Jóźwik wszystko zrobi aby dostać się ponownie do władzy on już swoje 5 minut miał i je zmarnował. Nie umie poradzić sobie ze swoimi problemami a chce uzdrawiać gminę.

łukasz
Gość
łukasz

jaka bedzie pierwsza decyzja jesli Piątek zostanie wójtem?

Postawi pomnik smoleński w Piekoszówie 😀

paweł
Gość
paweł

już raz narobił długów, a kolejne nikomu nie potrzebne

Piekoszowianin
Gość
Piekoszowianin

Nowa jakość wychodzi, chańba.Publiczność to sołtysi 21 osób.Polityka piekoszowska

obywatel
Gość
obywatel

Twierdzę, że Jóźwik może tylko to ogarnąć. Piątek nie ma zielonego pojęcia o gminie, przesłuchajcie jego wystąpienie w radio – masakra.

rozbawiony
Gość

Mam nadzieje ze diety też się zrzekli skoro nic nie wypracowali.