Pelagia Rusiecka przewodniczącą Rady Gminy

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy udało się wreszcie przeprowadzić skuteczne głosowanie – przewodniczącą rady została Pelagia Rusiecka.

Dzisiejsza sesja Rady była kontynuacją pierwszej, która odbyła się 20 listopada i została przerwana po dwukrotnym, nieudanym głosowaniu w sprawie wyboru przewodniczącego Rady. Tym razem obrady przebiegły szybko i sprawnie – sesja zakończyła się o godzinie 11.30

Na sali był wójt – elekt Zbigniew Piątek i komisarz Bożena Szczypiór, która na zakończenie sesji odpowiadała na pytania mieszkańców. Padło między innymi pytanie o podwyższony podatek od nieruchomości i likwidację zwolnienia z niego mieszkańców. Mnie udało się zadać pytanie o przyszłość komunikacji autobusowej – na razie napiszę tylko, że nie są przewidziane nowe cięcia w rozkładach jazdy, a pełne nagranie z odpowiedzią pani komisarz na moje pytanie opublikuję jeszcze dzisiaj.

Nie byłem na całej sesji ale była ekipa TVP Kielce, więc w dzisiejszych wiadomościach lokalnych możemy się spodziewać relacji. Kolejna sesja Rady Gminy odbędzie się w najbliższy wtorek – 3 grudnia o godzinie 13.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie.

24
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
PB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
green
Gość
green

Zieloni oportuniści dogadają się ze wszystkimi byle być przy władzy.

Obserwator
Gość
Obserwator

Nie sądzę żeby było lepiej. Trzeba przypuszczać że będzie gorzej. Od 1 lipca 2014 trzeba się spodziewać podwyżki opłat za śmieci gdyż do tego czasu Ekom ma umowę. A nowa umowa to wyższe koszty a to równa się wyższe opłaty za odpady komunalne.

Hanys
Gość
Hanys

Badzmy szczerzy – obecna stawka za smieci kest smiesznie niska, znam gmine w ktorej placa 4 krotnie wiecej.

Obserwator
Gość
Obserwator

Bądzmy szczerzy w innych gminach mają o wiele lepiej rozwiniętą infrastrukturę gminną.Płaćmy stawki jak w Katowicach a baza komunalna jak na ścianie wschodniej Polski.

olo
Gość
olo

jesteś w błędzie w Katowicach za segregowane śmieci płacą 12 zł od osoby ,więc piszesz bzdury

Obserwator
Gość
Obserwator

Bzdury to niejaki olo wypisuje. Trzeba czytać ze zrozumieniem. Jak można przyrównywać stawki z miasta wojewódzkiego do gminy wiejskiej. A jak taki jesteś bogaty to się wyprowadz do gminy Morawica tam są wysokie stawki za śmieci. Wyższe niż w Katowicach. Wiem bo mieszka tam moja rodzina. Znalazł się podżegacz od podnoszenia podatków. Może jaśnie oświecony urzędnik.
Ustawa śmieciowa jest wymierzona w rodziny wielodzietne. Wcześniej płacili na kwartał tyle co teraz prawie na miesiąc. I taka to polityka prorodzinna.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

tobie chyba łeb pogrzało niska wez np.rodzinę 6osobowa płacą 24zł a płacili 12

hns
Gość
hns

Nie gorączkuj się – mam czwórkę dzieci i uważam że 4 PLN to mało, nawet kiedy niesegrowanych smieci mam tylko kosz na 2 miesiące.

Komentator
Gość
Komentator

Czy zielony czy czerwony czy niebieski wsyscy mają wspólny mianownik Materializm.

karol
Gość
karol

( komentator} Widac ze masz sieczke w glowie,bo gdybys znal ta pania to bys wiedzial ze to osoba zamozna i nie musi patrzec w koryto gminy To mieszkancy Jaworzni dali jej mandat radnego bo to osoba uczciwa i dzialajaca w interesie mieszkancow Jezeli ktos kto jej nie zna a wyraza opinie to ignorant ktory ma bardzo mala wiedze o w/w osobie

Komentator
Gość
Komentator

Gratuluję bardzo dużej wiedzy Karolowi znawcy ludzi z Jaworzni. Żeby stwierdzić u kogoś sieczkę w głowie trzeba ją najpierw dostrzec u siebie w dużej ilości.

Piekoszowianin
Gość
Piekoszowianin

Kto się założy że Pani Rusiecka będzie tylko 3 m-ce? ez(bez złośliwości)dziękujemy za 44 gr z m2 .Pozdrawiam

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Na burzliwych sesjach za panowania starej rady odnośnie podwyżki podatków mieliśmy zapewnienie że podatki na 2014 r nie zdrożeją wręcz mogą byc mniejsze a tu co znowu podwyżki kosztem mieszkańców

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nowy wójt też to obiecywał podczas kampanii w spotach reklamowych. Mam myśleć, że nie wiedział co robi? Tym gorzej dla niego. A jak wiedział to nie powinien składać obietnic bez pokrycia. Ale to przecież PIS, więc nic nie powinno dziwić.

saskya
Gość
saskya

A czy umieścisz nagranie z sesji Rady Gminy? W informacjach malutko było o tym.