Są już pełne wyniki wyborów. Zbigniew Piątek i Wiesław Jóźwik spotkają się w drugiej turze 24 listopada

Zbigniew Piątek dostał najwięcej głosów w pierwszej turze głosowania – ponad 26% i spotka się w drugiej turze z Wiesławem Jóźwikiem, na którego zagłosowało ponad 22% wyborców. Druga tura odbędzie się za dwa tygodnie i wtedy zdecydujemy, który z nich zostanie wójtem.

Do urn poszło ponad 6600 osób, czyli frekwencja wyniosła ponad 52%. Wyniki podała Państwowa Komisja Wyborcza o godzinie 7.45

48
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KalinaPBTBłukaszudziałowiec referendum Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

Kto by pomyślał , że rowerzysta ze swoim mętnym programem pełnych ogólników dojechał do drugiej tury wyborczej? Nie słyszałem wcześniej, żeby był związany z gminą Piekoszów. Nagle okazuje się , że mieszka w Gminie bo wybory na wójta.

biki
Gość
biki

No widzisz Pisuary się pomodlą ,mocherą serce lamią ,i efekt mamy .Teraz jeśli nie JÓŻWIK TO KTO?

Zatroskany
Gość
Zatroskany

Takim samym udziałowcem jak 37% mieszkańców gminy. Widział go ktoś jak osobiście zbierał podpisy bo ja nie, nawet nie korzystał z własnego samochodu tylko był wożony i wiezie się na naszych plecach. Referendum to był nasz sukces a nie pana Wieśka, może by kandydaci pokazali stan kont i wtedy będzie wiadomo kto po co idzie do władzy!!!!!!!!!!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ale abyś ty przypisywał referendum mi za swój sukces to ktoś musiał do tego dorowadzić. Ruszyć d… i nieważne czy go wożono czy jeździł sam. A stan konta to jest prywatna sprawa każdego z nas.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Już mieliśmy jednego z pełnym kontem i miał być taki uczciwy. Z czasem wyszły na jaw jego ciągotki i predyspozycje. Nawet najbogatsi, albo przede wszystkim oni lubią dźwięk mamomy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Okazuje się, że mieszka w gminie, ale nie ma bladego pojęcia o niej. Naród piekoszowski zachłysnął się nim, bo u nas każdy obcy lepszy niż swój. Tak było jest i będzie. U nas nie ma dobrych fachowców i ludzi wykształconych na wszystkich stanowiskach we wszystkich jednostkach podległych gminie są obcy, bo lepsi . Taką politykę zaprowadził poprzedni już wójt i radni. I o litości pan M.S zostaje ponownie radnym. Nie zrozumiem mentalności mieszkańców Piekoszowa.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

I ja tez nie rozumie ,tych ludzi którzy głosowali na odwołanych w referendum .Przy takim rozumowaniu wyborców ,nigdy nie wyjdziemy z dołka .Ręce opadają zastanawiam się czy jest sens głosować w drugiej turze?????pozdrawiam

biki
Gość
biki

Naród Piekoszowski to szlachta, a ja i wielu innych to tylko przybłędy.

zły
Gość
zły

No faktycznie wybór staję się ciekawy. Jakiś człowiek niewiadomo skąd kontra były wójt o znanej opinii z wyrokiem (mniejsza z tym czy wygasłym ale prawomocnym). Aż się odechciewa iść na te wybory. Zresztą bardziej interesuję mnie to kiedy wreszcie wróci normalna komunikacja i oświetlenie. Ale ,żeby budżet wrócił do normy trzeba będzie podjąć kilka mało popularnych decyzji. Ciekawe co pójdzie do zamknięcia najpierw?

tomek
Gość
tomek

Święta racja lepszy obcy jak swój oj ludzie co Wy robicie
w Rykoszynie tez radnym został pan ktory mieszka tu od trzech lat porażka…

łukasz
Gość
łukasz

jak to jest ze prawie cała Jaworznia mogla zaglosować na Pana Jóźwika a np taki Wincentów czy Lesica nie mogli zagłosowac wszyscy na mieszkanca tej miejscowosci

wyborca
Gość
wyborca

W tej gminie nic nie powinno dziwić, mam tylko pytanie do młodych – dlaczego tak niewielu Was było przy urnach wyborczych ?

przez łzy
Gość
przez łzy

szkoda,(…) brak słów naprawdę szkoda, wychodzi na to, że ludzie boją się zmian. Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. GRATULACJE DLA NIEZASTĄPIONEGO PANA M.S.
Ktoś kiedyś powiedział, że wstydziłby się kandydować na radnego po uprzednim odwołaniu (…), (…) starej radzie dziękujemy (…) i co? mieć ciastko i zjeść ciastko. Jedni odwołali a drudzy dali mandat zaufania nie sądzę, że to Ci sami ludzie. Sądzę natomiast, że jest to nauczka dla wszystkich którzy zostali w domu i pozwolili innym zadecydować. „Młodym” nie zależy a „starym” w to graj.
P.S. Dziś Dzień Niepodległości – wolność ale nie dla mnie

saskya
Gość
saskya

Bardzo smutny dzisiejszy dzień, a powinniśmy się cieszyć. Dla mnie jako mieszkanki Piekoszowa to nasza wielka porażka. Poszliśmy na referandum po to, żeby zmienić na lepsze naszą gminę. A na wyborach zabrakło rozsądku i wyobraźni. Zgadzam się, że zabrakło młodych na głosowaniu. Jak poszłam zagłosować to było pełno ludzi w dojrzałym wieku. Młodych nie zauważyłam, gdzie oni byli? A wracając do wyborów to 24.11 dla mnie nie ma wyboru. Nie będę głosować, żeby wybrać mniejsze zło. Obaj kandydaci nie spełniaja moich oczekiwań. Wątpie, że uda im się zrobić coś pozytywnego w naszej gminie. Uważam, że oboje powinni zrezygnować, aby pozwolić… Czytaj więcej »

biki
Gość
biki

Moim tokiem myślenia jest to ,ze zagłosuje na pana Józwika.To on jest udziałowcem obalenia machiny Dąbrowy ,i należy mu się fotel wójta.

allegro
Gość
allegro

Dabrowa to byl kumpel Sorbiana, jak Jozwik zostanie wojtem to Sorban bedzie mu klody pod nogi rzucal, To pewne

OLIWKA
Gość
OLIWKA

Zastanawiam się bardzo mocno, czy iść 24.11 na wybory cóż to znaczy mniejsze zło? Pocieszające jest to, że to tylko rok, przez okres który tak naprawdę nie da się zrobić wiele. Z drugiej strony natomiast gdyby przyszłemu włodarzowi gminy udało się wstrząsnąć towarzystwem to oczywiście ma większe szanse na wybory w następnej kadencji. Ludzie już potrafią rozliczać. Dla Pani Justyny : Proszę nabrać dużo powietrza i nie poddawać się prawda sama się obroni. Historia dowodzi, że liczą się czyny i bezinteresowność ma Pani cały rok na kampanie. Jestem zdania, że „gdzie diabeł nie może tam babę pośle” To była rozgrzewka… Czytaj więcej »

bp
Gość
bp

z całym szacunkiem ale pleć nie jest wystarczającym atutem by w iminie jedności jajników glosować za kimkolwiek.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

on juz tak zapuscił korzenie ,że go nawet atom nie ruszy….

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

PANIE SORBIAN…BRAK SLOW… […] PAN MA ODWAGE SPOJRZEC SOBIE W TWARZ RANO ????

Anonimowo
Gość
Anonimowo

on ma maskę na twarzy ,,,,

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

ZAPRASZAM WYBORCOW P. JÓZWIKA JAK I SAMEGO ZAINTERESOWANEGO DO DYSKUSJI…PANU KOLARZOWI DZIEKUJEMY, BYC MOZE JEST TO „CUDOWNE DZIECKO DWÓCH PEDAŁÓW”…JAK POWIEDZIAL ŚP B.TOMASZEWSKI O R.SZURKOWSKIM,ALE JA OSOBISCIE MIESZKAJAC W PIEKOSZOWIE NIE SPOTKALEM SIE Z JAKAKOLWIEK DZIALALNOSCIA NA RZECZ PIEKOSZOWA ZE STRONY P.PIATKA.NAWET NIE WIEDZIALEM,ZE TUTAJ MIESZKA. slawek.k@poczta.onet.pl….

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja jestem zaskoczona, że tu mieszka p. Piątek. Osobiście nie spotkałam go nawet na zakupach, a nie wspomnę o działalności rzecz mieszkańców. Jestem katoliczkom i nie spotkałam go też w kościele. Ktoś powie, że nie uczęszcza do tego kościoła. Dziwię się, że nasz proboszcz pozwala na kampanię w kościele, który ma być apolityczny skoro nie wsparł i nie wyraził kiedyś zgody na zbiórkę do puszek na potrzeby WOŚP. Może PIS i p. Piątek dadzą datki na nową plebanię.

KK
Gość
KK

Może Ty nie chodzisz do kościoła bo ja go widuję w każdą niedzielę…

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

MASKA
TO NIE WSZYSTKO…TRZEBA MIEC JESZCZE HONOR…………..

Jan
Gość
Jan

Żeby być lekarzem trzeba mieć wykształcenie medyczne. Aby być prawnikiem trzeba mieć ukończone studia kierunkowe. Aby być hydraulikiem trzeba mieć ukończoną ZSZ o tej specjalności itd i itp. A w naszej gminie okazuje się , że chyba poza pewnymi wyjątkami Wójtem zostaje ktoś kto nie ma dpowiedniego przygotowana kierunkowego lub przynajmniej doświadczenia zawodowego w tej dziedzinie. A to historyk a to informatyk a obecnie sportowiec chce zostać wójtem. Przecież to jest nieporozumienie. Kolarz powinien udzielać się w Polskim Związku Kolarskim jeśli taki istneje lub w podobnym stowarzyszeniu. Lang organizuje Tour de Pologne a nie jest żadnym urzędnikiem samorządowym. Nawet Boniek… Czytaj więcej »

smutny
Gość
smutny

Gratuluję zdrowego rozsądku! i to właśnie tacy ludzie jak Pan powinni być wybierani na zaszczytne funkcje radnych, wójtów…
Gratuluję.

Ja
Gość
Ja

Witam, czy wiecie coś może na temat rzekomego przyjazdu do nas samego prezesa Kaczyńskiego, ponoć w FAKCIE pisali. jeśli to prawda, to ja nie mam pytań…

Ja
Gość
Ja

Moje zdanie jest dokładnie takie samo. Raz, że będą się chwalić, dwa – to zawsze dodatkowy punkt przed wyborami parlamentarnymi. Myślę, że będą się tu dwoić i troić , żeby przez ten rok p. Piątek w razie ewentualnej wygranej,mógł zabłysnąć i zdobyć fotel wójta na kolejne cztery lata. Oczywiście że im nie chodzi o jakąkolwiek pomoc nam, przeciętnym mieszkańcom. Chodzi o zdobycie kolejnego przyczółku, z którego będzie można roztaczać propagandę, a w razie potrzeby mieć miejsca dla swoich. Bo przecież jakoś będzie trzeba się odwdzięczyć za tak silną obstawę i wsparcie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

gdy wójtem zostanie p. Piątek to chwalbom nie będzie końca. PIS będzie się dwoił i troił, ale nam mieszkańcom biada. Powiększy się dług bo PO partia rządzące nie da pieniędzy. Taki będzie efekt upolitycznienia gminy. Wolę Jóźwika którego nie popiera żadna partia. PIS pokazuje w kraju na co go stać. Myślę, że Macierewicza powinni tu sprowadzić byłby niezły kabaret.

Ja
Gość
Ja

Jeszcze wszystko możliwe. Dziś w wiadomościach słyszałam, że p. Macierewicz zostanie oficjalnie wiceprezesem PiS-u. Nie chcę być złośliwa, broń Boże, ale jak do nas przyjedzie to jeszcze będzie trzeba wszystkie brzozy powycinać.

łukasz
Gość
łukasz

aniby dlaczego partia rzadzaca miala by dawac pieniadze na gmine?
jesli juz ktos mialby dac do MF i nie dac a pozyczy a wiec trzeba bedzie w przyszłosci zwrocic

JESTEM STĄD
Gość
JESTEM STĄD

JAKO OBYWATEL PIEKOSZOWA,NIE ZYCZE SOBIE WE WLADZACH… PISiorow. Pan PIATEK NIECH SOBIE SZUKA POSADKI POD LOPUSZNEM SKAD POCHODZI. …

obywatel
Gość
obywatel

Pan Piątek niech zajmie się kadrą narodową kolarstwa, gdzie jest trenerem oraz pilnuje swoich udziałów w poważnej firmie. Natomiast mieszkańcy gminy w Referendum poszli za Jóźwikiem, to dalej niech mu zaufają. Jóźwik przynajmniej wie o co chodzi w samorządzie i zna dobrze sytuacje tragiczną w jakiej się znajdujemy. W programie pisze o rozwiązaniach, więc niech dostanie szansę, a z efektów rozliczymy pana JÓŹWIKA już za 12 miesięcy. JÓŹWIK NA WÓJTA, a Piątek na rower!!!

udziałowiec referendum
Gość
udziałowiec referendum

Ciekawe jakich rozwiązaniach ja widział tam tylko obietnice nierealne do spełnienia jak np. diety radnych po 100 – no chyba że za jedno posiedzenie, a wtedy będzie ich tyle co w czasach pełnienia funkcji wójta przez Jóźwika. Pamiętacie jak często wtedy zmieniali się przewodniczący rady gminy – ja pamiętam i też byliśmy jedyną taką gminą w powiecie prasa miała używkę, pamiętam również, że w tamtych czasach alkohol lał się strumieniami w zakamarkach(gabinetach) urzędu gminy i dlatego nie chcę powrotu do takich czasów

Ja
Gość
Ja

Według mnie wybór pomiędzy panami Piątkiem a Jóźwikiem, to nie jest wybór pomiędzy dwoma zdecydowanie różnymi wizjami wychodzenia z zapaści w naszej gminie. Gdyby polaryzacja ich poglądów i pomysłów na rozwiązanie problemów była większa, łatwiej nam jako społeczeństwu byłoby wybrać. Wybierając jednego z nich tak naprawdę wybieramy też jego „plecy”. Pan Piątek ma szerokie, w zasadzie sztab ludzi, który go promuje, pomaga, a nawet odpowiadał za niego na pytania na spotkaniu w Rykoszynie – chodziło o wysokość pensji wójta po wyborach, Piątek nie wiedział, że taka pensja nie zależy od widzi mi się wójta, a jest ona uchwalana przez radę… Czytaj więcej »

wyborca
Gość
wyborca

A niby która partia i jakie znane osoby miały by się ośmieszać poparciem takiego kandydata ?

Jan
Gość
Jan

Piątek w swojej ulotce wyborczej oferuje ,,nową jakość”. Jaką jakość może zaoferować kolarz?. Zwiększy tylko liczbę doradców , którzy będą nim sterować a on pozostanie marionetką w rękach swoich mocodawców politycznych realizując ich cele. Program jego to same ogólniki,, sporządzić plan…,zbudować harmonogram…,uregulować zasady…,opracować i przyjąć plan…. Nam nie potrzebne są działania pozorne lecz konkretne rozwiązania : zmnieszyć opłatę za wodę i ścieki, włączyć oświetlenie uliczne itd. Dalej pisze w swojej ulotce ,,…z powodzeniem realizuję cele swojej firmy…”. Proszę pana skoro jest pan takim biznesmenem pełnym sukcesu to szkoda się odrywać od niego. A swoją drogą ne słyszałem , żeby jakiś… Czytaj więcej »

łukasz
Gość
łukasz

Wg mnie to tez dziwne ze skoro odnosi sukcesy w biznesie to pcha sie do polityki widac polityka i biznes sie przyciagaja a swoja droga to jakos nie slyszalem nic o firmie ktora prowadzi p. Piatek po drugie zarowno wysokosc diety jak i pensja wójta zaleza od rady gminy i zadne zapewnienia tu nic nie dadza jesli radni uchwala diete w innej wysokosci a swjoja droga to niby czemu pobieraja diete? wg mnie powinni pelnic ta funkcje spolecznie ciekawy jestem czy wowczas tez by bylo tylu chetnych a jesli chodzi o sztab ktory go popiera to nam nie potrzeba tutaj… Czytaj więcej »

TB
Gość

Mam taką idee fix ….. od kandydatów są zapowiedzi co do zwolnień w urzędach …. Niech jeden i drugi kiedy siądzie do rządów i na zwolnione miejsce będzie zatrudniał swoich niech podpisuje umowy na czas określony, tak na rok bo za rok nowe wybory a wójtem może być ktoś inny …. po co płacić za okresy wypowiedzenia kiedy przyjdzie nowa miotła by pozamiatać. Myślę, że te nowe osoby, ich uposażenie będzie świetnym barometrem chęci ratowania gminy (Gminy Piekoszów).

Kalina
Gość
Kalina

Pełna zaufania w mające nadejść zmiany głosowałam na p.Jóźwika ale teraz mam obiekcje, gdyż obietnice przedwyborcze zakładały walkę z nepotyzmem w szkołach (a co za tym idzie wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do osób decyzyjnych).Niestety zewsząd dochodzą wieści o tym,że twórca „azylu” w Micigoździe zaczął sympatyzować z obydwoma kandydatami na wójta w II turze wyborów i ma już rzekomo wstępne zapewnienie o utrzymaniu jego osoby na stanowisku. Fakt trzeba zużyć dużo wazeliny, żeby w jesieni życia nie biegać w szortach po boisku prowadząc lekcje wychowania fizycznego.

Jan
Gość
Jan

Obiektywnie patrząc żaden z kandydatów nie nadaje się na wójta. Jednakże jest jak jest i trzeba się do tych realiów odnieść. Piątek wydał swoją gazetkę przed drugą turą a bardziej prawidłowo czytać Pis wydał za niego. I znowu to samo przez to samo ,,idem per idem” oraz nieznane przez nieznane ,,ignotum per ignotum”. Mętny , niewyrazisty program z silną socjotechniką – rozłożone dłonie na znak otwartości oraz uspokajający kolor koszuli i krawata . Nie wiedziałem , że kolarz pobierał nauki z zakresu psychologii – Tymchowicz go chyba szkolił ?. I cytat,,…łatwo nie będzie, ale jeśli wszyscy razem wezmiemy się do… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jóźwik osiągnął świetny wynik. Zwarzywszy na to iż jego sztab wyborczy jest mizerny w porównaniu ze sztabem p. Piątka. Tam tyle narodu z PIS pracowało, że powinien wygrać w I turze. Jednak się nie udało i się nie uda.