Wpisy z miesiąca : grudzień 2013

Radni ustalili diety dla siebie i wynagrodzenie dla wójta. Relacja i nagrania z sesji rady gminy 30 grudnia 2013

Na sesji rady gminy 30 grudnia 2013 podjęte zostały między innymi uchwały o wysokości diet radnych i wynagrodzenia wójta. Radni będą dostawać o 300 złotych mniej niż w poprzedniej kadencji.

Ktoś chce znów namieszać w komunikacji autobusowej

Przed świętami w sklepach na terenie naszej gminy pojawiły się tajemnicze ulotki, których autorzy przekonują, że rada gminy powinna zmniejszyć dotację do miejskich linii autobusowych na rzecz linii komercyjnych.

30 grudnia 2013 odbędzie się sesja rady gminy. Czym zajmą się radni? Tego ciężko się dowiedzieć…

W poniedziałek 30 grudnia 2013 o godzinie 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie odbędzie się sesja rady gminy. Spróbowałem dowiedzieć się w urzędzie jakie uchwały będą głosowane… bezskutecznie.

Skąd się wzięły ścieki w Bobrzy? To nie od nas – twierdzi Zakład Usług Komunalnych w Piekoszowie

Jest reakcja Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie na zarzuty świętokrzyskich wędkarzy. „Płynąca kanalizacją deszczową substancja nie pochodzi z procesu oczyszczania ścieków” – czytamy na stronie internetowej ZUK-u.

Do Bobrzy ktoś wpuszcza ścieki. „To z oczyszczalni w Piekoszowie” – alarmują wędkarze

Po raz kolejny rzeka Bobrza przepływająca przez teren gminy Piekoszów została zanieczyszczona ściekami. O sprawie poinformował Świętokrzyski Przewodnik Wędkarski.

„Ekspresowa” sesja Rady Gminy 5 grudnia 2013

Zupełnie przez przypadek dowiedziałem się, że dzisiaj odbywa się sesja rady Gminy – po prostu przejeżdżałem koło GOK-u i moją uwagę zwróciła duża ilość zaparkowanych samochodów. Nie wiedziałem jednak jak to możliwe, że przegapiłem zapowiedź tej sesji – po zajrzeniu na gminny BIP wszystko stało się jasne…

Zbigniew Piątek zaprzysiężony na stanowisko wójta gminy Piekoszów. Relacja z sesji Rady Gminy 3 grudnia 2013

Dzisiaj odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, podczas której Zbigniew Piątek otrzymał zaświadczenie o wyborze na urząd wójta i złożył ślubowanie. Oprócz tego nie były głosowane żadne inne uchwały.

We wtorek – 3 grudnia 2013 kolejna sesja rady gminy

Sesja odbędzie się we wtorek – 3 grudnia 2013 w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie. Początek o godzinie 13.00