30 grudnia 2013 odbędzie się sesja rady gminy. Czym zajmą się radni? Tego ciężko się dowiedzieć…

W poniedziałek 30 grudnia 2013 o godzinie 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie odbędzie się sesja rady gminy. Spróbowałem dowiedzieć się w urzędzie jakie uchwały będą głosowane… bezskutecznie.

Dzisiaj – w pierwszy dzień po świętach od rana, przez kilka godzin próbowałem dodzwonić się do biura rady gminy ale telefonu nikt nie odbierał. Wreszcie udało się – przed godziną 14-tą słuchawkę podniosła jakaś młoda pani, którą poprosiłem o poinformowanie mnie o programie najbliższej sesji. Po krótkiej rozmowie poprosiłem, żeby informacje przesłała mi mailem. O godzinie 14.04 napisałem do biura rady gminy maila następującej treści:

Witam

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej proszę o przesłanie programu sesji, która odbędzie się 30.12.2013 i wykazu uchwał, które będą głosowane.

Pozdrawiam
[imię i nazwisko]

Na odpowiedź musiałem czekać aż półtorej godziny. O 15.30 dostałem następującego maila:

Witam, w odpowiedzi na e-mail przesyłam Porządek posiedzenia:
1. Otwarcie sesji RG
2. Przedstawienie porządku posiedzenia
3. Podjęcie uchwał
4. Sprawy bieżące.
5. Zamknięcie sesji.

Ręce mi opadły… Czy naprawdę przesłanie mieszkańcowi gminy wykazu uchwał przerasta umiejętności gminnego urzędnika? Czy odpowiedź na prostego maila trzeba tworzyć aż półtorej godziny? Dlaczego mail nie jest przez nikogo podpisany?

Może nowy wójt i przewodnicząca rady gminy powinni się przyjrzeć kompetencjom i organizacji czasu pracy pracowników urzędu? Zamierzam tę sprawę poruszyć na najbliższej sesji rady.

18
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
obywatelanonimorelle Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
xyz
Gość
xyz

tobie to się chyba nudzi.. weź się za robotę a nie pisz takich gówien bo ci to nie wychodziło, nie wychodzi i nigdy nie wyjdzie.
Ten cały blog to dno

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

Nie wstyd ci buraku pastewny za taki komentarz? Czyżby na ciebie spadła ta ,,ciężka” robota przesłania wiadomości do bloga? Ja popieram w pełni zainteresowanie bloga naszymi sprawami, Panie blog ma Pan odwagę zapytać naszych reprezentantów – radę co robią, żeby żyło się lżej w gminie Piekoszów. Brawo i oby tak dalej, bo nie jesteśmy ciemnotą i mamy prawo do informacji.

hns
Gość
hns

Ale jaja!
Mnie to tylko interesuje czy nowe władze zajmą się wreszcie naszymi szkołami – uważam że można by tu wiele zaoszczędzić! Czy nie jest ich czasem trochę za dużo? Niektóre etaty też są conajmniej podejrzane! Piszę tylko na przykładzie Brynicy, ale w innych szkołach też pewnie nie jest lepiej. Tutejsza dyrektorka kojarzy mi się z chińskimi komunistycznymi władzami – bardzo dobrze dopasowała się do nowego systemu. Nie mogę nic konkretnie napisać , bo tylko znam sytuację z opowiadań ale jedno jest pewne – nieźle tu „śmierdzi”!

LP
Gość
LP

Hehe bardzo dobrze. Mam nadzieję że zobaczymy nagranie z sesji. Pozdrawiam

xyzz
Gość
xyzz

według ulotek które krążyły po sklepach w naszej gminie ma zostać dziś również rozwiązana kwestia autobusów ZTM, wg tych ulotek mają one być zastąpione komunikacją komercyjną, chcą zbierać oszczędności szkoda że kosztem mieszkańców, głównie uczniów dojeżdzających do szkół i ludzi dojeżdzających do pracy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Popieram, nadal mamy brak informacji jak dawniej. Nic nie wiemy na temat uchwał, realizacji programu naprawczego. My jesteśmy podatnikami, płacimy tutaj podatki z których urzędnicy są opłacani. Szczególnie teraz powinniśmy być informowani o tym, iż nasza gmina wychodzi na prostą, cos się zmienia na lepsze. Cisza – jaki z tego wniosek stoimy w miejscu. Panie blogu proszę nie słuchać takich buraków jak XYZ robić swoje, bo odwala Pan kawał dobrej roboty. Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2014.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Niezłe jaja dzieją się też w szkole w Piekoszowie, ale to nikogo nie obchodzi. Nic się na lepsze nie zmienia ludzie w sądach sprawy wygrywają, a władza się buja za nasze i nie ponosi konsekwencji swoich działań. Tak ma być, to są zmiany na lepsze?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wybraliśmy sobie kolarza ,który wywinie się nam z każdego zakrętu, u nas lepszego nie ma.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy ktoś wie jakie konkretne zmiany zaszły w radzie nadzorczej ZUK, czy ktoś został wysadzony przez p. Kozaka? Jeśli tak to kto?

elle
Gość
elle

a mnie interesuje, kiedy przestani śmierdzieć interes p. Bartosa zwany Biogazownią???

or
Gość
or

Ależ to xyz wulgaryzmy wypisuje na kulturalnej platformie komunikacji internetowej społeczności mieszkańców Gminy Piekoszów.
Bardzo jakieś niepopularne uchwały będą głosować dlatego taka agresja.

anonim
Gość
anonim

Wypowiedź xyz śmierdzi trochę mową nienawiści.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

prowadzący blog ma racje,powinna być informacja na temat sesji na stronie gminy,zwłaszcza,że radni przed sesją otrzymują materiały na sesje,pani przewodnicząca rady gminy także powinna zadbać o informacje,a także sekretarz gminy,skończyły się czasy ciemnogrodu.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nic na lepsze się nie zmienia, choć to dopiero miesiąc pracy nowej RG i wójta. Kto nie pracuje w UG lub w jednostce podległej to nic nie wie. Co nieco wiedza pracownicy, ale siedzą cicho żeby ich nie zwolnili. Błędne koło się zamyka jak tak dalej będzie czeka nas ponownie komisarz.

or
Gość
or

W dobie środków elektronicznego przekazu gmina Piekoszów powinna wziąć przykład z najlepszych i dla przejrzystości na żywo przez itv transmitować obrady sesji gminy. W innych gminach to co się dzieje nawet w gabinecie Wójta jest filmowane i live idzie przez internet.
A po cóż ta gminna itv?
Niechże wójt da zajęcie swoim podwładnym i dobrze wykorzystuje kapitał ludzki urzędu.

obywatel
Gość
obywatel

I nic się nie zmieni. Urzędasy z sekretarzem na czele mają się dobrze, mieszkańcy dostają nowe podwyższone podatki, a dzis Wójt i RG uchwalą sobie apanaże po kilka tysięcy złotych…gratulacje dla społeczeństwa Gminy Piekoszów, szkoda było Waszego wysiłku referendum, wyborów i kasy.