„Ekspresowa” sesja Rady Gminy 5 grudnia 2013

Zupełnie przez przypadek dowiedziałem się, że dzisiaj odbywa się sesja rady Gminy – po prostu przejeżdżałem koło GOK-u i moją uwagę zwróciła duża ilość zaparkowanych samochodów. Nie wiedziałem jednak jak to możliwe, że przegapiłem zapowiedź tej sesji – po zajrzeniu na gminny BIP wszystko stało się jasne…

Okazuje się, że informacja pojawiła się w BIP-ie dzisiaj o godzinie 9.13 – czyli około 6 godzin przed rozpoczęciem sesji (poniżej publikuję zrzut ekranu). Uważam, że to jest kpina z mieszkańców – mało kto ma tyle czasu, żeby zaglądać na gminny BIP po kilka razy dziennie, a jak już znajdzie na nim zapowiedź sesji to ciężko sobie w parę godzin zmienić plany na popołudnie. Nie rozumiem dlaczego władze gminy w taki sposób traktują mieszkańców – przecież po wyborach miała być „nowa jakość”… Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że działając w taki sposób ktoś po prostu chce, żeby na sesję przychodziło jak najmniej mieszkańców.

A na dzisiejszej sesji był poruszany między innymi temat cen wody i ścieków – dość kontrowersyjny i interesujący z pewnością większość mieszkańców. Niestety nie mogłem być na sesji do końca i wyszedłem w momencie gdy radni zadawali pytania prezesowi Zakładu Usług Komunalnych a w planie było jeszcze głosowanie nad uchwałą w sprawie utrzymania na obecnej wysokości cen wody i ścieków przez kilka najbliższych miesięcy.

Aktualizacja godz. 20.20: Radio Kielce poinformowało, że radni przegłosowali uchwałę pozostawiającą bez zmian wysokość cen wody i ścieków. Więcej na stronie Radia Kielce.

Zrzut ekranu BIP Piekoszów z zapowiedzią sesji rady gminy 6,5 godziny przed jej rozpoczęciem

77
Dodaj komentarz

avatar
25 Comment threads
52 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AnetaPBjedenz15bpSagan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

To dlatego w trybie ekspresowym podali do wiadomości ,zeby mieszkańcy nie byli obecni.Nie liczą się z mieszkańcami.

Sagan
Gość
Sagan

Nie miejmy pretensji do nowego wójta za to że na stronie urzędu gminy pojawiła się tak późno informacja o sesji. Jest to zaniedbanie osoby odpowiedzialnej za stronę internetową w gminie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pan Sagan to powinien zostać rzecznikiem prasowym wójta. W kółko macieju jedna melodia-góra nic nie wie a dół robi co chce. Panie Sagan to się nazywa manipulacja.Jak urzędnik zaniedbał to trzeba go wymienić. Sekretarz przecież posiada całą paletę środków dyscyplinujących.

Makiawelizm
Gość
Makiawelizm

Sagan manipuluje ile wlezie. Wójt powiedział a urzędnik nie wykonał. Panie sagan pierdół nie opowiadaj. Gdyby urzędnik wiedział a nie zrobił to należałoby go dyscyplinarnie zwolnić. Wracamy do poprzednich standartów.

bp
Gość
bp

Znowu się zaczyna, zdaje się, iż kwestia zwołania sesji RG leży po stronie przewodniczącego Rady. No to ta Pani Przewodnicząca chyba brała nauki u „gównodowodzącego”…

Jan
Gość
Jan

Panie blogu czy nie wie Pan jakie diety pobierają radni a wójt jakie wynagrodzenie?

Makiawelizm
Gość
Makiawelizm

W książce ,,Książe” Niccolo Machiavelli podał receptę jak sterować społeczeństwem. Po pierwsze doprowadzić do ubustwa a po drugie trzymać w niewiedzy. Czyżby nasza samorządowa władza korzystała z takich niechlubnych wzorów niezgodnych z duchem chrześcijaństwa?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

I co radni zgodzili się na te stawki wody wiecie dlaczego bo im będzie lepiej więcej grosza o dietę HAŃBA I WSTYD nowi radni chyba tylko ten rok wasza kadencja

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Nie tylko utrzymali ale również podnieśli poprzez ustanowienie abonamentu o którym sam prezes ZUK wyraził się cytat „ten abonament to jest jakiś twór”.
Niestety mieszkańcy dokonali raczej kiepskiego wyboru…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A ile powinny ścieki kosztować gdzie w stawkach trzeba zamortyzować milionową wartość majątku ? Popatrzcie ile ścieki kosztują gdzie indziej http://www.cenywody.pl/

Anonim
Gość
Anonim

No popatrzyłem sobie panie nieporadny i w Andrespolu łącznie ścieki i woda kosztują 5,51 zł.Dodatkowo nie mają abonamentu.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co nas obchodzi „gdzie indziej” tym bardziej nie tak dawno bo w kampanii wyborczej wielu radnych w tym wójt obiecywali obniżki. Skleroza? przecież to było nie tak dawno. Tym pokazaliście wszyscy po co się tam pchaliście. Już wiem, że na żadnego z was nie zagłosuję za rok.

Past
Gość
Past

Dlaczego taką empatię na rzecz urzędników posiada Anonim ?Czyżby był urzędnikiem ?
Gdzie pan urzędnik naczytał się o amortyzacji infrastruktury wodociągowej? Może w MZWiK.
Panie. Niech pan zamętu nie sieje. Zuk Piekoszów to nie MZWiK. Pomyliły się panu miejsca pracy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A zuk to co , czy nie jest spółką prawa handlowego? co wspólnego ma przytoczony Miejski Zarząd Wodociągów i Kanalizacji panie poradny
A co do urzędników to ilu z was ma krewnych, może żony po urzędach pozatrudnianych tylko to ukrywacie.

Past
Gość
Past

Po pierwsze zle został rozszyfrowany skrót MZWiK nieudolny Holmesie. M to nie miejski tylko Międzygminny …A po drugie nawet przytoczone Wodociągi kieleckie mają bardzo duży związek bo Anonim bredząc przyrównuje amortyzację wodociągów międzygminnych czy kieleckich do wodociągów piekoszowskich.
Panie manipulator jest coś takiego jak proporcjonaność. Nawet jest na tym oparta skala podatkowa. Kto więcej zarabia tego obowiązuje wyższa stawka podatku. Analogicznie z wdociągami.
Jest pytanie czy wszyscy płacą za wodę a w szczególności zakłady?
Zjawili się obrońcy podwyżek. Próbują robić wodę z mózgu. Na huki to niedzwiedzia.

po
Gość
po

niestety Ci radni ktorzy chcieli nizszych stawek zostali przeglosowani, sa w mniejszosci, ale moze uda sie nastepnym razem.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Radni z waszej strony to beszczelność kazdy z was startując w wyborach obiecywał obniżki cen wody i ścieków a wy co zrobiliście

Anonimowo
Gość
Anonimowo

z tych podatków to u siebie masz między innymi kanalizację […]

anonim
Gość
anonim

I bankrutującą gminę. Nawet dobrze powinno zabraknąć pieniędzy na pensje urzędników.

Cyceron
Gość
Cyceron

Przy takich rządach Gmina Piekoszów niedługo zbankrutuje jak Detroit.

Obywatel
Gość
Obywatel

Okazuje się , że niekorzystne decyzje RG można zaskarżyć a nawet domagać się odszkodownia za nieuzasadnioną podwyżkę cen wody i ścieków. Poniżej link do strony jak wygrać z podwyżką.
http://egarwolin.pl/index.php/aktualnosci/1498-wygrali-z-podwyk

Jan
Gość
Jan

To jest skandal , żeby Rada Gminy działała nie na rzecz dobra mieszkańców podnosząc w nieuzasadniony sposób opłaty za ścieki i wodę. W Garwolinie Rada i Prezydent byli przeciw podwyżce proponowanej przez prezesa ich Zuk- u. U nas jest na odwrót. Takie niektóre wykształcone radne a takie błędy popełniają. W szkole by dostali jedynkę!.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Nowy Wójt w zakresie pierwszych swoich czynności służbowych powinien nadać szybki bieg sprawie by Sekretarz przekazał oświadczenia majątkowe pracowników urzędu informatykowi by ten opublikował je na Bip-ie.

Panie Wójcie znowu kolejne rażące zaniedbanie podległych pracowników!.

jedenz15
Gość
jedenz15

Panowie i Panie ogarnijcie się, problemem nie jest rada i wójt, tylko program naprawczy który spowoduje anomalie w funkcjonowaniu całej Naszej gminy. W mojej ocenie jest on szyty nad wymiar. A sesja nadzwyczajna może być zwoływana z dnia na dzień. Ważne tylko żeby uchwały z sesji znalazły się na stronie UG. Polecam do przeczytania program naprawczy przygotowany przez Panią Komisarz – znajduje się w uchwałach na stronie UG Piekoszów w zakładce BIP.

Sewczyk dratewka
Gość
Sewczyk dratewka

Wypociny to sobie sam czytaj i jeszcze dodatkowo oddaj naUrząd połowę swoich miesięcznych dochodów filantropie gminny.

jedenz15
Gość
jedenz15

Obiektywny BLOG-u Piekoszów od zatrudniania i zwalniania w UG Piekoszów jest Wójt w jednostkach organizacyjnych Dyrektorzy i Kierownicy, sugerowanie że ktoś może stracić pracę jest z Pana strony wysokim nietaktem. W mojej ocenie dajmy Wójtowi trochę się rozejrzeć a na dobre decyzje nie będziemy długo czekać…

jedenz15
Gość
jedenz15

Zwyczajowo o sesjach RG mieszkańcy byli informowani również przez Sołtysów w formie ogłoszenia na tablicach, nie wiem czy ta forma jeszcze funkcjonuje?. Do strona UG Piekoszów nie wszyscy mają dostęp, więc warto zaproponować na sesji Pani Przewodniczącej inne źródła z których mieszkańcy skutecznie otrzymają informację.

jedenz15
Gość
jedenz15

Wie Pan nie będziemy się licytować ile osób ma a ile niema internetu, chodzi oto żeby mieszkańcy wiedzieli o sesjach i komisjach które są bardzo ważne w tym trudnym okresie. Strona internetowa Naszej Gminy i BIP zgadzam się z Panem powinny być prowadzone sumiennie, bo jest to Nasz dostęp do niezbędnych informacji.

allegro
Gość
allegro

Na tym blogu przynajmniej cos robią a nie pyszczą jeden na drugiego tak jak tutaj piekoszow-natura.blog.pl

Mr
Gość
Mr

Panie Blogu jesteśmy z Panem. Blog jest miejscem rzetelnej informacj o tym co się dzieje w naszej gminie. Poplecznicy prourzędowi wcale nie musicie Bloga czytać.!Jest tyle przecież innych wiarygodnych mediów piekoszowskich.

digital
Gość
digital

Panie Blogu dlaczego autor post – ów o nickname:jedenz15 ma wyjątkowo wyróżnioną nazwę ? Czy być może na pewno to nie jest rodzaj spyware?

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Gdyby RG odrzuciła uchwałę, to Prezes ZUK może obecne stawki za wodę i ścieki przedłużyć na cały rok. Niestety takie jest prawo.

or
Gość
or

Wysoka Rada przecież może kształtować prawo lokalne.Bez przesady Prezes Zuk nie ma większej władzy niż Rada Gminy.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Czyżby?

or
Gość
or

Jak mieszkaniec jest taki oświecony niech rozjaśni mroki niewiedzy.

olaf
Gość
olaf

MNIE smiesza wasze komentarze ….. wszystko drożeje, rad ,nikt sie o wasze zdanie nie pyta .bo i dobrze ..wiec to ze drozeje woda ktora terzeba utrzymac na odpowiednim poziomie czystosci .by naprawiac stare wodociagi ..itd musi miec swoja cene bo to wchodzi w cene wody ,prad ,remonty itd…. a W gminie piekoszow jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodzi a gmina od WOJTA SALWY NA DOBROWIE KONCZAC JEST UWSTECZNIONA !!!! mieszkaniec STRAWCZYNA:)

or
Gość
or

Mnie nie interesuje co kogo śmieszy. Stany emocjonalne to olaf niech uzewnętrznia w strawczynie.

Aneta
Gość
Aneta

Nie podnieśli cen wody… a dodanie abonamentu ( ok 130 zł rocznie to co?)

Jan R
Gość
Jan R

nie 130 zł a około 20 zł rocznie