Ktoś chce znów namieszać w komunikacji autobusowej

Przed świętami w sklepach na terenie naszej gminy pojawiły się tajemnicze ulotki, których autorzy przekonują, że rada gminy powinna zmniejszyć dotację do miejskich linii autobusowych na rzecz linii komercyjnych.

Dlaczego napisałem, że ulotki są tajemnicze? Po pierwsze dlatego, że nie są przez nikogo podpisane, po drugie – dotyczą gminy Morawica a mimo to pojawiły się także w gminie Piekoszów.

Nie możemy pozwolić na to, żeby władze naszej gminy dokonały kolejnych ograniczeń w kursowaniu autobusów linii 18, 24, 26 i 28. Codziennie korzystają z nich tysiące osób, z których większość to uczniowie, dla których każdy grosz jest istotny – a warto przypomnieć, że bilety na tak zachwalane w ulotkach linie komercyjne są znacznie droższe niż miejskie bilety ZTM.

Nie oznacza to, że jestem przeciwnikiem linii komercyjnych – wręcz przeciwnie. Uważam jednak, że powinny one uzupełniać linie miejskie a nie – zastępować je. Autobusy linii komercyjnych mogłyby jeździć do tych miejscowości, które nie są obsługiwane przez linie miejskie – czyli głównie zachodnią część gminy najbardziej oddaloną od miasta.

Poniżej zdjęcia ulotek znalezionych w sklepie w Górkach Szczukowskich – za informację dziękuję czytelnikowi Sebastianowi.

2013-12-28 ulotka linie komercyjne 2

2013-12-28 ulotka linie komercyjne 1

Dodaj komentarz

13 komentarzy do "Ktoś chce znów namieszać w komunikacji autobusowej"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
or
Gość

To jest cicha robota PR-owców gmin korzystających z usług ZTM by urobić społeczeństwo do konieczności podjęcia decyzji o niekorzystaniu z komunikacji autobusowej.
Wydatki po stronie gminy się zmniejszą.

.....
Gość

no tak najlepiej oszczędzać kosztem mieszkańców, niech zrezygnują z części swoich wynagrodzeń może 🙂 koszt biletu autobusowego na 3 miesiące to jest koszt 100zł i mogę poruszać się po całym mieście kiedy tylko zechce i jak tylko zechcę, a koszt biletu na busa jest 3x droższy i dodatkowo trzeba doliczyć zakup biletu aby móc poruszać się po mieści, więc faktycznie jest to ogromna oszczędność.

I'm
Gość

Jest tylko jedna opcja musimy walczyć chociaż o częściowe przywrócenie dawnych kursów.
Autor ma w 100% rację linie komercyjne powinny uzupełniać a nie zastępować komunikacje miejską która jest znacznie tańsza.

abcd
Gość

Ponoć Prezydent Lubawski miał dać miliony . Panie Piątek kiedy te miliony będą to po co likwidować autobusy?
Piekoszów będzie tak bogaty jak Kielce.

cyt
Gość

wszystko ble ble ble…kolejny news z d…y

pasazer
Gość

Jak ci sie nie podoba to po co tu włazisz? Autobusów trzeba pilnować żeby nam kolejnych kursów nie zabrali w zamian dając wspaniałe linie komercyjne.

:)
Gość

Nie news z d…y tylko jakbyś kiedyś człowieku wyszedł z domu to zauważyłbyś że te ulotki praktycznie w każdym sklepie 🙂

dees
Gość

Urzędniki tylko są mądre i ich popleczniki. Ciekawe kto zadłużył gminę?
Niedługo to jak w Kielcach trzeba będzie zaciągać kredyt na spłatę odsetek.
ble ble ble. Szukaj sobie lemingów gdze indziej ty manipulatorze.

obywatel
Gość

a może autobusem z Morawicy przyjedzie nowy zastępca wójta?

Czerepah
Gość

…jedni i drudzy są potrzebni …konkurencja jest gwarantem cen biletów ….

Michałowa :)
Gość

Wie ktoś w końcu co będzie z autobusami? Kiedy i czy w ogóle gmina zamierza dać dodatkowe kursy dla linii w naszej gminie?

wpDiscuz