Radni ustalili diety dla siebie i wynagrodzenie dla wójta. Relacja i nagrania z sesji rady gminy 30 grudnia 2013

Na sesji rady gminy 30 grudnia 2013 podjęte zostały między innymi uchwały o wysokości diet radnych i wynagrodzenia wójta. Radni będą dostawać o 300 złotych mniej niż w poprzedniej kadencji.

Od 1 stycznia 2014 przewodnicząca rady gminy będzie otrzymywać miesięczną dietę w wysokości 900 złotych, przewodniczący komisji stałych – 650 złotych a pozostali radni – 620 złotych. To kwoty o 300 złotych niższe niż w poprzedniej kadencji rady.

Kolejna podjęta uchwała dotyczyła wynagrodzenia wójta, które składa się z wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 4900 złotych, dodatku za staż pracy w wysokości 17% wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego w wysokości 1500 złotych i dodatku specjalnego w wysokości 25% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (1600 zł). Według moich obliczeń całkowite wynagrodzenie wójta wynosi 8833 zł.

Radni mieli też głosować nad uchwałą o połączeniu Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury, jednak po dość długim wystąpieniu dyrektora biblioteki głosowanie zostało przeniesione na następną sesję rady. Według dyrektora biblioteki połączenie obu instytucji powinno przynieść około 130 tysięcy złotych oszczędności rocznie.

Następnie wójt Zbigniew Piątek przestawił informację na temat swojej dotychczasowej pracy. Dowiedzieliśmy się między innymi o tym, że odbył rozmowę z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach i jest szansa na zwiększenie ilości kursów autobusów. Zrobiło się dość nerwowo, gdy mieszkańcy zarzucali władzom gminy wprowadzenie podatku od nieruchomości.

Na koniec udało mi się zadać parę pytań – czy już wiadomo już kto wpuszcza ścieki do rzeki Bobrzy, czy to prawda, że gmina przegrała w sądzie pracy procesy z pracownikami zwolnionymi ze szkół, dlaczego na gminnym BIP-ie nadal nie ma wszystkich oświadczeń majątkowych pracowników urzędu gminy i radnych za ubiegły rok oraz dlaczego informacje o sesjach rady gminy nie pojawiają się na stronie internetowej i są bardzo lakoniczne. Muszę przyznać, że na pierwsze efekty nie czekałem długo – dzisiaj na BIP-ie pojawiło się sporo oświadczeń majątkowych, choć nie wszystkie. Oto nagranie moich pytań oraz odpowiedzi przewodniczącej rady gminy i wójta:

49
Dodaj komentarz

avatar
29 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
jbkolesiostwoCzerepahMesiHns Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dees
Gość
dees

Strasznie wielkie oszczędności . Biedulki radne nie będą miały nawet na paliwo.
Czuję się niekomfortowo, że radne obniżyły sobie pobory za jakże bardzo ciężką,mozolną, wydajną, rzetelną pracę.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To i tak za wiele, co oni będą robić i o czym decydować skoro i tak pieniędzy brak.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Zauważyłem, że nie pozwalają sobie ot tak jak do tej pory wrzucać uchwał-bubli. Jak coś jest nie tak to odrzucają, aby wprowadzać poprawki. Szczególnie podoba mi się praca grupy radnych, którzy są zawsze na sesji przygotowani. Ale jak to w naszej gminie bywa są chyba w mniejszości. Szkoda.

anomx
Gość
anomx

Nie masz filmików z posiedzenia rady gminy

anomx
Gość
anomx

Wójt zarobi 8000 zł nie jak napisałeś 8833

anomx
Gość
anomx

Ok nie policzyłem podstawy

zenek
Gość
zenek

a nie moglby tak tylko 4000 zl?

a radni za co ta diete beda pobierac?

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Mnie interesuje coś innego. Chciałbym się dowiedzieć, co z budżetem gminy. Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

LP
Gość
LP

Witam. Myślę że te 8 kafli to „trochę” sporo. Ciekawe ile zarabiają inni wójtowie z naszego województwa? A jeszcze jedno pytanie do PB: udało się poruszyć temat opisany tutaj? http://blog.piekoszow.eu/2013/12/30-grudnia-2013-odbedzie-sie-sesja-rady-gminy-czym-zajma-sie-radni-tego-ciezko-sie-dowiedziec.html

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pan Zawada kłamie , lub o zgrozo jest jako pracownik UG niedoinformowany, bo z całą pewnością jedna pani już wygrała. Przywrócenie do pracy to tak, ale kto finansował i z jakich pieniędzy adwokatów wynajętych przez p. dyr. Czyżby my podatnicy ,to dopiero niegospodarność pani dyr. zresztą nie jedyna trzeba się tylko przyjrzeć , ale tego też nie ma kto zrobić.

lukasz
Gość
lukasz

k……wa mohery sie kloca a kto Go wybrał na wójta????

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ależ p. Zawada wyjaśnił. Odpowiedź żenująca i bez konkretów. Myślę, że sytuacja się powinna polepszyć bo przecież aż 3 radnych to pracownicy szkoły. Więc ma kto zwracać uwagę. Tylko czy zechcą?

or
Gość
or

Panie blogu dzięki za aktywność!!!

Jan
Gość
Jan

Wójt przecież mógłby zrzec się połowy pensji na rzecz potrzebujących.
Pis tak to niby biednych reprezentuje a sami pobierają niebiedne pensje.

Nicholson
Gość
Nicholson

Słyszeliście że sprawiedliwości stało się za dość i eks wójt wyszedł na wolność:)polska to jest jednak śmieszny kraj.wpłacił 50tys. poręczenia majątkowego pewnie uczciwie zarobionego oczywiście:)

allegro
Gość
allegro

a ile maja go trzymac za pieniadze podatnikow? osadza go i dopiero niech wsadza. Niech poswieci troche oczami przed ludzmi

Nicholson
Gość
Nicholson

W sumie to masz rację, ale wątpię czy się tak zaraz go na ulicy spotka. Więc na jego świecące oczy nie ma co liczyć:)

Veloce
Gość
Veloce

A że tak zapytam, skąd wiesz?

Nicholson
Gość
Nicholson

Pisało na echo dnia. Podobno sylwestra już na wolności spędził.

lukasz
Gość
lukasz

po sumowaniu wszystkich skladnikow ktore wchodza w sklad pensji wojta wyszlo 10 tys. zl nie uwazacie ze to o wiele za duzo?

owszem duzo za duzo ale przeciez p.Piatek w swym programie wyborczym nie mowil nic o zmniejszeniu swojego uposazenia ponad to decyzje w sprawie pensji wojta podejmuje rada gminy wiec to tylko naszym radnym mozna za to podziekowac cos mi sie wydaje ze nie zagzreja dlugo miejsca…

xyz
Gość
xyz

Lukasz naucz się dobrze dodawania Pan BLOG ma racje

lukasz
Gość
lukasz

prosze bardzo

4900+(4900×0,19)+1500+(4900×0,25)+1600=833+1500+1225+1600=10058zl

Jan R
Gość
Jan R

Bzdury piszecie ma zarabiać 8000.00 brutto to i tak za dużo ale takie jest prawo to są najniższe pobory wójta w Powiecie a Gmina jes największa w Powiecie.

xyz
Gość
xyz

I to jest brutto

lukasz
Gość
lukasz

to i tak za duzo

or
Gość
or

W sytuacji zadłużenia gminy o wiele za dużo!
Wszyscy ładnie pięknie przed wyborami , a po ważna wysokość pensji.

lukasz
Gość
lukasz

p. Piątek w swoim programie wyborczym nic nie mowil o wysokosci pensji swojej czy tez diet radnych bo dobzre wiedzial ze wysokosc ta jest zawarta w ustawie i gdyby pobieral/li inaczej to najzwyczajnie w swiecie lamali by ustawe

Anonimowo
Gość
Anonimowo

nic nowego tak zawsze było i się nie zmieni ,obiecanki gruszki na wierzbie….

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dobrze niech bierze godna pensję, ale niech działa i robi porządek, a tu nic. Dalej panoszą się nie ci co powinni. Nadal wszyscy zarabiają o wiele za dużo. Na pewno potrzeba na to czasu, ale i chęci a tu jest tylko bojaźń. W takiej stagnacji przetrwany kolejny rok powiększając tylko długi.

Radny
Gość
Radny

Sytuacja finansowa gminy jest bardzo zła.Przygotujmy się na duże oszczędności,brak iwestycji w nadchodzących latach ale wierzę że będzie sprawiedliwie i rozsądne gospodarowanie tym co mamy. W przeciwnym razie zrezygnuje z funkcji radnego

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie strasz, nie strasz… Do września nie dasz rady się zorientować czy jest sprawiedliwie i nie zrezygnujesz. Nasze społeczeństwo samo ci podziękuje, bo się szybciej połapie o braku sprawiedliwości niż ty. Tak to już bywa w piekoszowskiej społeczności.

or
Gość
or

Może byście dali przykład i zaczęli oszczędności od siebie. Radny jako społecznik powinien za darmo działać na rzecz mieszkańców. No może jedynie zwrot za bilety i paliwo. Panie radny lub tylko udający radnego sprawedliwie to nie znaczy kosztem mieszkańców.
Musi się pan bardzej wysiić.

Hns
Gość
Hns

Domyślam się że „or” też wszystko robi za darmo.

Mesi
Gość
Mesi

Ludzie w tej sytuacji jaka jest radni nie powini pobierać żadnych pieniędzy ,to jest chyba
oczywiste poza tym radni tak w ogóle są nie potrzebni od dawna tak twierdze.Pensja wójta o połowę mniejsza niech PiS da przykład że jest solidarny.

or
Gość
or

or nie jest radnym.

Hns
Gość
Hns

Ale pewnie się zgłosi na ochotnika

Czerepah
Gość
Czerepah

..pisałem przed wyborami …wójt – 4000zł + premia za wyniki …radni – wynagrodzenie jak za delegacje około 100zł na miesiąc !!!!!! …sesje Rady Gminy tylko w soboty !!!!!!!!!!!!!

Czerepah
Gość
Czerepah

..radny nie powinien być pracownikiem Urzędu Gminy jak również nie powinien pracować w jednostkach budżetowych podległych gminie …w przeciwnym razie będzie dbał tylko o własny tyłek i następną kadencje ….

kolesiostwo
Gość
kolesiostwo

Ogr na Wójta, ustawę o samorządzie gminnym zmienić, tyle możecie tylko -poszczekać na forum.Podatki od m2 są wprowadzone, przez kogo , na to pytanie i na wiele innych powinniście sobie odpowiedzieć sami.Brednie nic dla mieszkańców.Rada z przypadku bo normalna troszeczkę myśląca osoba nie startuje w wyścigu który nic się nie osiągnie.A chłopcy i koleżanki już latają do gminy żeby załatwić pracę swoim bliskim.

or
Gość
or

Ty ,,kolesiostwo” skąd wiesz , że ludzie latają o pracę do wójta ?
Nie emocjonuj się tak bardzo , świat poza urzędem też istnieje.
A co do przepisów Sejm bardzo lubi zmieniać prawo.

jb
Gość
jb

ciekawe jakby radnym zaproponować pracę jako wolontariusze zadłużonej gminy czy też byłoby tyle banerów przed wyborami