Skąd się wzięły ścieki w Bobrzy? To nie od nas – twierdzi Zakład Usług Komunalnych w Piekoszowie

Jest reakcja Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie na zarzuty świętokrzyskich wędkarzy. „Płynąca kanalizacją deszczową substancja nie pochodzi z procesu oczyszczania ścieków” – czytamy na stronie internetowej ZUK-u.

Okazuje się, że pierwsze sygnały od mieszkańców o zanieczyszczeniu Bobrzy dotarły do Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie w ubiegłym tygodniu. Od razu przeprowadzona została kontrola w wyniku której stwierdzono, że „nierozpoznana substancja o czarno-brunatnym zabarwieniu i nieprzyjemnym zapachu przepływa kanałem deszczowym przebiegającym przez teren oczyszczalni ścieków”.  O sytuacji zawiadomiony został Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Kielcach i Wójt Gminy Piekoszów.

Nadal nie wiadomo jednak, skąd ścieki trafiły do kanalizacji deszczowej, a następnie do rzeki.

21
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MieczysławnowyorNicholsondzialki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anonim
Gość
anonim

Witam ktoś może wybiera się w czwartek na połączoną komisję, rozpoczęcie 9:00 w GOKu. Warto było by na niej poruszyć w/w temat. Ponadto w czwartek prawdopodobnie będzie dyskusja na temat wysokości wynagrodzenia wójta i ryczałtów rady. Panie Blog jeśli byłby pan na tej komisji prosiłbym o wrzucenie nagrania na bloga.

dzialki
Gość
dzialki

a moze by tak poruszyc temat zlodziei na dzialkach….

rader
Gość
rader

Okazuje się ze jednak z terenu oczyszczalni choć to nie wina W/W .Po prostu ktoś świnie oczyszczalni podłożył .Teraz pytanie kto was tak urządził ,przydał by się Super Mario Bross i złapał tego co truje .Ludzie XXI wiek a tu jak za czasów rynsztoku .

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Po pierwsze kanalizacja deszczowa nie jest w zarządzie ZUKU tylko Urzędu naszej gminy!!!!!!!ZUK eksploatuje tylko i wyłącznie kanalizację sanitarna i wodociągi. A wypływ z deszczówki jest tuż obok wypływu z oczyszczalni. Deszczówka przepływa przez teren sławetnej firmy która już zatruwa nam powietrze w gminie to może najwyższy czas skontrolować u nich też deszczówkę????????????

hns
Gość
hns

Skoro to wypływało z oczyszczalni, to teraz pewnie się dowiemy skąd to do niej wpłynęło? Teraz można by to pewnie jeszcze stwierdzić po osadzie, ale jak się jeszcze trochę poczeka to deszcze wszystko zmyją i znowu winnego nie będzie!

Świętokrzyski Przewodnik Wędkarski
Gość

Coś więcej wiadomo na temat tego zanieczyszczenia? Czy temat był poruszany na Radzie gminy?Jako że od dłuższego czasu jako Świętokrzyski Przewodnik Wędkarski monitorujemy rzekę Bobrze to tu kwestia sprostowania .Oczywiście że Bobrza nie płynie przez Piekoszów ale przepływa obok ciek Babia z którym odpływ oczyszczalni ścieków jest niestety połączony .Nasz kolega dotarł właśnie do tego miejsca gdzie zaczynał się teren oczyszczalni i dlatego nastąpiło takie faux pas. Jeśli mieszkańcom na sercu leży to co zostawią przyszłym pokoleniom to powinni coś z tym zrobić.To nie tylko zanieczyszczenie rzeki ale również skażenia wody pitnej jakie miały miejsca ,wyrzucanie odpadów na pola ….… Czytaj więcej »

PAQO
Gość
PAQO

TO WSZYSTKO WINA RG

ekolog
Gość
ekolog

Chciałem się dowiedzieć jakie środki chemiczne i w jakich stężeniach stosuje ZUK Piekoszów w procesie uzdatniania wody pitnej?
Pzh ostrzega przed szkodliwością poniższych dodatków:
http://www.pzh.gov.pl/page/fileadmin/user_upload/st_ZHK_w_sp_prep_na_bazie_polifosforanow_02.pdf

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Skoro mamy nowego członka rady nadzorczej ZUK to woda i ścieki będą tańsze, a środowisko czyste.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

No to się zaczęło, zapytacie co? ODWDZIĘCZANIE SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!

Nicholson
Gość
Nicholson

Co Pan blog się tak jakoś wyciszył? Firanki pierze czy placki na święta już piecze?

or
Gość
or

Okna myje.

nowy
Gość
nowy

Czy słyszał ktoś o zmianach we władzach ZUK (zarząd, rada nadzorcza ?????????). Podobno są jakieś ruchy

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co jest? Dlaczego ogłoszono konkurs na dyrektora żłobka? Ten jest zły? Idźmy za ciosem i ogłośmy we wszystkich placówkach konkursy. Tak będzie sprawiedliwie.

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Może szkoda dyskutować tylko zaprosić telewizje oczywiście nie z Kielc bo ukręcą łeb sprawie i nagłośnić ten wyciek. Niech ktoś z poza świętokrzyskiego zbada tę sprawę. Poza tym powinna się tym zainteresować prokuratura ktoś powinien złożyć zawiadomienie o przestępstwie dziwi mnie to że jeszcze nie doszło do tego że wójt rada gminy o tym wie i nie złożyła doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Na zdjęciach widać iż maź nie jest naturalna i ktoś kto jest odpowiedzialny za to skażenia powinien ponieść koszty oczyszczani i utylizacji tej mazi. jasno jednak widać iż nowe władze nie kwapią się do wyjaśnienia jak do… Czytaj więcej »

or
Gość
or

Panu blogowi życzę zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.