Wpisy z miesiąca : styczeń 2014

Budżet uchwalony. Relacja i nagrania z sesji rady gminy 30 stycznia 2014

Budżet gminy Piekoszów na 2014 rok miał być „gwoździem programu” dzisiejszej sesji rady. Okazało się jednak, że głosowanie nad nimi przebiegło szybko i sprawnie, a znacznie większe emocje wzbudziła sprawa nieodśnieżonych chodników i konserwacji oświetlenia ulicznego.

Kto odpowiada za zimowe utrzymanie ulic i chodników?

W ubiegłych latach przed nadejściem zimy na stronie internetowej urzędu gminy była publikowana informacja dotycząca zimowego utrzymania gminnych dróg. Były na niej nazwiska osób odpowiedzialnych za odśnieżanie. W tym roku takiej informacji nie ma i nawet nie wiadomo, do kogo dzwonić.

30 stycznia odbędzie się sesja rady gminy. Radni uchwalą budżet na 2014 rok

Sesja odbędzie się w czwartek 30 stycznia o godzinie 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie.

Nagranie wideo z sesji rady gminy 20 stycznia 2014

Zapraszam do obejrzenia nagrania wczorajszej sesji rady gminy, na której miały być głosowane uchwały w sprawie likwidacji dwóch gimnazjów – w Jaworzni i Łosieniu.

Gimnazja w Jaworzni i Łosieniu nie zostaną zlikwidowane

Bardzo krótko trwała dzisiejsza – nadzwyczajna sesja rady gminy, na której miały być głosowane uchwały w sprawie likwidacji dwóch gimnazjów. Na sesji tłumnie pojawili się mieszkańcy niezadowoleni z tych planów.

20 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja rady gminy. Ważą się losy dwóch szkół

Sesja rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 15.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie. Radni zdecydują, czy zlikwidować dwa gimnazja w naszej gminie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też w Piekoszowie

Nasz lokalny 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie, początek o godzinie 14.30

Paranoja z oświetleniem ulicznym

Nie pojmuję – czy uliczne oświetlenie w naszej gminie to jakiś skomplikowany twór technologiczny, nad którym nie da się zapanować? Latarnie zapalają się długo po zapadnięciu zmroku i gasną długo przed świtem. Teraz okazuje się, że będzie świecić co druga…

Będzie zmiana na stanowisku sekretarza gminy?

Wójt Zbigniew Piątek ogłosił nabór na stanowisko sekretarza gminy. Kandydaci mogą składać oferty przez najbliższe 2 tygodnie – do 21 stycznia, a nowy sekretarz rozpocznie pracę 2 lutego.